BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
271
Dün
:
4633
Toplam
:
14856229
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

Zeki ERCAN 21.01.2015 14:49:36
Sayın Başkanım Ben Yozgat Doğumlu ve 35 yaşından sonra Bursa da yaşayan hemşerinizim.Yozgata Mezar ziyaretine gittiğimizde İnanın Gerek Çamurdan Gerekse dikenli bitkilerden mezarlarımıza yanaşamıyoruz,Bir Görevli ile sanıyorum bu sorunlar giderilir,Bilgilerinize sunar Görevinizde Başarılar dilerm.

RAŞİT 19.01.2015 14:27:22
SAYIN BAŞKANIM ERDOĞAN AKDAĞ MAH.ÇAPANOĞLU CD.YOLLAR COK KÖTÜ HİC BAKILMIYOR MUHRAT FALAN DA GELİMYOR ESKİ POLİS LOJMANLARI CADDESİ BAŞKANIM ARZ ADERİM.

Kerem 19.01.2015 09:25:22
Sayın başkanım muhsin köktürk beyin söylediği yozgata geçmişte halk tarafından rağbet gören çift atlı paytonları manisa akhisarda yapılmakta. hatta yurt dışına ingiltereye bile ihra edilmekte. Akhisarda yapılan çift atlı körüklü paytonlar yozgat paytonlarının aynı

Nuri 19.01.2015 09:21:26
Gazeteye verilen beyanatınızda Yozgat şehir merkezine kapalı meyve sebze pazar yeri yapılacağını okumuş ve öğrenmiş bulunmaktayız. Düşünceniz gayet güzel verinde bir karar. Ancak sayın başkanım pazarcı esnafının yıllardır süre gelen kamyon üzerinde meyve ve sebze satma alışkanlığından vaz geçemeyeceği meyve ve sebzelerini tegah üzerinde sergileyerek satabileceklerine asla inanmıyorum. Daha önce eski mezabaha alanına yapılan kapalı pazar alanına kamyonları alınmadığı tezgahta satış yapmaları istendiği ve pazarın sırf üstü kapalı yanları açık olduğu ve bu sebeple cereyan yaptığı ve esnafın yazın bile üşüdüğünü bahane etmesinden dolayı eski mezabaha yerine yapılan kapalı pazar yeri rağbet görmemiş pazarcı esnafı o pazarda pazarcılığı yapmamıştır.Yukarıda arz ve izah edilmeye çalışılan husular Sorgun belediyesinin yeni yaptığı kapalı pazar yerini ile ilgili şimdi pazarcı esnafı ile sıkıntı yaşanmakta pazarın üzeri kapalı yanları açık olduğu için ve kamyonların kapalı pazar alanı içerisine girmelerine izin vermediğinden sorgun pazarcı esnafıda kapalı pazar alanını kullanmamaktadırlar.Bu nedenle yozgat şehir merkezine yapılacak kapalı pazar yerinin süre gelen alışkanlıklara ve ve ilimizin iklim şartlarına göre projelendirilmesi yapılacak yatırımın atıl kalmasının mutlak surette önüne geçecektir. Bundan başkada yozgat şehir merkezinde köy süt ürünlerinin satıldığı köylünün ürünlerinin diğer ballak ve marketlerden ayıran bir köylü pazarına ihtiyaç acil derecede vardır. hal içerisine kurulan köylü pazarı içler acısı durumda sağlık ve hijyen kuralları ayaklar altında adeta. sayın başkanım köylü pazarını kendine has nostaljik bir mizansenle bay bayan herkesin huzur ve güvenle gidebeliceği bir yere iklim şartları göz öünde bulundurularak yapılması da sizden ricamızdır. tol çarşıdaki işhanına yapılacak köylü pazarınane köylü girer ne de alıcı neden kadın kız. Ayrıca Muhsin Köktürk beyinde türküler konu olan Yozgatımızın meşhur AYNALI KÖRÜKLERİ yani faytonlarının saat kulesi dibinden çamlık turu yada saat kulesi dibinden kent park nohutlu turu yapılması nostaljik bir kültürün yaşatılması ve şehrimeze has kültürel bir kesit anlamında şehirimizde yaşayan binlerce üniveristeli öğrenci ve diğer şehir misafirlerimiz mutlak surette değerlendirmeye alacak ve kabul görecek bir kültürel unsurdur. Gelecek nesillere aktarılmak üzere yapacağınız her planlı programlı ve şehir insanının dokusuna ruhuna uygun projelerinizin yanında elbet olur çalışmalarınızda başarılar dilerim.

DEMİR 19.01.2015 08:47:47
MESAJLARIMA CEVAP VERMİYORSANIZ DAHA YAZMAYACAĞIM.BEN SİZE İNANIYOR-GÜVENİYORUM.

yakup 18.01.2015 21:09:45
başkanım ,seçim vaadleriniz arasında kaldırım vergisini ve su zammı yoktu.vergiyle zamla bizi üzüyorsunuz sayın başkan..Ayrıca il başkanlığı seçiminde sizin taraf olmanızı istemiyoruz.hele harundan yana hiç olmayın..

Muhsin Köktürk 16.01.2015 21:30:25
Sayın Başkanım, 1960'lı yıllarda Yozgat'ın faytonları çok ünlüydü. Hele faytonla Çamlık gezisi yapmak bir başkaydı. O fayton gezisinden aldığım zevki anlatamam. Yanlışım varsa özer dilerim ama, bildiğim kadarıyla artık fayton da fayton gezileri de tarihe karıştı. İstanbul'da Büyükada'da, Heybeliada'da yaşatılan faytonla gezi geleneği Yozgat'ta niçin yaşatılmıyor? Yozgat turizmi açısından ne kadar önemli bir konu bence. Belediye olarak bu konuya el atıp üç beş fayton temin ederek söz konusu kültürümüzü yaşatsak kötü mü olur? "Bunca sorun varken bu da nereden çıktı?" diye düşünmeyeceğinizi umarak bir anımsatma yapmak istedim. Saygılarımla.

Kazım Arslan 16.01.2015 21:27:11
Her türlü alacağımı, her türlü kimseden alırım. Milletin 1 kuruşunu bile kimsede bırakmam. Yeni zam yapmadım.Alacaklarımı son kuruşuna kadar topluyorum, yeni borç yapmadım, eski borçları da son kuruşuna kadar ödüyorum. Bu konuda kimseye ayrıcalık yapmıyorum. Makamın bana 80 bin kişinin emaneti olduğunun şuurundayım. Emanete sahip çıkıyorum.

neriman 14.01.2015 08:55:26
sayın başkan deniliyorki,belediye kira alacakları için ak partili esnafın üzerne gidemiyorlar.kazım bey de partililerini koruyor.alacaklarını toplayamadığı için yeni zamlarla vatandaşa yükleniyor.önce alacağınızı alsanız da vurun abalıya demeseniz olmazmı..ayrıca fırıncılarla başetmek için belediye fırınını tekrar açsanız olmaz mı..ayriyeten yaptığınız yol çalışmalarını vatandaş olarak beğenyoruz.teşekkür ederiz.

yaşar 14.01.2015 08:54:45
geçen 50 tl lil su aldım 2 tl evsel atık 0,80 bakım 7 tl atık su gideri 3,86 tl kdv 1,26 çevre temizlik fatura edildi evsel atık ne her ay benim tesisatıma bakım mı yapılıyo atık su... kullanmadığım atığın parası benden aluınıyor atık su gideri ne ki 5o tl den 15 tl si havadan alınan para. Kazım bey seçimden önce hani herşeyi halka soracaktınız.hani ne oldu.

Rami 14.01.2015 08:46:48
kapanları kaldırmışsınız..iyi etmişsiniz..hatadan dönmek fazilettir.iyi de,yazık değilmi belediyenin dolaysiyle vatandaşın parasına puluna..

demir 13.01.2015 08:56:28
sayın başkan sizi seviyoruz-yalnız birşey sormak istiyorum.sayın vekillerimizle görüşmelerinizde yozgat ın içler acısı halini anlatıyormusunuz.Biz türkiyede vali si olan tek köy'üz. Acaba yozgatlı değilmi onlar.ALLAH bunların hesabını sormayacakmı

Dr. Kazım Arslan 12.01.2015 23:45:13
SUYA ZAM YAPILMADI. GEÇEN SENEKİ FİYAT AYNEN DEVAM EDİYOR. 1 OCAK'TAN İTİBAREN YASAL MECBURİYET SEBEBİYLE KATI ATIK BEDELİ OLARAK AYLIK 4 TL FATURALARA EKLENDİ. BU KONUYU ÇARPITMAYA GEREK YOKTUR. SELAM VE SEVGİLER

eyuksel 12.01.2015 11:39:55
Sayın başkanın iskan ruhsatlarının alınması konusunda daire sahiplerinin mağduriyetlerinin giderileceği ve Yozgat Belediyesi logosunun değiştirilmesi için yarışma açılacağı yönündeki açıklamaları ümit vericidir. Umuyorum duyarlı Yozgatlılar bu iki konunun takipçisi olacaklardır. Değerli Yozgatlılar logo bir şehrin, şirketin kimliğinin en belirgin işaretlerinden biridir, sık sık değiştirilmemelidir. Avrupadaki yerel yönetim birimlerinin en küçüğünün bile bir logosu vardır ve en yenisi 150-200 yıllıktır. Türkiyede maalesef her yönetim bir logo yapmaktadır. Umarım sayın başkanın yapacağı logo değişimi son olur, güzel olur, Yozgat kimliğini gösterir, Yozgata son olur, Yozgata uygun renkler kullanılır (örneğin içinde kırmızı ve siyah olmalı), logo ülke çapında ve ilgili herkese duyurusu yapılacak bir yarışma ve konusunda uzman kişilerin jüri üyesi olacağı bir komisyonca seçilir, öyle güzel bir logo olur ki, bundan sonra gelen yönetimler bu logoyu tekrar değiştirmek istemezler. T.C. var oldukça Yozgatımızın logosu olarak kalır. Biz de sayın Başkanımıza bunu kazandırdığı için teşekkür ederiz. Şehrin kimliği olması nedeniyle logo konusu bir çok konudan çok daha önemlidir ve üzerinde herkesin düşünmesi, görüş belirtmesi gereken bir konudur.

Gökhan Günay 09.01.2015 19:03:47
Sayın belediye başkanım ulaştırma bakanının ana sayfadaki sözlerini okumuşunuzdur.Hakkariye bile mayısta havaalanı açılışı yapılcakmış.Gariban yozgatlıyada 2,5 yıl önceki vaatler.Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.Yozgatlı kadar Yozgatı seven biri olarak temennim ayni yorumlarınızıda bakanlığa yada milletvekillerimize göndermenizdir.Selametle...


BELEDİYE BAŞKANINA GÖNDERİLEN DİĞER OKUR YORUMLARI

 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45