BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
163
Dün
:
4633
Toplam
:
16250472

Adı Soyadı
E-Posta
Yorum
salih 26.03.2009 23:52:04
SAYIN BOZDAĞIN YAPTIKLARINDAN BİRİDE HALKIN OYU İLE SEÇİLEN İLÇE BAŞKANLARINI VE TEŞKİLATINI FES ETMEK HİÇ YAKIŞIYORMU.HALKIN OYU İLE SEÇİLEN KİŞİLERİN HAKLARINI ELİNDEN ALMAK.ŞUNU UNUTMAYINKİ SİZDE ŞUANKİ KONUMUNUZA HALKIN OYU İLE GELDİNİZ.LÜTFEN HALKI HİÇE SAYMAYIN.SAYMADIM DEMEYİN ÇÜNKÜ SARAYKENT AKP İLÇE TEŞKİLATNIZI FES ETTİNİZ.

cihat çakır 26.03.2009 22:37:50
ben emekli ast subayım sizden ricam ast subaylarla ilgili kanun tekliflerine sahip çıkmanız arkadaşlarımızı sol partilere muhtaç etmeyin hani hak hukuk birinci derecenin dördüncü kademesine düşemeyen tek devlet memuru biziz bu mu sosyal adalet anlayışınızz...

HALİM AKBALIK 26.03.2009 10:35:35
SAYIN BEKİR ABİMİZ,
SİZİ HERKES SEVİYOR YOZGATTA.GELECEĞİN ADALET BAKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ SİZİ GELECEK DÖNEMDE.İŞALLAH OLACAKSINIZ.AMA SİZE DİYECEĞİŞM BİŞEY VAR.ESKİDEN 2 AYDA BİRDE OLSA AYNALI KAHVEYE GELİR DEERTLERİMİZİ DİNLER SOHBET EDERDİK.ŞİMDİ GELMEZ OLDUNUZ.ACEBA Bİ SORUNMU VAR,YOKSA İŞLERİNİZİN YOĞUNLUĞUNDANMI GELEMİYROSUNUZ.EĞER CEVABINIZI YAZABİLRİSENİZ,SEVİNİRİM.AYGI SEVGİ VE DUALARIMIZ SİZNLE.BU SEÇİMDENDE ALNINIZIN AKIYLA ÇIKACAĞINIZA OLAN İNANCIM SONSUZ.BAŞARILARINIZIN DEVAM ETMESİ DİLEKLERİMLE.

Hamdi YOZGATLI 20.03.2009 12:18:18
ben bir yozgatlı olarak fikrimizin sorulmadan yusuf başeri seçmeniz den dolayı üyesi olduğum partinize oy vermiyecem.çoğu arkadaşım ve duyduklarım da bu seçimin zor olacağını gösteriyor.bir dahaki seçimlere halka sorup öyle aday çıkarın.biz tayyip erdoğana oy veriyoduk.sevdiğimiz bir lider ama yanlış tercih yaptı bunu sizde göreceksiniz.ama iş işten geçmiş olacak.ayrıca milletvekillerinide hiç beğenmiyorum özelliklede mehmet çiçeği.bu adam ne iş yapar bir açıklama bekliyorum.aldığı maaşı hakedermi.milletvekillerini oyumuzla biz seçiyoruz ama başımıza efendi olsun diye değil,hizmet için lütfen ciddi olalım.

mahmut albayrak wien 20.03.2009 00:25:26

SAYIN VEKİLİM YAPTIĞIN ÇALIŞMALARI TAKTİRLE KARŞILIYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM KARADİKMEN KÖYLÜLERİ OLARAK SİZDEN BİR İSTİRHAMIMIZ VAR BİZİM KÖYDE HAMAM VAR VE KİMSE İLGİLENMİYOR YERKÖYDEN 500 METRE DERİNDE SICAK SU ÇIKARDILAR BİZİM KÖYÜNKÜ 200 METRE DERİNLİKTE OLDUĞU YAPILAN ÖLÇÜMLERLE BELİRLENMİŞ KİMSE İLGİLENMEMEKTE BU SICAK SU İŞİNE BİR EL ATSANIZDA GÜZEL BİR HAMAM YAPILSA HEM İNSANLAR FAYDALANIR HEMDE ARAZİ SULANMIŞ OLUR VE KADARDA GÜZEL OLUR SAYIN VEKİLİM BUNU BİR DEĞERLENDİRSENİZ KÖYLÜLER OLARAK ÇOK SEVİNİRİZ SAYGILARIMIZLA

feyza erşen 18.03.2009 15:14:22
ben 12 yaşında 6.sınıf öğrencisiyim.ablam lise sona gidiyo ve ben ve ablam dershaneye gidiyoruz.abim üniversite öğrencisi benim babamı sorguna gönderdiniz.hergün yol parası veriyor.bizim o kadar çok paramız yok.sayın bakanım bunun sıkıntısını biz çekiyoruz biliyor musunuz?neden babam yozgat merkeze gelmiyor.torpille bazzıları merkezde kaldı babam gibiler gitti. bu adaletmi sayın bakanım sizce?ama doğruya bizim ankarada dayımız yok lütfen beni duyun ve cevabınız bekliyorum şimdiden teşekkür ederim not:duyduğuma göre gelmesini istemeyen tek kişi sizmişşiniz ama hakkımızı ödeyemezsiniz.

ömer bekdemir 18.03.2009 11:13:53
selam vekılım ben yozgat mer katılıyorum sızınle gurur duyuyorum öbur donem bakan olarak gormek ıstıyoruz sızı sıze en yakısanıda bakanlık

celal altıok 17.03.2009 16:08:02
saygdeger vekilim siz kişisel olarak iyi çalışa bilirsiniz ama bu bana yetmiyor türkiyedeki siyasetçilerin başarısını kırk yılda almanya fransa neyidi türkiye ne oldu bizler oralara köle olarak gitmek için can atıyoruz yozgata aynıdır yozgat halkı durmadan göç ediyor yozgat geri kalıyor seçilen vekiler hiç geri kalmıyor yozgata meşrubat fabrikası makarna fabrikası kurdurun çünki hammaddesini yoygatlı üretir yozgat ve vekilleri büyük düşünmüyor.05425129339

A.yozgatlı 17.03.2009 15:39:08
sayın akp vekillerim bende bir yozgatlı olarak size şunu sormak istiyorum geçen yazdan yozgat iki şehidine agladı en son şehidimiz mekanı cennet olsun ilyas kara davuttu 30 bin yozgatlı ının yureginden kan damlarken 4 vekil nerdeydiniz cevap verirmisiniz şimdi neden bırak yozgatı köylere dahi geliyorsunuz gerçi başkakan şehidime kelle demedimi

milliyetci 16.03.2009 13:06:12
yozgatı koruyun yozgat evladını kollayın sizden başka birşey istemiyorum saygılar milletvekillerimiz

bedrettin süzgen 14.03.2009 14:59:14
sayınyın vekilim seninle gurur duyuyoruz bir akdagmadenli olarak bizi mecliste temsil ettigin için seninle sana minnetdarız daha herzaman seni orda görmeyi arzuluyoruz saygılarımla bedrettin süzgen süzgen mobilya sarayı

ASLAN 14.03.2009 11:13:32
sayın vekil yozgatta yaşamayan ama yozgatlı. ve yozgat sevdalısı biri olarak yazıyorum. özü sözü biri olduğun aşikardır eminim, anketlerde bi başarı gösteren halkın gözünde sensin dilerim diyer vekillerde o özveriyi gösterir ama nerde ya ne zaman gülecek yozgatlının yüzü kim güldürecek allah aşkına yıllardır siyasetle uğraşan ve gözle görünen güzel şeyler yapmış ve yozgata malolmuş ve adam gibi adam Sayın çok değerli NİYAZİ ÖZTÜRK Abimiz var çok şeyler yaptığına eminim vekil olmasada goçlar gibi 6 vekilin yapamadığını yaptığını düşünüyom allah ondan razı olsun çok kişiye ekmek kapısı açmıştır.onun fikirlerini düşüncelerini paylaşın bence akıl alın artık yozgata hizmet yapın bişeyler olsun olan yokmu elbette var ama yapılan herşey hertarafa yapılan şeyler size özel gayretlerinizle gelen şeyler olmadığını düşünüyorum,
insanlara iş imkanı verecek yatırımlara vesile olun yapılan bir organize var yozgatta 70 boş belki
ne iş adamları var büyük çapta iş yapanlar her sektörde sizler teşfik edin onları kapılarına gidin imkanları sunun onlara destek olun yapacanız bu 2 hafta kaldı seçimlere akp oy oranı düşerse ne olacak yapılacak hizmetlerde havada kalacak buda mahanası olur heralde ben öyle sanıyorumki ciddi bi düşüş olacak ama sizler adam kayırdıkca halkın istemediği insanları getirdiğiniz sürede olacaklarda budur bence al sana bi 5 yıl daha gidecek hizmet yok yozgata yazık bu insanlar bunları haketmiyorlar.
kusura bakmayın ama kafama takılan birşey var paylaşmak istiyorum 6 vekilimiz var bunların makamında sekreterleri var danışmanları bunlar yozgatlımı acama ,,,,,?,,,,,

öğretmen annesi 13.03.2009 14:39:05
dilerim bu yorumları sayın vekil okuyodur öyleki derdimizi dinleme zahmetine canları isterse girerler saraykent lisesinde iki öğretmen yetişltirmiş bir anneyim fakat ne şartlarda ben ve benim gibiler bilir çocuklarımız kendi gayretleriyle ilkokuldan gelen öğretmenlerin gayretiyle okudular ama şimdi odas yok ne yapalım derslere bizmi girelim öğretmen istiyoruzzzzzzz duyun artık sesimizi.

Erdoğan 13.03.2009 13:14:00
Bizler kişilerin konuşmalarına bakarak kendimizi avutuyoruz.Hatip çok etkileyici güzel anlaşılır bir dille konuşuyorsa,çok mükemmel,çok harika,birde sık sık ziyaret ediyorsa,bolca nutuk çekiyorsa o da çok harika,ancak yapılanlara bakıpta veya verilen sözlere bakıp yerine getirilip getirlemediğine göre taktir etmek yok.Bizim için öncelik söylenenlere,nutuklara değil,yapılan icraatlara bakmaktır.

Osman Karaca 13.03.2009 00:13:04
YOZGAT GÖÇÜYOR Sn VEKİLİM
Saygı değer okuyucularım; Yaklaşık dört ay önce Yozgat Göçüyor Başlığıyla bir yazı kaleme almış Memleketimizin gerçek gündemini yetkililere duyurmak için “Cehirlik” köşemde paylaşmıştım.
Dört ay sonra da olsa altı Milletvekilimizden biri olan ve Yozgat sorunlarına duyarlılığıyla takdir toplayan Mv Bekir Bozdağ,yaptığı açıklamada Göç konuda değindi ve bazı açıklamada bulundu.
Yozgatın gerçek nüfusunun aslında bu olduğunu 200 Bin kişinin varmış gibi gösterilerek hayali şişirme yapıldığını söyledi.
Haksızda sayılmazdı, elbette doğruluk payı vardı, fakat bu abartılı nüfus 200 bin değil, 100 bin’i bile bulmaz.
Diyelim ki 200 bin kişi hayali yazıldı. iller bankasından da Yozgat’a bu oranda para yardımı yapıldı, peki bu olmayan 200bin kişiye hizmet adına gönderilen yardımlar nerde kullanıldı.
Bu hayali 200 bin kişinin içerisinde kaç hayali seçmen vardı?
Hayali seçmenlerin oylarıyla seçilen Milletvekilleri, Belediye Başkanları kimlerdi?
Kime ne hizmette bulundu?
Yozgat’a hangi hizmet getirildi?
Yozgat’a hangi yatırım yapıldı?
Bende diyorum ki Yozgat göçüyor.
Yozgat il merkezinin 70 binlik nüfusu 49 bine düştü, bunun 20 bini hayali sayıldı diyelim, sekiz yılda bu memlekette Nüfus oranında hiç mi artışı yaşanmadı?
Bozok Üniversitesine okumak için dışarıdan gelen 5 bin öğrenci bu rakamların neresinde?
Şehirdeki tek Ekmek kapısı olan Tekel Fabrikasına önce özelleştirme kılıfı giydirildi, sonra da burada çalışan işçiler bazı illere göç ettirildi, Fabrikanın kapısına kilit vurularak 500 ailenin ekmek teknesi göçürüldü.
Şimdi yerinde yeller esiyor.
Siz hala diyorsunuz ki Yozgat göçmüyor.
Bende diyorum ki Yozgat göçüyor.
Köy hizmetlerinde çalışan 800 işçi önce devlet memurluğuna geçirildi sonra çeşitli illere tayin edildi şimdi Köy hizmetlerinin binalarına baykuşlar tünüyor kalan birkaç işçi ilçelere dağıtıldı, her gün Akdağmadeni, Çekerek, Sarıkaya, Yerköy gibi ilçelere günlük göç ediyor.
Köylerdeki nüfus oranlarını lütfen araştırın hangi köyün nüfusu beş yılda kaç kişi artmış kaç kişi kalmış, Köyler harabeliği andırıyor,
Köylere gittiğinizde birkaç yaşlının dışında kimseleri bulamazsınız,
Topraktan umduğunu bulamayan, “Doğduğu yerde doymayan” garipler çoluk çocuğunun rızkını temin için göçü gölüğü yükleyip ardına bile bakmadan Yozgat’ı terk ediyor. Köylü göçüyor.
Şehrimize yaptığınız en önemli icraatınız “Bozok Üniversitesi” onu da zaten 81 ile kurdunuz.
Teşvik yasası çıkardınız 49 İl’i içine aldınız Teşvik kapsamından Yozgat’a ne gibi bir fayda sağladı, Kaç Fabrika kuruldu, Kaç kişi istihdam ediliyor?
Yozgat Gelir düzeyi en düşük iller arasında plakasından iki rakam aşağıda, yani 64. Sırada bu size bazı gerçekleri göstermiyor mu?
Yozgat halkı bu güçlü iktidarın yanında yer aldığı halde maalesef yine hayal kırıklığına uğradı. Doğup da doymadığı baba ocağından göç etmek zorunda kaldı.
Siz hala diyorsunuz ki Yozgat göçmüyor.
Yozgat Göçüyor sayın vekilim.
Yozgatlı Yiğittir, Yozgatlı Merttir, başka vilayetlerin insanlarına benzemez.
Yozgatlı ne siyaset bilir nede ağlamasını.
Gözyaşlarını yüreğine akıtır, Göçerken de kimselere haber vermez.
Devleti Ata bilir, saygıda kusur etmez.
İçi kan ağlasa da derdini dökemez.
Namerdin önünde hiçbir zaman diz çökemez.
Alır sırtına Yorganını, sessizce düşer yollara.
Siz hala diyorsunuz ki Yozgat göçmüyor.
Bende diyorum ki Ankara’da 700 Bin, Kayseri’de 250 Bin, İstanbul’da 200 Bin, İzmir’de 55 Bin daha birçok ilde on binlerce Yozgatlı sizce hayalimi göç etti.
Sayın Vekilim “Yozgat göçüyor” siz ister inanın ister inanmayın.
Yıllardan beri 6 olan Mv sayımız 4 de düştü.
Bu gerçekleri görmeyen Milletin vekilleri hayalimidir bilemem.
Bildiğim tek şey Yozgat halkının sesini Ankara’da duyan, duyuran yok. Saygılarımla
YOZGAT GÖÇÜYO
www.cehirlik.com

BU MİLLETVEKİLİNE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45