BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
170
Dün
:
4633
Toplam
:
16240632

Adı Soyadı
E-Posta
Yorum
turgut 23.04.2017 18:39:42
Havaalaninin ismi neden yozgat havaalani degil

veli 13.04.2017 12:14:07
kimin ne olduğunu kimin neyi niye söyledğini anlamaz olduk bilemiyoruz. Devlette devamlılık esastır. Elbette uygulanamayan açık bulunan hantal olan şeyler düzeltilmeli, değiştirilmeli hele hele anayasalar çok dikkatli yapılmalı ülkenin milletin sorunlarını çözmeli bunada millet karar vermeli ama anlıyarak anlatarak inşaallah iyi olur güzel olur diyelim sonuçlar ne olursa olsun milletimizin devletimizin daha da güzel olması yönünde olsun

ilhan 09.04.2017 02:48:39
Sayın bakan birazda Yozgat'a baksanz nasıl olur acaba

Hasan Hüseyin Ala 28.03.2017 18:41:01
Sayin bakanim Selamün Aleyküm,Benim Almanya Dortmun da yakin Witten sehrinde 25 senedir Turizm seyahat bürom var. Malesef Gecen sene 15.07.2016 daki bu Vatan hainlerinin yani Feto cularin olayindan sonra islerimiz kademe kademe bozuldu. Bizim buralarda Vatan hainleri cok,ben de o zamandan beri onlara tepki göstériyorum ve Vatanimi savinuyorum.Onlarda tepki olarak benden bilet almadiklari gibi her tarafta propaganda yapip birbirlerine haberlesip islerimi engellediler. Bu Arada Bizim burda Vatan haini olmayanlarda var ama onlarda bu durum´da bana destek olmadilar köstek oldular. En ´son Alman Turisler de Türkiyeye gitmemek icin devamli propaganda yapiyorlar. Su an Ucan kusa borcum var der derler ya aynen öyle. Ha düzelecek ha düzeldi diye beklemekteyiz. Insallah Evet oyu cogunluk olurda Türkiye düze cikar. <br />Ben ve benim gibi kücük capta seyahat bürosu olanlar sikintida. Sizden bir yardim bekliyorum. Ben 1981 de Yozgat lisesini bitirdim ve Almanya ya geldim. O zaman dan beri Turizmin icindeyim. En son 25 senedir de kendi ofisimi actim ama dedigim gibi 1,5 senedir cok kötü isler. <br />Bilginize arz ederim

Tuğrul ZEKİ 15.03.2017 11:42:18
Sayın bakanım saygılar sunuyorum, şu sıralar çok meşgulsünüz ama bir ricam olacak.Ben kara harp okulu birinci sınıftan bu hainlerin darbe girişimi sonrası tasfiye edildim. Acaba tekrar dönebilme imkanımız var mı ben küçükten beri hep asker olma hayaliyle yaşadım.Bu düşünceler ile mücadele verdim.Belki başka çıkar yolu yoktu devlet büyüklerimizin bizi tasviye etmekten ama ben liseden sonra kara harp okulu imtihanları ile girdim. Bu hainler ile uzaktan yakından bir ilgim yok. zaten güvenlik soruşturması da yapılacaktır.Siz büyüklerimden Ricam ve beklentim geri dönebilme imkanımız olabilecek midir.

Davut Şahinol 10.03.2017 16:34:53
Ben TP de mühendis olarak çalışiyorum. Sizleri özellikle takip ediyorum. Ama Yozgat vekillerimizin Yozatlılarının yanında olduğunu görmedim. İnsallah olan olaylar kendi insanınızı tutmanızı sağlar

22.02.2017 07:56:44
Yeni sigara yasağı biz esnafları bitirdi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tütünle mücadele kapsamında sigara içilmesine izin verilen yerleri inceleyeceklerini ve yeni yasakların geleceğini söylüyor.
Buna göre lokanta, pastane, restoran, kafeterya ve kahvehane gibi yerlerin önünde dahi sigara içilemeyecek.
Önce şunu açık ve net olarak belirteyim; bugüne kadar uygulanan sigara yasağına karşı değilim.
Ancak Sayın Recep Akdağ'ın uygulamaya çalıştığı yeni yasakların, beraberinde pek çok büyük sorunu getireceğini düşünüyorum.
Örnekleriyle anlatayım...

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre sadece İstanbul'da yaklaşık 130 bin civarında lokanta, pastane, restaurant ve kafe var. Bu mekanların her biri ortalama 6 çalışanı istihdam ediyor. Hal böyle olunca toplam çalışan sayısı neredeyse 800 bini buluyor.
Türkiye geneline vurduğunuzda mekan sayısı 460 bini, çalışan sayısı ise neredeyse 2 milyon 700 bini buluyor.

Bakan Akdağ'ın açıklamasından sonra müşterisi olduğum bütün mekan sahipleriyle konuşma imkanı buldum. Abartısız söylüyorum, tamamı getirilecek yasağın hem esnafı bitireceğini, hem de işsizlik oranlarında patlamaya neden olacağını söylüyor.

Haksız değiller...

Başlayacak olan yasak nedeniyle bu işletmelerin tamamında ciddi bir işçi kıyımı olacak. Mekan sahipleri, yasağın başlamasıyla beraber işçi sayısında yarı yarıya tasarrufa gideceklerini söylüyor. Yasakla beraber bir milyon 400 bin kişinin işsiz kalacağı varsayılıyor.

Varsayılıyor diyorum çünkü sigara yasağıyla birlikte pek esnafın müşterisi azalacak. Bu durum haliyle gelirlerde de korkunç bir düşüşe neden olacak.

Esnafın işçi çıkarmaktan başka yolu yok!

İşsizlik oranlarının aşağıya çekilmeye çalıştığı bir ortamda 1 milyon 400 bin kişinin işsizlir ordusuna katılması demek, ekonomik dengeler açısından tamiri imkansız sonuçlar doğurabilir.
Müşterisizlikten dolayı kepenk kapatmak zorunda kalacak esnaf sayısını düşünmek bile ayrı bir kabus...
Sayın Recep Akdağ elbette bu kararı alırken olumlu ve olumsuz yönlerini düşünmüştür. Ancak kendisine iletilmeyen bazı detayları aktarmak isterim.

Bir defa; bugüne kadar uygulanan sigara yasağı pek çok yerde uygulanmıyor. Uygulanmama nedeni rüşvet!
Bizzat şahit olmasam bunu yazmazdım.
Pek çok mekan sahibi ayakta kalabilmek için gelen sigara denetimcilerine rüşvet önererek cezadan kurtuluyor. Bugünden sonra getirilecek yasak, bu rüşvet çarkının iyiden iyiye artmasından başka bir işe yaramayacak.
Bence böylesi bir sigara yasağını uygulamaktansa, sigarayı ülke genelinde kökten yasaklamak daha mantıklı bir çözüm olur!
Çünkü benzeri kararlar alan tüm ülkelerde, sigara yasağında ya yumuşamaya gidildi, ya da geri adım atıldı.
Almanya'da Anayasa Mahkemesi uygulanan yasağın yumuşatılması için karar verdi mesela... Avusturya da bazı yasaklarda geri adım atmak zorunda kaldı. İsrail, havaalanlarının içine bile sigara içilen kabinler koymaya başladı.
Kaldı ki bugüne kadar yürürlükte olan yasağa uymayan pek çok devlet kurumu var.

Örnek mi?
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, bakanlıklarda ve diğer tüm devlet dairelerine bu yasak makam odalarında her dakika çiğneniyor. Odalarda sigara dumanından göz gözü görmüyor!
Ankara'da bakan ve milletvekillerinin uğradığı mekanlarda püfür püfür sigara içiliyor. Bunu gören sigara denetimcileri ses çıkarmadan uzaklaşıyor ki buna bizzat şahit olmuşluğum var
Anlayacağınız; devlet kendi koyduğu yasağı en başta kendisi çiğnerken, esnafın bu yasağa uymasını bekliyor.
Bence getirilmesi düşünülen yasak yerine, daha mantıklı çözümler üretilebilir.
Bir örnek vereyim...
Nargile satışı, ülkede başlı başına bir sektör oluşturuyor. Bunun farkına varan devlet, bu hizmeti veren işyerlerine nargile ruhsatı verme yöntemini seçti. Bildiğim kadarıyla nargile satışı yapan her bir işletmeden yıllık 12 bin lira ile 20 bin lira arası ruhsat bedeli alınıyor.
Aynı yöntem sigara için de pekala uygulanabilir.

Mesela; sigara içilebilir açık alan yapan işletmelere, nargile ruhsatı gibi sigara ruhsatı verilebilir. Metrekare ölçüsüne göre bu işletmelerden yıllık 15- 35 bin TL arası bir vergi alınabilir.
Aynı zamanda bu işletmelerin kapısına, "Bu işletmede tütün mamülleri tüketilmektedir. Tütün mamülü tüketilmeyen yalıtılmış alanımız mevcuttur" levhası asılabilir.
Bu yöntem hem rüşvet çarkını, hem de esnafın kepenk indirmesini engeller. Böylece işsizler ordusuna yeni işsizlerin katılmasının önüne geçilmiş olur.

Daha da önemlisi...

Sigara içilen alanlardan alınacak ruhsat bedeli sayesinde devletin kasasına milyarlarca lira sıcak para girişi sağlanır.
SÜLEYMAN ÖZIŞIK
Celal 17.02.2017 10:36:16
Sayın bakanınmız başarılarınızın devamını dilerim ceza evlerinde tutuklu bulunan kişilerin oy kullanmalarının önüne geçilecek KhK Çıkarılması uygun olursa iyi olur başarılar dilerim celal


12.02.2017 14:39:30
Sayın bakanımız Yozgatımıza yaptıgınız tüm çalışmalar için teşekür eder yatırımların devamını dlilerim eski devlet hastanesinin yerini ilahiyet fakultesi hukuk fakultesi yerleşkesi olarak degerlendirilirse ögrencilerin ulaşım barınma esnaf ilişkisine katkı saglar Bozok ünüvsitesi öğrencilerinin ulaşımı için Büyük otobüslerle yapılması bu otobüslerinde bozok ünüversitesi aracı olması ünüversitemizin <br /> tercih sebebi olabilir saygılarımla celal yıldırım

DURAN KILIÇ 06.02.2017 22:28:39
Sayın bakanım saygılar selamlar ben kadışehri aşşağı kızılöz köylüyüm sana iki üç defa not verdim sen hiç önemsimedin sadece bir telefon edecektin bursa büyükşehir belediyesini arayacaktın iş için davut başkanı la vermiştim saygılarımla 05442900727

Pembegül yilmaz 14.01.2017 11:30:25
Sayin bakanim oncelikle saygilar selamlar bizim bi sorunumuz var dayim engelli bi gozu hic gormuyor yozgat seaatli ekinciusagi koyunde evini yaktilar engelli maasini kestiler bi cocugu var perisan cok kez yazdim buraya lutfen artik sesimiz duyun biz vatan haini olmadik canli bomba olmadik ama sahipsiziz magdur ediliyoruz dayima bi is verin lutfen temizlikcilik olur hademelik olur biz hazir yardim istemiyoruz calisip kazanmasini istiyoruz sesimizi nasil duyurabiliriz engelli dayim magdur dayimin adi sinan erciyas 05462063944 yozgat

ismail işbilen 12.01.2017 22:24:16
sayın vekilim öncelikle ellerinizden çokca öpüyor başarılar diliyorum.bir yozgatlı olarak ben şuan ankara ili sincan ilçesinde yaşıyorum pvc sektöründe çalışıyorum benim bir ricam olacak sizden eğer mümkünse kızım dikmen sağlık meslek lisesini kazandı servisle gidiyor ve beni çok zorluyor maddiyat olarak sizden ricam kızımı sincanda bulunan sağlık meslek lisesine nakil yaptırabilirmisiniz.tekrar ellerinizden öpüyor allahıma emanet olun.tel 05439781338

HİLAL YİLMAZ 11.01.2017 13:53:17
HELAL OLSUN BEKİR BEY SONUNA KADAR ARKANDAYIZ <br />

ali ihsan albayrak 04.01.2017 01:02:28
Sayin bakanim bekir beye bir not gondermek isdedim okursa memnun olurum ben karadiken koyunden bizim koyle kirsin kavagi arasi yol cok bozuk asvat yok toprak yol oraya asvat atilirsa guzel olur tesekkurler dikkate alirsan bu ikikoyde sevinecekdir simdiden allah razi olsun saygilar.....

serkan keskin 09.12.2016 10:10:41
yimpaş mağduruna sesleniyorum yüzde 23 kar payı alsaydın yimpaş batmasaydı tepkin olmuyacaktı batınca bankaya faize yatırmadık diyorsun haram oluyor diye haklısın banka yüzde 23 faiz vermiyordu acıtasyon yapmayın lütfen

BU MİLLETVEKİLİNE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45