BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4633
Toplam
:
15752736
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

füsun 23.01.2015 09:23:18
geçen ayın su faturası ile bu ayın su faturalarını inceledim.Siz suya zam yapmadık,sadece 4 lira katı atık bedeli koyduk diyorsunuz ama gerçek hiç de öyle deyil. misal..geçen ayki faturamda atık su bedeli 3 tl,çtv bedeli O,54 tl.. Bu ay gelen faturada ise atık su bedeli 4,50 ,çtv bedeli 0,81, ayrıca evsel atık bedeli olarak 4 lira ilave etmişsiniz.bu durumda katık atık bedeli toplam 5,5 lirayı bulurken çtv'yi arttırmışınız.aynı tonda suyu kullandığımız halde 25,5 lira beklediğimiz fatura 31 lira olarak geldi.4 lira dediğiniz KAB bize 5,5 lira geldi.bunun adı zam değil de nedir.aynı miktarda suyu çorumlu,akdağlı,çayıralanlı çok ucuza kullanırken bize çok pahalıya mal oluyor.sizin için farketmiyor ama bizim gibi dar gelirli insanları düşünmeniz lazım..

Kemal KARACAN 21.01.2015 15:19:25
sayın başkanım çorumda hergün olmak kaydıyla haftanın yedi günü mahalle mahalle pazar kuruluyor.çorumdaki pazarcılarda kapalı pazar yeri kışın soğuk oluyo ceyran yapıyo diye kapalı pazar yerini kullanmaışlar.Çorum belediyeside pazarcı esnafının istekleri doğrultusunda pazarcı esanadına her pazar yerinde belediye tarafından dağıtılan ve paracıların ücretlerini ödedikleri rengarenk şemsiyeler ve standart pazar tezgaharını veriyor. Pazar yerleri o rengarenk şemsiyeler açıldığında panayır yerine dönüyor. Yazın gölgelik kışın kardan yağmurdan koruyor şemsiyeler ama pazar alanına kamyon giremiyor. Pazarcı esnafı her pazar yerine gidişten önce toptancı halinegiriyor ve makbuz alıyor toptancı halinden makbuzu olmayan pazarca satış yapamadığı gibi ceza kesiliyor üstelik. Çorumdaki köylü pazarı haftada iki gün kuruluyor köylü pazarında süt , yoğurt tereyağ peynir yumurta vs. ile domates biber salatalık gibi küçük çapta sebzeler ile pazarın belli bir kısmındada kümes hayvanları canlı veya temizlenmiş olarak satılıyor. köylü pazarına giren her köylü de belediyenin tahsil ettiği ücreti ödüyor ve her köy için ayrılan ayrı ayrı standlar tezgahlar var her köylü kendi köyüne ayrılan tezgahta süt mamullerini veya sebze meyvesini satıyor. yozgatta köylü pazarının hali içler acısı köylü pazarını hal içerisinden alıp kadın erkek herkesin girebileceği yozgata has ürünlerin alınmasını sağlarsanır çok memnun kalırız. Hal içine salı günü giriyoruz köylüden çok esnafın hal içinden yer tutarak satış yaptığı görüyoruz. kim kimi kandırmaya çalışıyor anlayamadım kii başkanım köylü pazarında köylüler olsunn yeter esnafın zaten dükkanı var

Zeki ERCAN 21.01.2015 14:49:36
Sayın Başkanım Ben Yozgat Doğumlu ve 35 yaşından sonra Bursa da yaşayan hemşerinizim.Yozgata Mezar ziyaretine gittiğimizde İnanın Gerek Çamurdan Gerekse dikenli bitkilerden mezarlarımıza yanaşamıyoruz,Bir Görevli ile sanıyorum bu sorunlar giderilir,Bilgilerinize sunar Görevinizde Başarılar dilerm.

RAŞİT 19.01.2015 14:27:22
SAYIN BAŞKANIM ERDOĞAN AKDAĞ MAH.ÇAPANOĞLU CD.YOLLAR COK KÖTÜ HİC BAKILMIYOR MUHRAT FALAN DA GELİMYOR ESKİ POLİS LOJMANLARI CADDESİ BAŞKANIM ARZ ADERİM.

Kerem 19.01.2015 09:25:22
Sayın başkanım muhsin köktürk beyin söylediği yozgata geçmişte halk tarafından rağbet gören çift atlı paytonları manisa akhisarda yapılmakta. hatta yurt dışına ingiltereye bile ihra edilmekte. Akhisarda yapılan çift atlı körüklü paytonlar yozgat paytonlarının aynı

Nuri 19.01.2015 09:21:26
Gazeteye verilen beyanatınızda Yozgat şehir merkezine kapalı meyve sebze pazar yeri yapılacağını okumuş ve öğrenmiş bulunmaktayız. Düşünceniz gayet güzel verinde bir karar. Ancak sayın başkanım pazarcı esnafının yıllardır süre gelen kamyon üzerinde meyve ve sebze satma alışkanlığından vaz geçemeyeceği meyve ve sebzelerini tegah üzerinde sergileyerek satabileceklerine asla inanmıyorum. Daha önce eski mezabaha alanına yapılan kapalı pazar alanına kamyonları alınmadığı tezgahta satış yapmaları istendiği ve pazarın sırf üstü kapalı yanları açık olduğu ve bu sebeple cereyan yaptığı ve esnafın yazın bile üşüdüğünü bahane etmesinden dolayı eski mezabaha yerine yapılan kapalı pazar yeri rağbet görmemiş pazarcı esnafı o pazarda pazarcılığı yapmamıştır.Yukarıda arz ve izah edilmeye çalışılan husular Sorgun belediyesinin yeni yaptığı kapalı pazar yerini ile ilgili şimdi pazarcı esnafı ile sıkıntı yaşanmakta pazarın üzeri kapalı yanları açık olduğu için ve kamyonların kapalı pazar alanı içerisine girmelerine izin vermediğinden sorgun pazarcı esnafıda kapalı pazar alanını kullanmamaktadırlar.Bu nedenle yozgat şehir merkezine yapılacak kapalı pazar yerinin süre gelen alışkanlıklara ve ve ilimizin iklim şartlarına göre projelendirilmesi yapılacak yatırımın atıl kalmasının mutlak surette önüne geçecektir. Bundan başkada yozgat şehir merkezinde köy süt ürünlerinin satıldığı köylünün ürünlerinin diğer ballak ve marketlerden ayıran bir köylü pazarına ihtiyaç acil derecede vardır. hal içerisine kurulan köylü pazarı içler acısı durumda sağlık ve hijyen kuralları ayaklar altında adeta. sayın başkanım köylü pazarını kendine has nostaljik bir mizansenle bay bayan herkesin huzur ve güvenle gidebeliceği bir yere iklim şartları göz öünde bulundurularak yapılması da sizden ricamızdır. tol çarşıdaki işhanına yapılacak köylü pazarınane köylü girer ne de alıcı neden kadın kız. Ayrıca Muhsin Köktürk beyinde türküler konu olan Yozgatımızın meşhur AYNALI KÖRÜKLERİ yani faytonlarının saat kulesi dibinden çamlık turu yada saat kulesi dibinden kent park nohutlu turu yapılması nostaljik bir kültürün yaşatılması ve şehrimeze has kültürel bir kesit anlamında şehirimizde yaşayan binlerce üniveristeli öğrenci ve diğer şehir misafirlerimiz mutlak surette değerlendirmeye alacak ve kabul görecek bir kültürel unsurdur. Gelecek nesillere aktarılmak üzere yapacağınız her planlı programlı ve şehir insanının dokusuna ruhuna uygun projelerinizin yanında elbet olur çalışmalarınızda başarılar dilerim.

DEMİR 19.01.2015 08:47:47
MESAJLARIMA CEVAP VERMİYORSANIZ DAHA YAZMAYACAĞIM.BEN SİZE İNANIYOR-GÜVENİYORUM.

yakup 18.01.2015 21:09:45
başkanım ,seçim vaadleriniz arasında kaldırım vergisini ve su zammı yoktu.vergiyle zamla bizi üzüyorsunuz sayın başkan..Ayrıca il başkanlığı seçiminde sizin taraf olmanızı istemiyoruz.hele harundan yana hiç olmayın..

Muhsin Köktürk 16.01.2015 21:30:25
Sayın Başkanım, 1960'lı yıllarda Yozgat'ın faytonları çok ünlüydü. Hele faytonla Çamlık gezisi yapmak bir başkaydı. O fayton gezisinden aldığım zevki anlatamam. Yanlışım varsa özer dilerim ama, bildiğim kadarıyla artık fayton da fayton gezileri de tarihe karıştı. İstanbul'da Büyükada'da, Heybeliada'da yaşatılan faytonla gezi geleneği Yozgat'ta niçin yaşatılmıyor? Yozgat turizmi açısından ne kadar önemli bir konu bence. Belediye olarak bu konuya el atıp üç beş fayton temin ederek söz konusu kültürümüzü yaşatsak kötü mü olur? "Bunca sorun varken bu da nereden çıktı?" diye düşünmeyeceğinizi umarak bir anımsatma yapmak istedim. Saygılarımla.

Kazım Arslan 16.01.2015 21:27:11
Her türlü alacağımı, her türlü kimseden alırım. Milletin 1 kuruşunu bile kimsede bırakmam. Yeni zam yapmadım.Alacaklarımı son kuruşuna kadar topluyorum, yeni borç yapmadım, eski borçları da son kuruşuna kadar ödüyorum. Bu konuda kimseye ayrıcalık yapmıyorum. Makamın bana 80 bin kişinin emaneti olduğunun şuurundayım. Emanete sahip çıkıyorum.

neriman 14.01.2015 08:55:26
sayın başkan deniliyorki,belediye kira alacakları için ak partili esnafın üzerne gidemiyorlar.kazım bey de partililerini koruyor.alacaklarını toplayamadığı için yeni zamlarla vatandaşa yükleniyor.önce alacağınızı alsanız da vurun abalıya demeseniz olmazmı..ayrıca fırıncılarla başetmek için belediye fırınını tekrar açsanız olmaz mı..ayriyeten yaptığınız yol çalışmalarını vatandaş olarak beğenyoruz.teşekkür ederiz.

yaşar 14.01.2015 08:54:45
geçen 50 tl lil su aldım 2 tl evsel atık 0,80 bakım 7 tl atık su gideri 3,86 tl kdv 1,26 çevre temizlik fatura edildi evsel atık ne her ay benim tesisatıma bakım mı yapılıyo atık su... kullanmadığım atığın parası benden aluınıyor atık su gideri ne ki 5o tl den 15 tl si havadan alınan para. Kazım bey seçimden önce hani herşeyi halka soracaktınız.hani ne oldu.

Rami 14.01.2015 08:46:48
kapanları kaldırmışsınız..iyi etmişsiniz..hatadan dönmek fazilettir.iyi de,yazık değilmi belediyenin dolaysiyle vatandaşın parasına puluna..

demir 13.01.2015 08:56:28
sayın başkan sizi seviyoruz-yalnız birşey sormak istiyorum.sayın vekillerimizle görüşmelerinizde yozgat ın içler acısı halini anlatıyormusunuz.Biz türkiyede vali si olan tek köy'üz. Acaba yozgatlı değilmi onlar.ALLAH bunların hesabını sormayacakmı

Dr. Kazım Arslan 12.01.2015 23:45:13
SUYA ZAM YAPILMADI. GEÇEN SENEKİ FİYAT AYNEN DEVAM EDİYOR. 1 OCAK'TAN İTİBAREN YASAL MECBURİYET SEBEBİYLE KATI ATIK BEDELİ OLARAK AYLIK 4 TL FATURALARA EKLENDİ. BU KONUYU ÇARPITMAYA GEREK YOKTUR. SELAM VE SEVGİLER


BELEDİYE BAŞKANINA GÖNDERİLEN DİĞER OKUR YORUMLARI

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45