BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.01.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
269
Dün
:
4936
Toplam
:
13338157

Adı Soyadı
E-Posta
Yorum
Sercan 09.01.2018 14:29:12
Meclisin en kaliteli milletvekili ..sarıkaya seninle gurur duyuyor.

Mehmet 09.01.2018 12:31:59
Çayıralandaki konuşmanız 1 yıl önceki Yozgatta ki konuşmanızdan hiç bi fark yok kendiniz güncelleyin bence..

ASIM 18.12.2017 14:30:57
sayın vekilim memleketimize hizmetleriniz var size oy veren insanlar gözünde umut oludunuz ama dışardaki yozgatlıları yozgata çekebilmek için çalışmadığınız dahada netlik kazandı memleketimize daha çok çalışmanız gerekmezmiydi şu Kadışehri doğu köyleri sizden hizmet bekliyor bir ilgilenseniz. Allaha havale ediyoruz o daha iyisini bilir mutlaka

Hasan 17.12.2017 17:30:30
sayın veekilim memleketimize ve teskoma o kadar büyük hizmetleriniz varki ve siz o kadar kaliteli adamsınızki size ayda 15o yetmez ,size ayda 300 bin lira maaş bağlamak lazımdır.Herşey size helalı hoş olsun..

hamdi 19.09.2017 08:31:56
Seçimlerde söz vermixtiniz ,yozgata ayda bi bakan ğetirip müjdeler alacaktınız.şimdi bakan bi yana siz gelmiyorsunuz.ama ben bakan derken bekir beyi kastetmiştim diyorsanız mesele yok.bekir bey haftada bi geliyor yozgata...

Kemal 10.09.2017 17:22:09
Siz teskomb olarak yozgata veya sarıkayaya otel,dinlenme veya eğitim tesisi gibi bi eser kazandıramazmısınız sayın vekilim..

Ahmet Altan 19.05.2017 19:31:25
YOZGATa Hizmet edecek birtane milletvekili yokmu her dönem bakan var birtane fabrika kurulmuyor.TAPU Tahrir defterleri ŞER-İ siciller TEMETTUAT DEFTERLERİ SALNEMELERİ hala çözen açıklayan yok mesela benim köyüm SARIKAYA AKBUCAK ama osmanlı arşivlerinde ne ismi ne kuruluşu nu kurucuları bulunamıyor TBMM kütüphanesinde bile bütün illerin 1900 lü yıllarınköylerine ulaşılırken YOZGAT a ulaşılamıyor saygılarımla.osmanlıca kayıtlarını bulursanız tercemede yardımcı olurum.

emre Altınok 09.04.2017 02:43:52
Artık, su memlekete sahip ciksaniz sayın vekil...

Abdullah 04.04.2017 14:19:04
Abdulkadir bey,ak partinin bütün milletvekilleri seçim bölgelerinde gece gündüz çalışıyorlar.ama biz sizi sıkca buralarda göremiyoruz.16 Hazirana kadar yogzata gelip evet oylarını artırmak için ne gibi çalışmalar yapacaksınız..

kemal 13.03.2017 05:14:05
bir kısım yozgat muhtarlarını ankarada ağırlamışsınız.siz de sayın cumhurbaşkanımız gibi her hafta yozgat muhtarlarını gurup gurup ankaraya davet edip dertlerini dinleseniz iyi olmaz mı sayın vekilim.

22.02.2017 07:58:07
Yeni sigara yasağı biz esnafları bitirdi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tütünle mücadele kapsamında sigara içilmesine izin verilen yerleri inceleyeceklerini ve yeni yasakların geleceğini söylüyor.
Buna göre lokanta, pastane, restoran, kafeterya ve kahvehane gibi yerlerin önünde dahi sigara içilemeyecek.
Önce şunu açık ve net olarak belirteyim; bugüne kadar uygulanan sigara yasağına karşı değilim.
Ancak Sayın Recep Akdağ'ın uygulamaya çalıştığı yeni yasakların, beraberinde pek çok büyük sorunu getireceğini düşünüyorum.
Örnekleriyle anlatayım...

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre sadece İstanbul'da yaklaşık 130 bin civarında lokanta, pastane, restaurant ve kafe var. Bu mekanların her biri ortalama 6 çalışanı istihdam ediyor. Hal böyle olunca toplam çalışan sayısı neredeyse 800 bini buluyor.
Türkiye geneline vurduğunuzda mekan sayısı 460 bini, çalışan sayısı ise neredeyse 2 milyon 700 bini buluyor.

Bakan Akdağ'ın açıklamasından sonra müşterisi olduğum bütün mekan sahipleriyle konuşma imkanı buldum. Abartısız söylüyorum, tamamı getirilecek yasağın hem esnafı bitireceğini, hem de işsizlik oranlarında patlamaya neden olacağını söylüyor.

Haksız değiller...

Başlayacak olan yasak nedeniyle bu işletmelerin tamamında ciddi bir işçi kıyımı olacak. Mekan sahipleri, yasağın başlamasıyla beraber işçi sayısında yarı yarıya tasarrufa gideceklerini söylüyor. Yasakla beraber bir milyon 400 bin kişinin işsiz kalacağı varsayılıyor.

Varsayılıyor diyorum çünkü sigara yasağıyla birlikte pek esnafın müşterisi azalacak. Bu durum haliyle gelirlerde de korkunç bir düşüşe neden olacak.

Esnafın işçi çıkarmaktan başka yolu yok!

İşsizlik oranlarının aşağıya çekilmeye çalıştığı bir ortamda 1 milyon 400 bin kişinin işsizlir ordusuna katılması demek, ekonomik dengeler açısından tamiri imkansız sonuçlar doğurabilir.
Müşterisizlikten dolayı kepenk kapatmak zorunda kalacak esnaf sayısını düşünmek bile ayrı bir kabus...
Sayın Recep Akdağ elbette bu kararı alırken olumlu ve olumsuz yönlerini düşünmüştür. Ancak kendisine iletilmeyen bazı detayları aktarmak isterim.

Bir defa; bugüne kadar uygulanan sigara yasağı pek çok yerde uygulanmıyor. Uygulanmama nedeni rüşvet!
Bizzat şahit olmasam bunu yazmazdım.
Pek çok mekan sahibi ayakta kalabilmek için gelen sigara denetimcilerine rüşvet önererek cezadan kurtuluyor. Bugünden sonra getirilecek yasak, bu rüşvet çarkının iyiden iyiye artmasından başka bir işe yaramayacak.
Bence böylesi bir sigara yasağını uygulamaktansa, sigarayı ülke genelinde kökten yasaklamak daha mantıklı bir çözüm olur!
Çünkü benzeri kararlar alan tüm ülkelerde, sigara yasağında ya yumuşamaya gidildi, ya da geri adım atıldı.
Almanya'da Anayasa Mahkemesi uygulanan yasağın yumuşatılması için karar verdi mesela... Avusturya da bazı yasaklarda geri adım atmak zorunda kaldı. İsrail, havaalanlarının içine bile sigara içilen kabinler koymaya başladı.
Kaldı ki bugüne kadar yürürlükte olan yasağa uymayan pek çok devlet kurumu var.

Örnek mi?
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, bakanlıklarda ve diğer tüm devlet dairelerine bu yasak makam odalarında her dakika çiğneniyor. Odalarda sigara dumanından göz gözü görmüyor!
Ankara'da bakan ve milletvekillerinin uğradığı mekanlarda püfür püfür sigara içiliyor. Bunu gören sigara denetimcileri ses çıkarmadan uzaklaşıyor ki buna bizzat şahit olmuşluğum var
Anlayacağınız; devlet kendi koyduğu yasağı en başta kendisi çiğnerken, esnafın bu yasağa uymasını bekliyor.
Bence getirilmesi düşünülen yasak yerine, daha mantıklı çözümler üretilebilir.
Bir örnek vereyim...
Nargile satışı, ülkede başlı başına bir sektör oluşturuyor. Bunun farkına varan devlet, bu hizmeti veren işyerlerine nargile ruhsatı verme yöntemini seçti. Bildiğim kadarıyla nargile satışı yapan her bir işletmeden yıllık 12 bin lira ile 20 bin lira arası ruhsat bedeli alınıyor.
Aynı yöntem sigara için de pekala uygulanabilir.

Mesela; sigara içilebilir açık alan yapan işletmelere, nargile ruhsatı gibi sigara ruhsatı verilebilir. Metrekare ölçüsüne göre bu işletmelerden yıllık 15- 35 bin TL arası bir vergi alınabilir.
Aynı zamanda bu işletmelerin kapısına, "Bu işletmede tütün mamülleri tüketilmektedir. Tütün mamülü tüketilmeyen yalıtılmış alanımız mevcuttur" levhası asılabilir.
Bu yöntem hem rüşvet çarkını, hem de esnafın kepenk indirmesini engeller. Böylece işsizler ordusuna yeni işsizlerin katılmasının önüne geçilmiş olur.

Daha da önemlisi...

Sigara içilen alanlardan alınacak ruhsat bedeli sayesinde devletin kasasına milyarlarca lira sıcak para girişi sağlanır.
SÜLEYMAN ÖZIŞIK
Celal Yıldırım 12.02.2017 14:54:17
Sayın vekilimiz yozgata yaptığınız yatırımların devamını dilerin Eski devlet hastanesinin yerini İlahiyet ve hukuk fakultesi yerleşkesi olarak degerlendirilirese örencilerin ulaşı barınma esnaf ilişkileri iyi olacak Bozok ünüversitesi örencilerinin ulaşımı için büyük otobsler kullanilırsa bu otobüslerin üniversitemizin kendi aracı olması ulaşımı daha kolaylaştıracaktır. Bu yüzden üniversitemiz için tercih sebebi olacaktır. SAYGILARIMLA <br />Celal YILDIRIM

Zühtü 09.02.2017 07:26:49
Evet kampanyası için artık yozgatın küylerini,kasabalarını,ilçelerini dolaşacak ve yeni anayasayı anlatacaksınız..Ak partili seçmenler olarak sizlerden ricamız eski anayasa ile yeni anayasayı mekayeseli anlatın da vatandaş sizi daha iyi anlasın..anyasanının getirilerini en iyi şekilde anlatacağınıza inanıyoruz.Yeni anayasa mevzuunda sizlerden konferanslar da vermenizi beklemekteyiz.yolunuz açık olsun..

aslı 20.01.2017 08:52:11
sarıkaya devlet hastanesine hiç gittinizmi girişi ne tarftadır sayın vekiller kaç doktor var kaç hemşir personel yeterlimi o milyarlar oraya harcanıp o tesis yapılmış ne eksiği var baktınızmı hayırrrrr çunkü burası sarıkaya bir vekili var birde fahri vekili birde bakanı var bu ilçenin hep seçim zamanı bir bakın buradaki personel doktor ne için durmuyor sorun kimde seçim gelirse sarıkayadasınız seçim yokya neyapacaksınız sarıkayayı.. oy hazır o günlerde gelir sayın vekil gel gel ne olursan ol, yine gel bu memleket senin sahip cık..

Celal Yıldırım 08.01.2017 11:44:42
Güvenlik amaçlı görevlendirilen polis memurlarına otomatik silahlar verilsin. İnsanların yoğun bulunduğu yerlerde ki güvenlik görevlileri otomatik silahlar la görev yapsınlar. Yeni anayasa paketi içine idam cezası konulsaydı MHP milletvekilleri fire vermezlerdi. Çocuğa bakan babaanne ve anneanneye verilecek olan paralar Askeri ücretliye verilse daha iyi olurdur. Çünkü Karı koca çalışan eve aylık 6-7 Milyar giriyor. Bu eve birde 1. 5 Milyar çocuk bakımı parası verileceği söyleniyor. 6-7 Milyarlık para giren ev kendi çocuğuna kendi baktırsın. Bir işi olmayan bakıcı da ondan faydalansın. <br />Not . İzmir Adliyesinde görevli şehidimiz elinde ağır silah olsaydı daha farklı sonuç olurdu. CELAL YILDIRIM

BU MİLLETVEKİLİNE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

1

 

 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45