BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.01.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4936
Toplam
:
13336120

Adı Soyadı
E-Posta
Yorum
Ömer Açıksöz 05.09.2009 03:02:47
Bekir Yeşilay kardeşime,
Dr.D.Bahçeli'nin Ecevit ve M.Yılmaz'la yaptığı protokoldeki imzayı Sn.Bekir Bozdağ televizyonlarda gösterdi.Bu iftira değildir.
Şehitlik Peygamberlikten sonraki en yüce makamdır.Böyle bir makama uğurlanan insanı her siyasi parti kendi bayrağıyla uğurlarsa karışıklık olmaz mı?Sonra uğurlanan yer Allah katıdır.Allah cenazelere sana hangi partiden kaç kişi katıldı diye sormayacak.Bütün cenazeler salavat ve tebirlerle uğurlanmalıdır.
O yöre halkının kaçak elektrik kullanması oradaki devlet yöneticilerinin suçudur.Gereğini yapsınlar.
Sakın heyacanlanma!!!kardeşim;APO'yukimse asamaz.Ne MHP nede diğer partiler.APO ,ABD tarafından asılmamak şartıyla teslim edildi.Ancak yönetim tecrübesi bulunmayan MHP lideri tıpkı erkek-ürkek tartışması gibi bundada oy uğruna hava attı.Ama seçim meydanlarında dediğini yapamadı.
Yozgat'ın geri kaldığı meselesinde sizinle hem fikirim.İktidara gelen bütün partiler Yozğat'a gerekli ilgili göstermediler.
Terör belasını elbette devlet çıkarmadı.Yabancı güçlerin oyunu.Yabancı güçler ülkeyi bölmek isterler.Bizde birlik olup bu oyunu bozalım.
Herkese Bol Selam.

Canan 04.09.2009 13:41:44
siyasi çekişme içine girenlere sormak lazım bu sehire AKP ne verdi once onu konuşun..Bu sehrin halini sayın Bozdağ a sormak lazım önce siz Yozgat sorununu çözün bulun memleketin insanın karnını doyurun bu sehire istihdam yaratın bu sehrin fakirliğine çözüm üretin Yozgat acılımını gerceklestirin daha sonra kalkıp kürt sorununa çözüm arayın..

İsmail Düğenci 03.09.2009 21:49:27
Harun Tan Kardeşime;
Ömer Açıksöz'ün yazısına aynen katılmakla kalmayıp,ilaveler yapmak istiyorum.
12 Eylül 1980'den önce Boğazlıyanlılar;Yozgat ve Yozgatlıdan çok çekti.Yozgat'ta her gördüğü yerde dövüldüler,sövüldüler.
Soruşturma geçiren ,en beceriksiz memurlar Boğazlıyan'a verildi.Hala da Boğazlıyanlı olmak suçtur.
Hiç bir Yozgatlı;Boğazlıyanlıyı sevmez.
Doktor,hemşire,öğretmen mi önce Yozgat,sonra Sorgun,sonra Yerköy dolar,sonra diğer ilçeler artarsa Boğazlıyan'a verilir.
Ben 40 yıllık ülkücüyüm halada ülkücüyüm.Ama 12 Eylül'den önce Yozgat'a her gelişte korkardım.Niye mi?Boğazlıyanlılar zenci de ondan.Her görüldüğü yerde aşağılanır,dövülür,sövülür de ondan.
Yozgat'a iner inmez ilk işim,Ruhi Bacanlı ağabeyin bürosunu ziyaret etmekti.Niye mi?Takip eden varsa benim kim olduğumu bilsin de vazgeçsin diye.
Şimdi ben Yozgat'a gelmek istemiyorum.Allah resmi işimide düşürmesin hiç gelmeyeyim.Niye???Geçmişte yapılanlar yüzünden.
Şimdi MHP ile o zaman dövülen CHP liler düşünce birliği içerisindeler.Sizin Ekici'niz "Biz CHP ile aynı duyguları paylaşıyoruz."demiyor mu?
Allah'ın yarattığı herkese aynı gözle bakmak gerek.Dininde,dinin bir adım ilerisi olan tasavvufunda amacı bir değilmi?
Yunus,"72 millete aynı gözle bakmak gerek demiyor mu?
Ama partinin oy alabilmesi için sanal düşmanlar yaratmak gerekir.
Çok yakından örnek vereyim.Geçtiğimiz seçimde MHP'den belediye başkan aday adayı oldum.Beni KOMİNİST diye partiden kovdular.40 yıldır kominizmle va gayri milli unsurlarla ve ahlaksızlıkla mücadele eden beni KOMİNİST diye yaftaladılar.Beni böyle yaftalarlarsa Kürt,Çerkez,Göçmen,Arnavut kardeşlerime neler yaptılar siz hesap edin.
Ben hala bana öğretilen ülkücülüğün peşindeyim.
Hakkari'de ayağına diken batan vatandaşımın acısını yüreğimde duyarım.Erzurum'da öküzü öldüğü için kendini çifte koşan kardeşimin derdini paylaşırım.
Bu ülkeyi samimiyetlen seven herkese bol selam.
Allah'a emanet olunuz.
İsmail Düğenci
Emekli Öğretmen


Bekir Yesilay 03.09.2009 05:20:59
Sayin Ömer Aciksöz hemserim, kendince son zamanlarda Türkiyede geöisen olaylara yorum yapmissin. Ayrica nasil ülkücü olunacaginida aciklamissin. Öyle anlatmissinki sanki bu terör belasini Türk askeri yada Türk devleti baslatmis ve simdi Türk devleti taviz vererek baris imzalayacak birilerine hak verecek hatta o bölgeye özerk bir yönetim taniyacak. Öylemi? Yahu DTP=PKK güneydoguda bir cok ilde DTP ຺ lerin üzerinde oy almistir. Yani PKK almistir. Sen ne barisindan kardesliginden bahsediyorsun. Diyarbakir vilayetinin ະ-70 e varan kesimi kacak elektrik kullaniyor. yani senin benim ödedigim vergilerle onlar bedava elektrik kullaniyor. Hangi kardeslikten baristan bahsediyorsun? O bölgede Türk bayragini alipta sokaga cikamiyorsun. Peki sana soruyorum Yozgatin durumu siirt ten yada bingölden cokmu iyi? bence degil. O zaman bizde Yozgatlilar olarak silahi alip Devlete baskaldiralim hak talep edelim. Hakkimizi söke söke alalim. öylemi? Ayrica MHP lilerin 3 hilalli bayragi alip sehitlerine sahip cikmasi neden senin yada senin gibilerin zoruna gidiyor. Bunun neresinde oy avciligi var kardesim demekki o insanlar her sehit geldiginde aci cekiyor ve sehitlerini ugurluyor. sen Akp bayragi alip ciktinda sehidini ugurladinda önünemi gectiler buyur sende cik uzun zamandir ülkücüler bayrakla cikmiyor. meydan sizin sayin basbakanin sayin öalan dediginde neden burada duyarli bir vatandas olarak tepkini göstermedin. Sayin Bahcelinin imzasini görmüssün serefsiz öcalanin asilmamasiyla ilgili. Yalan söylüyorsun iftira ediyorsun birde dinden imandan bahsediyorsun. Sende iyi biliyorsunki eger MHP nin o dönem 370 milletvekili olsaydi ö köpegi coktan sallandirdiydi. Peki Akp neden asmiyor ayni soruyu akp ye neden sormuyorsun madem senin tabirinle tosun pasanin asilmasini istiyorsan bunlarada sor neden asmiyorsunuz diye. Seninki üzüm yemek degil bagciyi döymek. Üzülüyorum sizin gibi Yozgatlilarin bu konularda yaptigi bu yorumlari görünce YAZIK........

YOZGATLI 02.09.2009 17:00:18
Ömer AÇIKGÖZ hemşerimizin yazısına aynen katılıyorum, gündeme bu kadar güzel yorum yapılabilirdi ancak.
ALtına bende imzamı atıyorum. HEmşerim eline sağlık...

Alper 02.09.2009 14:28:39
Vay Yozgatlımın haline, hala cahiliz bu öyle devam edip gidecek herhalde.

türkeş kocaay 02.09.2009 08:58:10
sayın bozdağ saraykent ilçesi yozgat haritası dışındamı kalıyor diğer ilçeleri şantiyeye çevirdiniz neden saraykent gözardı ediliyor hani ayrımcılık yoktu akp de saraykent belediyesi MHP den olsa gerek hizmet alamıyor son beş senedir çakılmıyor yarım kalan devlet hastanesi çürüdü orda ALLAH BÜYÜK GÜN OLUR HARMAN OLUR KESER DÖNER SAP DÖNER.

Ömer Açıksöz 01.09.2009 11:15:25
Bu ülkeyi kimse bölemez. Cumhurbaşkanı,başbakan.Gn.Krm.Bşk, tüm bakanlar üniter devletten,resmi dilden taviz verilemez diyor.MHP oy uğruna tıpkı şehit cenazelerinde üç hilalli bayrakları alıp çıktıkları gibi ülke bölünecek diyor.
Bu ülke bölünemez ancak oy uğruna kardeşliğimizi bozmak isteyenler vardır ve olacaktır.
Bugünkü MHP,Rahmetli Başbuğ'un çizgisinden çok uzaktadır.
Partilimisin ,ülkücümüsün bilemiyorum.Ülkücüsüysen kaç yıllık ülkücüsün?1970 yılında bize milliyetçiliği;Hakkari'de ayağına diken batan çobanın acısını,Erzurum'da öküzünün yerine kendini çifte koşan çiftçinin derdini yüreğinde duymaktır diye tarif ederlerdi.Bu acıyı paylaşmak,bu derdi duymak sizleri niye rahatsız ediyor.
Size partilimisiniz ülkücümüsünüz diye sordum.Çünkü ülkücülükte Allah rızası,particilikte menfaat vardır.MHP iktidarında neler olduğunu gördük.
Tüm ekici lere rağmen kardeşlik gerçekleştirmelidir.Allah bize mezarda Türk müsün,Kürt müsün diye sormayacak.1 tirilyon dolar teröre giden paradan bahsediliyor.Bu para herkese yansısa,herkes mutlu müreffeh bir hayat sürse olmaz mı?
Sayın Bahçeli'nin Tosun paşa'nın asılmaması için imzasınıda gördük.Milli duygulardan bahsediyorsun.İstiklal Marşına baş örtülü velilerin katılamayacaklarına dair kararnamede başbakan vekili olarak kimin imzası var.Dikkat öğrenci değil,VELİ-VELİ
İktidarda sizin milli duygularınızıda gördük.Demokrasiden korkmayın.Rahmetli Yazıcıoğlu ve diğer ülkü devlerine Mamak C-5 lerde neler yapıldığını biliyoruz.Bunları yapanlardan hesap sorulmalıdır.İşkence insanlık suçudur Türk'ede ,Kürt'ede yapılsa hesap sorulmalıdır.Biz ne yaptık yapalın işkenceleri kahkaha atarak seyrettik.En iyi Kürt ölü Kürt'tür dedik.
Bölünmek istemeyen,teröre bulaşmamış her Kürt bizim kardeşimizdir.
Allah bu ülkeye kardeşlik nasip etsin.

ismail 01.09.2009 01:35:23
Daha dün imza attıkları kağıtları unutanlar bugün bağıra çağıra milliyetçilik nutukları atıp insanların kafasını bulandırmak istiyorlar.Devlet Bahçeli ilk önce iktidardaki yıllarının hesabını verip konuşursa daha inandırıcı olur.Şu ülkede dikili taşı olmayanlar meydanlara çıkıp millete akıl vermeye kalkmasınlar... Hükümetimizin açılımını desteklemeyerek Türkçülük yaptıklarını sananlar bilmeden bu ülkeye 25 yıldır büyük zararlar veriyorlar.Bu topraklarda sadece Türkler yaşamıyor ki sadece onların hakları korunsun da diğerlerinin hakları ellerinden alınsın.Doğuda yaşayan ve Türkçe bilmeyen binlerce insanın kendi dilinde eğitim almasını engellerseniz bu insanların arasından çıkacak bilimadamlarını daha baştan yok etmiş olursunuz.Kendi dillerini konuşmaktan haklarını aramaktan başka hiçbir suçu olmayan o masumların dillerini yaşantılarını ellerinden almakla kardeşlerimizi kendimize düşman ediyoruz.
Kuru milliyetçiikle hiç bir yere varılamayacağını 25 senedir hala göremediniz mi?Madem yıllardır bu binlerce insanı görmezden geldiniz, her şehidimizin sizin üzerinizde hakkı var demektir.Bu saatten sonra ülkücülerin bu ülkeye yapacağı en faydalı iş hükümetimizin açılımına destek vermekle olur,sadece zarar veren bir milliyetçilik fikriyle bir arpa boyu yol alamadık ve alamayacağımız da açık bir gerçektir.
Gelin mantıklı düşünün!Elele verip birlik olacağımız yerde yaptığımız şu anlamsız kavgaya bir son verelim.Bu kardeş kavgası sona ererse bu ülkenin önü açıktır, yoksa yerimizde saymaya devam ederiz...

Harun Tan 31.08.2009 13:49:40
Mhp İl başkanının 30 Ağustos mesajını okudunuz mu okumadıysanız hatırlatalım..Belki gerekli cevabı alırsınız."Bugün bu ülkede sözde açılımlarla ülkeyi bölmeye ve parçalamaya çalışanlar, demokratik açılım veya Kürt açılımı adı altında dış güçlerin taşeronluğunu yapanlar şunu çok iyi bilmelidirler ki, bu ihtişamlı zaferleri ve ortaya çıkan muazzam eseri Türk milliyetçileri asla unutturmayacaktır. Milletimizin asil vicdanında, mukaddes bir hatıra ve nişan olarak sonsuza kadar mutlaka yaşatılacaktır.
MHP milli ruhun yaşatılması ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadelesini önüne çıkan boz dağlara sarp yollara rağmen sürdürecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’nin en fazla şehit veren illerinden birisi olan Yozgat şehrimiz bu şehre ve bu ülkeye ihanet edenleri asla unutmayacaktır. Bu hain pusunun içerisinde yer alanlar 30 Ağustos deyince; gözleri hasretle yaşarmayan, göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayan, boz bulanık duygulara kapılanlardır." tesekkürler başkan..

tekin 31.08.2009 10:32:11
Bekir bey Allah razı olsun senden.Yozgatın haklı sesi ve gururu oldun. seni seviyıruz.

Nihat ALAN 30.08.2009 17:21:42
30 Eylül perşembe günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergin'in Ankara'da düzenlediği Baknlıkça kabul edilen projelerin açıklandığı gün bizim gözlerimizde siz millet vekillerimizi aradı Diğer illerim millet vekilleri gelip destek oldular başkanlarını tbr ettiler siz nerdeydiniz ?Aynı durum TOBB seçiminde yaşandı mademki bizim millet vekilimiz olduğunuzu söylüyorsunuz o zaman sizde yozgatlıya sahip çıkınız. Sorgun Ticaret Odası Meclis Başkanı NİHAT ALAN

alp 26.08.2009 22:45:47
bekir bey son demiciniz çok ağır oldu.ülkücüler sizi affetmez.

Kazım Kılıç 22.08.2009 00:58:52
Sayın Vekilim,
Önce sevgi ve saygılarımı sunarım.
Boğazlıyan İlçe Teşkilatı 5 aydır kapalı.İlçe başkanı ne toplantı yapıyor nede yaptırıyor.
Çünkü toplantılardan rahatsız oluyor.
Sizin sayenizde oğlu TRT'ye girdi.Tam üç yeğeni ise Hastanede çalışıyor.
Bu kişi size güvenip burada tek başına at oynatmaya çalışıyor.
Tek amacı önce evlat ,sonra yeğen sonra akrabalarını işe yerleştirmek.Lütfen bir Boğazlıyan'a gelin geniş katılımlı bir toplantı yapın.
Aradığımız zaman bulunmuyor.Hayatı iş takibi ile geçiyor.
Öğretmen birisinin ilçe başkanına olmasına sevinmiştik ama Nafiz bundan yüz bin kere daha iyiymiş.
En derin sevgilerimle.

YOZGATLI 18.08.2009 13:38:32
İnsanlar doğdukları gün itibari ile hep mücadele ederler. İyi yada kötü, her kimliğin kendince bir mücadele şekli vardır. Bu bazan doğaçlama bazanda şuurlu, istiyerek ve bilerek olur. Ama herkes kendi potansiyeli nisbetinde bir çaba içerisindedir.

Bu mücadele şekillerinden benim konumu ilgilendiren kısmı isteyerek bilerek yapılan mücadeledir. Tabikide bununda müsbet olanı menfi olanı vardır. Yine benim konumu ilgilendiren kısmı burada müsbet olanı tabi. Matruşka gibi oldu değilmi.

Burada çıkış noktamız, kişinin hayat mücadelesinde varacağı hedefe seçtiği yol üzerine;

İyi niyetle yola çıkılmıştır. Tabi hedef kazanmak, kariyer edinmektir. Müsbet yollardan çizgiden şaşmadan çok kazanmak, kariyer sahibi olmak,işadamı olmak, yönetici olmak v.s,v.s, buraya kadar hiç bir sorun yok. Olmamalıda. Kişi çalışmış, mücadele etmiş, ter dökmüş karşılığınıda ALLAH' da vermiş se alacak tabi.

AMA LÜTFEN SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ, ADINIZ ÜSTÜNÜZDE SİZ "VEKİL" SİNİZ. ASIL DEĞİL. SİZ YUKARDAKİ DEĞİLSİNİZ. SİZ ORAYA KİŞİSEL KARİYER EDİNMEK, KAZANÇ ELDE ETMEK İÇİN GÖNDERİLMEDİNİZ. BU MEMLEKETİN İNSANI SİZE HİZMET EDESİNİZ DİYE GÖNDERDİ. SIRTINIZDAKİ ATEŞTEN GÖMLEĞİN FARKINDA OLUNUZ.

Bu düşünceler sadece samimi bir duygu transferi adına yazılmıştır. Ne yazıldıysa o anlaşılması dileğiyle. ALLAH hepimize basiret ve ihsan nasib etsin.

Selam ve Dua ile.

BU MİLLETVEKİLİNE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45