BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
284
Dün
:
4633
Toplam
:
14841089
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

muhammed 04.02.2015 17:45:42
başkanım bu suyan işinin içinde bi yanlışlık var.siz zam yok diyorsunuz ama su faturaları öyle demiyor,su zammı 4 liradan ibaret değil,suya zam yapmadıysanız faturaları eski rakamlara getirin olsun bitsin.su zammı fakiri üzüyor,zenginin zaten unu tuzu kuru...

mehmet 01.02.2015 17:24:16
Sayın Hatice SENA hanım 1.Toki parkı nın başlaması çok zor çünki parkın ismi ÖNCEKİ DÖNEM BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN VERMİŞ OLDUĞU KARAR İLE PARKIN İSMİ REİS YUSUF BAŞER PARKI İSMİ VERİLMİŞTİ ONUN İÇİN BU İSMİ TAŞIDIĞINDAN DOLAYI KAZIM BEYİN BU YAPACAĞINI ZANNETMİYORUM.

MUSTAFA 01.02.2015 16:17:41
Sn Müdürüm Vekilim Ve Değerli Başkanım Ben Çandırda Emekli Ambulans Şoförüyüm Siz çok iyi bilirsiniz Derdim İlçedeki Partisiz Partililer Yönetimin Vurdumduymazlığı Seçilenin seçilir seçilmez Sanki kendinden Başka kimse yokmuş gibi davranmaları Vatandaşın sırtına Basıp İstediğini elde edip Sonra bir kendileri varmış gibi davranmaları Partimizin UÇ noktasındakilerin Başka partiden olmaları Beni huzursuz Edip Kaygılandırıyor Bilgilerinize Sizi ÇOK Sayıp Seviyorum Selamlar Cep Tel 05056716125

cemil 30.01.2015 21:28:16
sayın başkan lütfen referans olacağınız kişilere çok dikkat edin işin ehlimi ,eline beline sahip mi diye.dikkat etmezlisiniz.

Hatice Sena 29.01.2015 23:24:17
Başkanım 1. toki parkı inşaatı bu ilkbaharda devam edecek mi?

ABDULKADİR ÇAPANOĞLU 29.01.2015 23:00:13
Sayın diye başlayacaktım, beğenmedim. Affınıza sığınarak Sevgili Başkanım hitabı daha sıcak daha samimi geldi. Sevgili Başkanımız, “Her fırsatta buyurduğunuz “Yozgat’ı Yozgatlılarla yöneteceğiz” sloganınıza inanmıştım. İnancım doğru çıkınca kendimi tebrik ettim. Hemşerilerimizle bir araya geldiğiniz Mahalle Meclisi toplantılarını başlattığınız haberini okuyunca çok mutlu oldum. Yozgat Gazetesinin haberinden bilgilendiğim kadarı ile öncelikle borçların ödenmesi çok önemli, tebriklerimi sunuyorum. Borcun tamamen sıfırlanması ele aldığınız konuları süratle çözmenizde size kolaylık ve cesaret verecektir. Özellikle, Belediye Sebze ve Meyve Halini yıkıp Kadın, çocuk, yaşlının rahat gireceği modern bir hal haline getirmeniz alışverişe çıkmaya çekinen mutaassıp hanımlarımızın rahatça alışveriş yapmalarını sağlayacağından onlarında sosyalleşmesine büyük katkı sağlayacaktır. Sizden daha medeni bir Yozgat yaratmanızı bekliyoruz. Lise caddesinde tam lise kapısı önünde Akif Ozan Bey kardeşimin çektiği fotoğrafı görünce içim açıldı. Cadde ne güzel olmuş. Dedelerimden kalan tek miras “ÇAPANOĞLU” Büyük Cami etrafıyla ilgili projelerinizi de merakla bekliyoruz. Bir dönem ÇAPANOĞLU” ismi kullanılmamış sadece büyük cami diye geçiştirilmiş buda bizleri ziyadesiyle üzmüştü. Daha sonra kuzenim Halit Çapanoğlu’nun astırdığı Çapanoğlu Büyük Camii yazısı ile içimiz biraz olsun rahatlamıştı. Sevgili Başkanım, yaptıklarınız için teşekkürlerini arz ederken yapacaklarınız için de güç, sabır ve başarılar dilerim.Saygılarımla

yaşar 29.01.2015 16:02:43
sayın başkan yok falan demeyin suya zam yapıldı 100 tl lik suyun 30 tl si vergi lütfen açıklayın suyun tonu kaç lira vezne bile kaç tl olduğunu söyleyemiyor.

Aykut 28.01.2015 21:16:01
Teşekkürler başkanım, dediğim gibi bir bilgi kirliliği vardı ilk ağızdan bilinmesinde fayda olur diye sordum araç kiralama işini. Birde aşağıda eda isminde bir kardeşimizin sorusu hoşuma gitti bu konu da da aydınlatırsanız seviniriz.

Dr. Kazım Arslan 28.01.2015 00:00:06
Aykut Bey'e: Adıyaman'dan araç kiralanmadı. Hiç araç kiralanmadı. 2015 yılı hizmet alımı ihalesini kazanan firma, ihale kapsamı içerisinde, belediyemize 21 tane de araç tahsis etti. Bu firmanın ihaleyi kazanma sebebi de 15 şirket arasından en uygun teklifi vermesidir. Durum budur.

aykut 27.01.2015 18:51:27
sayın başkanım ; yozgat belediyesine hizmet amaçlı 21 adet aracın adıyaman'dan kiralandığı yönünde bilgi kirliliği var. bu konu hakkında hem yozgat halkını hemde kamuoyunu bilgilendirmenizi rica ediyorum.şayet doğru ise neden yozgattan değil de adıyamandan olduğunu da açıklarsanız sevinirim.

Rıza 26.01.2015 11:37:32
geçen ay dükkanımda harcadığım 1 ton suya karşılık 8 lira fatura gelmişti.Bu ay gelen fatura 15 lira..siz katı atık bedeline 4 lira koyduk diyorsunuz ama faturaya bakıyorum evsel atık badeli diye 8 lira koymuşsunuz.8 liralık fatura 15lir a olunca suya zam yapılmış olmuyormu..başkanım ner gün daralan yozgat esnafının üstüne bi de sen gelme..

Eda 23.01.2015 17:25:01
sevgili başkanım, yardımcılarınızın maaşlarıyla ilgili çok ilginç rakamlar telefuz edilmekte.. bu yardımcılarınızın tahsil durumları,belediyecilik kültür ve birikimleri yani başkan yardımcısı olmasını gerektiren özellik ve meziyetleri nelerdi? onları seçerken kriterleriniz ne idi .bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz.Bir de sizin maaş almadığınız söyleniyor,doğrumu, değilse zat-ı aliniz ve yeni yardımcılarınız ne kadar maaş almakta ? ayrıca geldiğinizden bugüne kadar işkur projesi haricinde belediyeye de kaç kişiyi işe aldınız. saygılarımla,

Ahmet talat 23.01.2015 09:32:43
gazetede yapılan yorumları okuduğumda çizilen yozgat resminde nahoş manzaraların çokluğu hoş manzaralara oranla daha çok.siyasilerin yozgatlıya büyük umutlar ve vaatlerde her seçimde bir silah olarak kullandıkları YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ şayet tamamlanırsa bence Yozgattan YÜKSEK HIZLI KAÇIŞ başlayacak yüksek hızlı tren in yozgata bir getirisi olacağı düşüncesine sahip olamadım. Bence hüksek hızlı tren seferleri başladığında başta bozok üniversitesi öğrencileri hafta sonu tatilini ve alışeriş ve eğlence için büyük ihtimal ile 45 dakikada gidebileceğimiz ANKARADA yapacaklar. yozgat hlkının büyük kısmıda yozgat esnafının yıllardır sürdürdüğü eğreti tavrının karşılığını yüksek hızlı tren seferlerinin başlamasıyla verecek ve alışverişlerinin büyük kısmını Ankara'dan yapacaklar. Gelelim madaolyonun öbür yüzüneeeee peki yüksek hızlı tren projesi ile Ankarada yaşayan yozgatlılar yüksek hızlı tren ile salı günü köylü pazarına gelir alış veriş yaparlarmı yada hafta sonları WC si sosyal alanları olamayan yozgat çamlığına gelip piknik yaparlarmı. Bence bu şartlar altında gelmezlerrrr. Bu anlamda yozgat belediyesine ve yozgat siyasetçilerine büyük görevler düşüyor. Yozgatın Ankaranın arka bahçesi gibi olarak görülmesi için bu şehrin halk pazarından çamlığına kültürel ve sosyal anlamda kendisine çeki düzen vermesi kaçınılamz bir gerçek. Bakın Beypazarı bugün Ankaranın arka bahçesi konumunda ve ankaralı hafta sonları akın akın Beypazrında. Peki hızlı ten seferleri ile Ankaradan yozgata gelen bir insan yozgattan ne alır nereyi gezer nerelere gider giderken unatamayacağı hangi anılarla döner. pazarı pazara benzemeyen, sokakları bölünerek küçültülen parkları sosyalalanları lanettayin yapılan bir memleket kendiene çeki düzen vermediği sürece Yüksek hızlı tren bu şehre hiçbir katkı sağlamayacağı gibi baştada söylediğim gibi Yükse Hızlı Kaçışı bereberinde getirecektir ihtimalle. Yaptık demekle kendini kandırdı bu güne kadar umulur ki bundan sonra yaptık diyenler kendini kandırmaz akıllı ve mantıklı işler yaparlar.

füsun 23.01.2015 09:23:18
geçen ayın su faturası ile bu ayın su faturalarını inceledim.Siz suya zam yapmadık,sadece 4 lira katı atık bedeli koyduk diyorsunuz ama gerçek hiç de öyle deyil. misal..geçen ayki faturamda atık su bedeli 3 tl,çtv bedeli O,54 tl.. Bu ay gelen faturada ise atık su bedeli 4,50 ,çtv bedeli 0,81, ayrıca evsel atık bedeli olarak 4 lira ilave etmişsiniz.bu durumda katık atık bedeli toplam 5,5 lirayı bulurken çtv'yi arttırmışınız.aynı tonda suyu kullandığımız halde 25,5 lira beklediğimiz fatura 31 lira olarak geldi.4 lira dediğiniz KAB bize 5,5 lira geldi.bunun adı zam değil de nedir.aynı miktarda suyu çorumlu,akdağlı,çayıralanlı çok ucuza kullanırken bize çok pahalıya mal oluyor.sizin için farketmiyor ama bizim gibi dar gelirli insanları düşünmeniz lazım..

Kemal KARACAN 21.01.2015 15:19:25
sayın başkanım çorumda hergün olmak kaydıyla haftanın yedi günü mahalle mahalle pazar kuruluyor.çorumdaki pazarcılarda kapalı pazar yeri kışın soğuk oluyo ceyran yapıyo diye kapalı pazar yerini kullanmaışlar.Çorum belediyeside pazarcı esnafının istekleri doğrultusunda pazarcı esanadına her pazar yerinde belediye tarafından dağıtılan ve paracıların ücretlerini ödedikleri rengarenk şemsiyeler ve standart pazar tezgaharını veriyor. Pazar yerleri o rengarenk şemsiyeler açıldığında panayır yerine dönüyor. Yazın gölgelik kışın kardan yağmurdan koruyor şemsiyeler ama pazar alanına kamyon giremiyor. Pazarcı esnafı her pazar yerine gidişten önce toptancı halinegiriyor ve makbuz alıyor toptancı halinden makbuzu olmayan pazarca satış yapamadığı gibi ceza kesiliyor üstelik. Çorumdaki köylü pazarı haftada iki gün kuruluyor köylü pazarında süt , yoğurt tereyağ peynir yumurta vs. ile domates biber salatalık gibi küçük çapta sebzeler ile pazarın belli bir kısmındada kümes hayvanları canlı veya temizlenmiş olarak satılıyor. köylü pazarına giren her köylü de belediyenin tahsil ettiği ücreti ödüyor ve her köy için ayrılan ayrı ayrı standlar tezgahlar var her köylü kendi köyüne ayrılan tezgahta süt mamullerini veya sebze meyvesini satıyor. yozgatta köylü pazarının hali içler acısı köylü pazarını hal içerisinden alıp kadın erkek herkesin girebileceği yozgata has ürünlerin alınmasını sağlarsanır çok memnun kalırız. Hal içine salı günü giriyoruz köylüden çok esnafın hal içinden yer tutarak satış yaptığı görüyoruz. kim kimi kandırmaya çalışıyor anlayamadım kii başkanım köylü pazarında köylüler olsunn yeter esnafın zaten dükkanı var


BELEDİYE BAŞKANINA GÖNDERİLEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45