BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.01.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
241
Dün
:
4936
Toplam
:
13336123

Adı Soyadı
E-Posta
Yorum
mustafa ali uzcan kadışehrii 28.05.2010 15:58:20
syn grup bşk vekilim ben kadışehrinden mustafa ali uzcan sizden rica ediyoruz şu memlekete son bir hizmet olarak hızlı tiren ve istasyonunu istiyoruz biz biliyoruz ki sizin söz verdğiniz yerine gelir,kısa zamanda biz memleketin hizmetkarıyız diyen siz değilmiydiniz o yüzden biz size canı gönülden güveniyoruz siz maneviyatın ne demek olduğunu bizlerden daha iyi biliyorsunuz bu şekilde yaptığınız müddetçe hem akdağ hem kadışehri hem zile turhal tokat faydalanacak coğrafi bakım olarak ta bu şekil gerektiriyor saygı ve hörmetlerimi sunarım

sıdıka serbest 28.05.2010 13:15:48
Sayın Başbakanım ve sayın yozgat milletvekillerim öncelikle cumâ günün bereketi ve hayrı siz ve çalışma arkadaşlarınızın ve tüm Türk milletinin üzerine olmasını temenni eder ülkemiz için yaptığınız tüm güzel işlerden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.. <br />Sayın yozgat milletvekillerim; anladığımız kadarıyla Ankara-Sivas hızlı tren hattı KADIŞEHRİ İSTASYONU siyasi amaçlara alet edilerek başka yere alınmak istenmektedir... <br />Sayın: Bekir BOZDAĞ ve Mehmet ÇİÇEK.Bey. 7 Haziran 2009 seçimlerinden önce otobüsün üzerinde yapmış olduğunuz konuşmayı ve verdiğiniz sözleri hatırlayın.(özellikle ve özellikle Demiryolu ve istasyonla ilgili) <br />Salı günü ilçemize yapmış olduğunuz ziyarette Mehmet Çiçek beyin konuşmasında şunu gördükki tren hattının yavaş yavaş by pas edilerek Akdağmadeni güzargahına doğru kaydırıldığı kanatına varmış bulunmaktayız. <br />Sayın Mehmet bey, bu güzergahtan tren geçmeyecektide 5 yıldır neden çalışma yapıldı.Milletin yorganındaki siyah ve beyaz yünü 5 yıldır görmemişlerde bu senemi görmüşler, bilhassa karamağradaki 40 adet mağraları, bunları geçiniz. <br /ɱ yıldır Etüt çalışmaları yapılmış,sondaları vurulmuş,jeoloji çalışmaları yapılmış, mühendisler okey demiş ihalesi yapılmış Dikirözünden başlayarak Kadışehrine kadar kazıklar çakılmış.Siz bunları hiçe sayarak tekraradan bir Akdağmadeni projesi hazırlatmaya çalışıyorsunuz.Bu hiç etik değil. <br />İnşallah yanılırım ve bizleri Hızlı Tren hatının Kadışehrimizden geçmesini sağlayarak bizi utandırısızınız bizlerde bu mahcubiyetimizi Referandum ve önümüzdeki yıl yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde % 95 çıkartarak borcumuzu öderiz. <br />Başrılar dileriz.Yüce Allah haklının yanındadır herzaman ..Saygı ve sevgilerimle...

MURAT BAYGÜL 28.05.2010 10:23:14
BEN YOZGAT KADIŞEHRİ YAKACIK KÖYLÜ YÜM BURDAN YOZGAT MİLLET VEKİLLERİNE SEZLENYORUM YILLARCA KADIŞEHRİNE BİR CİVİ DAHİ CAKILMADI BIRAKIN TİREN YOLU KADIŞEHRİ NDEN GECSİNDE İLCEMİZ YENİLİK GÖRSÜN AKP NİN Bİ HAYRINI GÖRSÜNLER KADIŞEHRİ HALKI BU GARİBAN HALKI BARİ SÖMÜRMEYİN .

Azmi GÜNGÖR 28.05.2010 10:11:36
Sayın Adalet ve Kalkınma Partisi Gurup Başkanı Bekir bey öncelikle Karadikmen Köyü halkı adına teşekkür ederim sıcak su ile ilgili sondaj çalışmaları başlanmıştır inşallah sonucu hayırlı olur başarılarınızın devamını dileriz. saygılar.

kadışehri gençlik 24.05.2010 10:03:26
sayın vekilim duyulanlara göre kadışehrinde gene kara tiren gelmezmi ola düdüğnü çalmazmı ola türküsü söylenmeye başlandı unutmayın sayın bozdağ geçen sene otobüsün üzerinde vermiş olduğunuz bir söz var sözünüzün arkasında durun buraya gelpte bikaç sözle kandırıp gitmeyinmilleti yozgatta size en fazla oyu çıkartan kadışehri en az hizmeti alan gene kadışehri o kara tiren gelmezse düdüğünü çalmazsa kadışehrinde ak partinin düdüğüde ötmez bayrağıda kalkmaz

ugur aksu 21.05.2010 22:15:16
dogu millet vekilleri hizmet yapsın bizim millet vekilleri anayasa bizde seçimde chp mhp dp yaparız

ugur aksu 21.05.2010 22:11:28
sayın bekir bozdaga ve diger milletvekillerine sitemde bulunmak istiyorum ben kadışehriliyim 18.05 2010 tarihinde ilçemizi ziyaret ettiler bu mllet vekilleri güya anayasa degişikligi ile ilgili referanduma destek için gelmişler hiç bir alakası yok tren yolunu akdagmadenine alınması ile ilgili benim tahminimce nabız yokladılar bu memelekette akp ໄ oy alan bir parti eger böyle bir hataya düşerlerse kadışehrinde ne ilçe başkanı ne ilgenel meclis üyeleri akp siyaseti yapabilirler sanmasınlarki kadışehri sahipsiz 8 yıl olmuş hala tekbir çivileri yok olmadıgı gibi yapılan işede sayın millet vekilleri takos koyuyor eger geri adım atmazlarsa kadışehrili olarak geregi yapılır saygılarımla

ruşen 20.05.2010 22:43:59
vali amir bey,bir yozgatlı gibi çalıştı,ak parti iktidarına puan kazandırdı,amma merkeze atamanız iktidarınıza eksi puanlar getiriyor.

KADIŞEHRİ UYUMA TREN YOLUNA SAHİP ÇIK 20.05.2010 15:55:39
Sayın: Bekir BOZDAĞ ve Mehmet ÇİÇEK.Bey. 7 Haziran 2009 seçimlerinden önce otobüsün üzerinde yapmış olduğunuz konuşmayı ve verdiğiniz sözleri hatırlayın.(özellikle Demiryolu ve istasyonla ilgili)
Salı günü ilçemize yapmış olduğunuz ziyarette Mehmet Çiçek beyin konuşmasında şunu gördükki tren hattının yavaş yavaş by pas edilerek Akdağmadeni güzargahına doğru kaydırıldığı kanatına varmış bulunmaktayız.
Sayın Mehmet bey, bu güzergahtan tren geçmeyecektide 5 yıldır neden çalışma yapıldı.Milletin yorganındaki siyah ve beyaz yünü 5 yıldır görmemişlerde bu senemi görmüşler, bilhassa karamağradaki 40 adet mağraları, bunları geçiniz.
Peki karamağra istikameti sakat,dikirözüde sakat Akdağmadeni doğumlu milletvekilimizin istikametindeki güzergahmı sağlam.Bunuda geçiniz.(!)
Kadışehrinin makus tarihi ve talihidirki;
1924 yılında ilçe olmuş Çekerek’e vermişler;
1926 yılında tekrar ilçe olmuş zamanın Sorgun Milletvekili Süleyman Sırrı İÇÖZ buradan alarak ilçeliği eski adı Köhne olan şimdiki Sorguna götürmüş;
1930 yılında yine Kadışehrine çakılan Demiryolu kazıkları zamanın il encümenleri tarafından 30 adet koyun karşılığı Kayseri istikametine satıldığı büyüklerimiz tarafından söylenmektedir.
Yine şu anda Akdağmadeni ilçesinden geçmekte olan E 88 Karayolu arazi şartlarının uygunluğu nedeniyle Kadışehrimizden geçecekmiş politik oyunlarla Akdağmadeni güzergahına alınmış;
Yine 1986 Yılında ilçe olacaktık Çekerek engelledi.Ne zamanki 1987 yılı seçimlerinde Kadışehri İlçesi Yankı Köyü Doğumlu Seyit Ahmet DALKIRAN Milletvekili seçildi Kadışehrimiz gerçek kimliğine onun sayesinde kavuştu.
Geçtiğimiz tarihe baktığımızda ve Rahmetli dedemin sözü aklıma geldiğinde Derdiki Akdağmadeni ve Çekerek doğumlu Milletvekillerinin Daima Kadışehrine zararları olmuştur Milletvekili seçerken buna dikkat edin derdi.Acaba bu söz gerçekmi olacak.İnşallah olmaz.
Siz sayın Milletvekillimiz Bekir beye, Dikirözü yolunu karayollarına bağlattırınız dediğimizde gücünün yetmediğini konuştuğu kelimelerden anladık.
Sayın Mehmet Çiçek beye, Yapılan Pazar yerinin Ormanla ihtilaflı olduğunu söyledik oda olmadı yani gücü yetmedi;
Asrın ve dünya projesi olan Demiryolunun istikametini değiştirmeye nasıl gücünüz yetiyor? Bunu anlamış değiliz.
Karamağra istikameti sakatsa Dikirözünden getiriniz.
Kadışehri artık 1930 yıllarında değil, artık milletimiz uyandı
İnşallah Kadışehrimizin makus tarihine ve talihine yukarıda zikrettiğimiz olaylara birde Hızlı Tren projesi eksi olarak eklenmez.
Başkanımızın dediği gibi oyun içinde kural değişikliği olmaz,5 yıldır Etüt çalışmaları yapılmış,sondaları vurulmuş,jeoloji çalışmaları yapılmış, mühendisler okey demiş ihalesi yapılmış Dikirözünden başlayarak Kadışehrine kadar kazıklar çakılmış.Siz bunları hiçe sayarak tekraradan bir Akdağmadeni projesi hazırlatmaya çalışıyorsunuz.Bu hiç etik değil.
İnşallah yanılırım ve bizleri Hızlı Tren hatının Kadışehrimizden geçmesini sağlayarak bizi utandırısızınız bizlerde bu mahcubiyetimizi Referandum ve önümüzdeki yıl yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde % 95 çıkartarak borcumuzu öderiz.
Başrılar dileriz. Saygılar. Burhan

ziya 19.05.2010 11:14:04
benim bildiğim bekir bozdağ yanlış iş yapmazdı,vali beyi sen aldırmışsın,söylenti doğruysa vali sana ne yaptı da tayinini çıkarttın? fagat,çalışan adamı cezalandırmak çok yanlış iş..selamlar.

agabey çiçek 18.05.2010 12:58:27
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Anayasa değişikliklerihayırlı olsun.

Bekir Aksan 18.05.2010 10:25:16
Böyle çalışkan ve dürüst bir valiyi sizin yediğiniz söyleniyor,doğrumu ve sebep ne?

selim 16.05.2010 17:36:02
yozgat valisi niye kızağa çekildi

KRALTURKA 09.05.2010 11:06:33
YOZGAT UYUMA! ŞEHİTLER ARD ARDA GELİYOR!NERDE BENİM ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİ HEMŞERİLERİM!

ismail 04.05.2010 11:24:53
İŞ'te skandal! <br />Kaynak: Vakit / Tarih/Saat: 26 Nisan 2010 Pazartesi, 12:33:49 / Link : vakit.com.tr <br /> <br />CHP'nin de ortak olduğu İş Bankası'na bağlı Anadolu Sigorta'nın, “kara mizah” gibi bir skandala imza attığı ortaya çıktı. <br />Vakit'in ele geçirdiği belgeler, Anadolu Sigorta'nın Ramazan Kum adlı işçisini 20 yıl boyunca sigortasız olarak çalıştırdığını gösteriyor. Bu “skandal” durum İstanbul 8. İş Mahkemesi'nin verdiği kararla tescillendi. Anadolu Sigorta, yerel mahkemenin kararına itiraz edip konuyu Yargıtay'a taşısa da, Ramazan Kum'un davaya konu ettiği kıdem, ihbar, hafta tatili, genel tatil ve yıllık ücretli izin alacaklarına kavuşması an meselesi. Televizyonlarda yayınlanan reklamlarında kuruluşunu Atatürk'e bağlayan Anadolu Sigorta, 20 yıl boyunca çalıştırdığı Ramazan Kum'u (solda) mağdur etmiş. Mahkemeye başvuran Ramazan Kum'un Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü'nde çalıştığını mesai arkadaşları ve aynı iş hanının çalışanları ile şirketin bulunduğu sokaktaki esnaf da doğruluyor. <br />CHP'nin de ortağı olduğu İş Bankası'nın en eski iştiraklerinden olan ve geçtiğimiz ay 100. yıl reklamlarıyla gündeme gelen Anadolu Sigorta, yaptığı işle asla yan yana gelmemesi gereken bir ‘skandal'a imza atmış. Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, 20 yıllık çalışanı Ramazan Kum tarafından mahkemeye verildi. Şirket ile çalışanını karşı karşıya getiren durum ise tam bir “kara mizah”. <br />Vakit'in ele geçirdiği belgelere göre; Ramazan Kum'un (59), Anadolu Sigorta'nın Karaköy Rıhtım Caddesi'ndeki Genel Müdürlüğü'nde Ekim 1982 tarihinden başlayarak 2002 yılına kadar posta götür-getir işinde çalıştığı anlaşılıyor. Şirketin dönemin İdari İşler Amiri Candaş Baysun tarafından işe alındığını söyleyen Ramazan Kum, 20 yıl boyunca Karaköy Postanesi'ne şirketin evraklarını götürüp getirdiğini ifade ediyor. 08.45-17.30 saatleri arasında Anadolu Sigorta'nın posta işleri başta olmak üzere bütün hamaliye işlerini yaptığını dile getiren Ramazan Kum, sigortasının başlatılması için defalarca şirket yöneticilerine talepte bulunduğu halde bu isteğinin yerine getirilmediğini şikayet dilekçesinde dile getiriyor. Sigortası yapılmadığı halde işsiz kalma korkusuyla bu duruma ses çıkarmadığını anlatan Kum, kendisine yapılan maaş ödemelerinin gider makbuzu ile sabit olduğu ve Anadolu Sigorta tarafından düzenlenen personel kartı olduğuna dikkat çekti. <br /> <br />İŞ KULELERİ'NE TAŞININCA RAMAZAN KUM İŞTEN ATILMIŞ <br />Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü'nün Karaköy'deki adresinden Levent'teki İş Kuleleri'ne taşınmasıyla birlikte Kasım 2002'de işine son verildiğini açıklayan Ramazan Kum, kendisine kıdem ve ihbar tazminatı gibi sosyal hiçbir hakkının verilmediğini, işine son veritliği tarihte 200.000.000 TL (200 TL) aylık ücret aldığını hatırlattı. Sigortası olmadığı için sendikaya üye olamadığını ve bu nedenle maaşının emsal işçilerin maaşına göre çok düşük kaldığını da belirten Kum, işten atıldıktan sonra İstanbul İş Mahkemesi'ne başvurarak, Anadolu Sigorta aleyhine tazminat davası açtı. Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü'nde çalıştığı mesai arkadaşlarını şahit olarak gösteren Kum, “hakkım” dediği tazminatı alacağı günleri iple çekiyor. <br /> <br />ANADOLU SİGORTA'NIN İTİRAFI: BİZDE ÇALIŞTI VE İŞ AKDİ YOKTU <br />Anadolu Sigorta ise, mahkemeye verdiği savunmasında Ramazan Kum'u çalıştırdıklarını kabul ettiği halde sigortasının yapılmadığını adeta itiraf ediyor. <br />Ramazan Kum'un mesaisini başka şirketlerin götür-getir işlerine de harcadığını savunan Anadolu Sigorta, aralarında bir iş akdi olmadığını, Kum'a serbest meslek makbuzu karşılığında ödeme yapıldığını belirtiyor. <br /> <br />İŞ MAHKEMESİ ANADOLU SİGORTA'YI MAHKUM ETTİ <br />Davayı 4 ay önce karara bağlayan İstanbul 8. İş Mahkemesi, 20 yıllık çalışanı Ramazan Kum'u sigortasız çalıştıran Anadolu Sigorta'yı mahkum etti. <br />Kararını, bilirkişinin hazırladığı rapora dayandıran mahkeme, davacı Ramazan Kum'un Anadolu Sigorta'da çalıştığını tescil etti. Yerel mahkemenin kararına itiraz eden Anadolu Sigorta, konuyu bir üst mahkeme olan Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay'ın bu konuda vereceği karar merakla bekleniyor. <br /> <br />Hilmi ERGÜLER: HER GÜN İŞE GELİRDİ <br /򗶥-2002 tarihleri arasında Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü'nde Ramazan Kum ile birlikte çalıştığını ve aynı tarihte işlerine son verildiğini belirten İbrahim Hilmi Ergüler, Kum'un her gün işe geldiği Anadolu Sigorta'da yıllarca çalıştığına ve posta getir-götür işlerinin yanı sıra şirket içindeki hamaliye işlerini de yaptığına şahitlik ediyor. Kum'un Anadolu Sigorta'ya bağlı olarak çalışarak aylık aldığını belirten Ergüler, sendika çalışanlarının da Ramazan Kum'un sigortasız olarak çalıştırıldığını bildikleri halde bu duruma ses çıkarmadıklarına dikkat çekti <br /> <br /> KAYNAK: http://www.ihlassondakika.com/detail.asp?id=265262 <br />

BU MİLLETVEKİLİNE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45