BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.05.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
191
Dün
:
4633
Toplam
:
16393266
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

yaşar 29.01.2015 16:02:43
sayın başkan yok falan demeyin suya zam yapıldı 100 tl lik suyun 30 tl si vergi lütfen açıklayın suyun tonu kaç lira vezne bile kaç tl olduğunu söyleyemiyor.

Aykut 28.01.2015 21:16:01
Teşekkürler başkanım, dediğim gibi bir bilgi kirliliği vardı ilk ağızdan bilinmesinde fayda olur diye sordum araç kiralama işini. Birde aşağıda eda isminde bir kardeşimizin sorusu hoşuma gitti bu konu da da aydınlatırsanız seviniriz.

Dr. Kazım Arslan 28.01.2015 00:00:06
Aykut Bey'e: Adıyaman'dan araç kiralanmadı. Hiç araç kiralanmadı. 2015 yılı hizmet alımı ihalesini kazanan firma, ihale kapsamı içerisinde, belediyemize 21 tane de araç tahsis etti. Bu firmanın ihaleyi kazanma sebebi de 15 şirket arasından en uygun teklifi vermesidir. Durum budur.

aykut 27.01.2015 18:51:27
sayın başkanım ; yozgat belediyesine hizmet amaçlı 21 adet aracın adıyaman'dan kiralandığı yönünde bilgi kirliliği var. bu konu hakkında hem yozgat halkını hemde kamuoyunu bilgilendirmenizi rica ediyorum.şayet doğru ise neden yozgattan değil de adıyamandan olduğunu da açıklarsanız sevinirim.

Rıza 26.01.2015 11:37:32
geçen ay dükkanımda harcadığım 1 ton suya karşılık 8 lira fatura gelmişti.Bu ay gelen fatura 15 lira..siz katı atık bedeline 4 lira koyduk diyorsunuz ama faturaya bakıyorum evsel atık badeli diye 8 lira koymuşsunuz.8 liralık fatura 15lir a olunca suya zam yapılmış olmuyormu..başkanım ner gün daralan yozgat esnafının üstüne bi de sen gelme..

Eda 23.01.2015 17:25:01
sevgili başkanım, yardımcılarınızın maaşlarıyla ilgili çok ilginç rakamlar telefuz edilmekte.. bu yardımcılarınızın tahsil durumları,belediyecilik kültür ve birikimleri yani başkan yardımcısı olmasını gerektiren özellik ve meziyetleri nelerdi? onları seçerken kriterleriniz ne idi .bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz.Bir de sizin maaş almadığınız söyleniyor,doğrumu, değilse zat-ı aliniz ve yeni yardımcılarınız ne kadar maaş almakta ? ayrıca geldiğinizden bugüne kadar işkur projesi haricinde belediyeye de kaç kişiyi işe aldınız. saygılarımla,

Ahmet talat 23.01.2015 09:32:43
gazetede yapılan yorumları okuduğumda çizilen yozgat resminde nahoş manzaraların çokluğu hoş manzaralara oranla daha çok.siyasilerin yozgatlıya büyük umutlar ve vaatlerde her seçimde bir silah olarak kullandıkları YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ şayet tamamlanırsa bence Yozgattan YÜKSEK HIZLI KAÇIŞ başlayacak yüksek hızlı tren in yozgata bir getirisi olacağı düşüncesine sahip olamadım. Bence hüksek hızlı tren seferleri başladığında başta bozok üniversitesi öğrencileri hafta sonu tatilini ve alışeriş ve eğlence için büyük ihtimal ile 45 dakikada gidebileceğimiz ANKARADA yapacaklar. yozgat hlkının büyük kısmıda yozgat esnafının yıllardır sürdürdüğü eğreti tavrının karşılığını yüksek hızlı tren seferlerinin başlamasıyla verecek ve alışverişlerinin büyük kısmını Ankara'dan yapacaklar. Gelelim madaolyonun öbür yüzüneeeee peki yüksek hızlı tren projesi ile Ankarada yaşayan yozgatlılar yüksek hızlı tren ile salı günü köylü pazarına gelir alış veriş yaparlarmı yada hafta sonları WC si sosyal alanları olamayan yozgat çamlığına gelip piknik yaparlarmı. Bence bu şartlar altında gelmezlerrrr. Bu anlamda yozgat belediyesine ve yozgat siyasetçilerine büyük görevler düşüyor. Yozgatın Ankaranın arka bahçesi gibi olarak görülmesi için bu şehrin halk pazarından çamlığına kültürel ve sosyal anlamda kendisine çeki düzen vermesi kaçınılamz bir gerçek. Bakın Beypazarı bugün Ankaranın arka bahçesi konumunda ve ankaralı hafta sonları akın akın Beypazrında. Peki hızlı ten seferleri ile Ankaradan yozgata gelen bir insan yozgattan ne alır nereyi gezer nerelere gider giderken unatamayacağı hangi anılarla döner. pazarı pazara benzemeyen, sokakları bölünerek küçültülen parkları sosyalalanları lanettayin yapılan bir memleket kendiene çeki düzen vermediği sürece Yüksek hızlı tren bu şehre hiçbir katkı sağlamayacağı gibi baştada söylediğim gibi Yükse Hızlı Kaçışı bereberinde getirecektir ihtimalle. Yaptık demekle kendini kandırdı bu güne kadar umulur ki bundan sonra yaptık diyenler kendini kandırmaz akıllı ve mantıklı işler yaparlar.

füsun 23.01.2015 09:23:18
geçen ayın su faturası ile bu ayın su faturalarını inceledim.Siz suya zam yapmadık,sadece 4 lira katı atık bedeli koyduk diyorsunuz ama gerçek hiç de öyle deyil. misal..geçen ayki faturamda atık su bedeli 3 tl,çtv bedeli O,54 tl.. Bu ay gelen faturada ise atık su bedeli 4,50 ,çtv bedeli 0,81, ayrıca evsel atık bedeli olarak 4 lira ilave etmişsiniz.bu durumda katık atık bedeli toplam 5,5 lirayı bulurken çtv'yi arttırmışınız.aynı tonda suyu kullandığımız halde 25,5 lira beklediğimiz fatura 31 lira olarak geldi.4 lira dediğiniz KAB bize 5,5 lira geldi.bunun adı zam değil de nedir.aynı miktarda suyu çorumlu,akdağlı,çayıralanlı çok ucuza kullanırken bize çok pahalıya mal oluyor.sizin için farketmiyor ama bizim gibi dar gelirli insanları düşünmeniz lazım..

Kemal KARACAN 21.01.2015 15:19:25
sayın başkanım çorumda hergün olmak kaydıyla haftanın yedi günü mahalle mahalle pazar kuruluyor.çorumdaki pazarcılarda kapalı pazar yeri kışın soğuk oluyo ceyran yapıyo diye kapalı pazar yerini kullanmaışlar.Çorum belediyeside pazarcı esnafının istekleri doğrultusunda pazarcı esanadına her pazar yerinde belediye tarafından dağıtılan ve paracıların ücretlerini ödedikleri rengarenk şemsiyeler ve standart pazar tezgaharını veriyor. Pazar yerleri o rengarenk şemsiyeler açıldığında panayır yerine dönüyor. Yazın gölgelik kışın kardan yağmurdan koruyor şemsiyeler ama pazar alanına kamyon giremiyor. Pazarcı esnafı her pazar yerine gidişten önce toptancı halinegiriyor ve makbuz alıyor toptancı halinden makbuzu olmayan pazarca satış yapamadığı gibi ceza kesiliyor üstelik. Çorumdaki köylü pazarı haftada iki gün kuruluyor köylü pazarında süt , yoğurt tereyağ peynir yumurta vs. ile domates biber salatalık gibi küçük çapta sebzeler ile pazarın belli bir kısmındada kümes hayvanları canlı veya temizlenmiş olarak satılıyor. köylü pazarına giren her köylü de belediyenin tahsil ettiği ücreti ödüyor ve her köy için ayrılan ayrı ayrı standlar tezgahlar var her köylü kendi köyüne ayrılan tezgahta süt mamullerini veya sebze meyvesini satıyor. yozgatta köylü pazarının hali içler acısı köylü pazarını hal içerisinden alıp kadın erkek herkesin girebileceği yozgata has ürünlerin alınmasını sağlarsanır çok memnun kalırız. Hal içine salı günü giriyoruz köylüden çok esnafın hal içinden yer tutarak satış yaptığı görüyoruz. kim kimi kandırmaya çalışıyor anlayamadım kii başkanım köylü pazarında köylüler olsunn yeter esnafın zaten dükkanı var

Zeki ERCAN 21.01.2015 14:49:36
Sayın Başkanım Ben Yozgat Doğumlu ve 35 yaşından sonra Bursa da yaşayan hemşerinizim.Yozgata Mezar ziyaretine gittiğimizde İnanın Gerek Çamurdan Gerekse dikenli bitkilerden mezarlarımıza yanaşamıyoruz,Bir Görevli ile sanıyorum bu sorunlar giderilir,Bilgilerinize sunar Görevinizde Başarılar dilerm.

RAŞİT 19.01.2015 14:27:22
SAYIN BAŞKANIM ERDOĞAN AKDAĞ MAH.ÇAPANOĞLU CD.YOLLAR COK KÖTÜ HİC BAKILMIYOR MUHRAT FALAN DA GELİMYOR ESKİ POLİS LOJMANLARI CADDESİ BAŞKANIM ARZ ADERİM.

Kerem 19.01.2015 09:25:22
Sayın başkanım muhsin köktürk beyin söylediği yozgata geçmişte halk tarafından rağbet gören çift atlı paytonları manisa akhisarda yapılmakta. hatta yurt dışına ingiltereye bile ihra edilmekte. Akhisarda yapılan çift atlı körüklü paytonlar yozgat paytonlarının aynı

Nuri 19.01.2015 09:21:26
Gazeteye verilen beyanatınızda Yozgat şehir merkezine kapalı meyve sebze pazar yeri yapılacağını okumuş ve öğrenmiş bulunmaktayız. Düşünceniz gayet güzel verinde bir karar. Ancak sayın başkanım pazarcı esnafının yıllardır süre gelen kamyon üzerinde meyve ve sebze satma alışkanlığından vaz geçemeyeceği meyve ve sebzelerini tegah üzerinde sergileyerek satabileceklerine asla inanmıyorum. Daha önce eski mezabaha alanına yapılan kapalı pazar alanına kamyonları alınmadığı tezgahta satış yapmaları istendiği ve pazarın sırf üstü kapalı yanları açık olduğu ve bu sebeple cereyan yaptığı ve esnafın yazın bile üşüdüğünü bahane etmesinden dolayı eski mezabaha yerine yapılan kapalı pazar yeri rağbet görmemiş pazarcı esnafı o pazarda pazarcılığı yapmamıştır.Yukarıda arz ve izah edilmeye çalışılan husular Sorgun belediyesinin yeni yaptığı kapalı pazar yerini ile ilgili şimdi pazarcı esnafı ile sıkıntı yaşanmakta pazarın üzeri kapalı yanları açık olduğu için ve kamyonların kapalı pazar alanı içerisine girmelerine izin vermediğinden sorgun pazarcı esnafıda kapalı pazar alanını kullanmamaktadırlar.Bu nedenle yozgat şehir merkezine yapılacak kapalı pazar yerinin süre gelen alışkanlıklara ve ve ilimizin iklim şartlarına göre projelendirilmesi yapılacak yatırımın atıl kalmasının mutlak surette önüne geçecektir. Bundan başkada yozgat şehir merkezinde köy süt ürünlerinin satıldığı köylünün ürünlerinin diğer ballak ve marketlerden ayıran bir köylü pazarına ihtiyaç acil derecede vardır. hal içerisine kurulan köylü pazarı içler acısı durumda sağlık ve hijyen kuralları ayaklar altında adeta. sayın başkanım köylü pazarını kendine has nostaljik bir mizansenle bay bayan herkesin huzur ve güvenle gidebeliceği bir yere iklim şartları göz öünde bulundurularak yapılması da sizden ricamızdır. tol çarşıdaki işhanına yapılacak köylü pazarınane köylü girer ne de alıcı neden kadın kız. Ayrıca Muhsin Köktürk beyinde türküler konu olan Yozgatımızın meşhur AYNALI KÖRÜKLERİ yani faytonlarının saat kulesi dibinden çamlık turu yada saat kulesi dibinden kent park nohutlu turu yapılması nostaljik bir kültürün yaşatılması ve şehrimeze has kültürel bir kesit anlamında şehirimizde yaşayan binlerce üniveristeli öğrenci ve diğer şehir misafirlerimiz mutlak surette değerlendirmeye alacak ve kabul görecek bir kültürel unsurdur. Gelecek nesillere aktarılmak üzere yapacağınız her planlı programlı ve şehir insanının dokusuna ruhuna uygun projelerinizin yanında elbet olur çalışmalarınızda başarılar dilerim.

DEMİR 19.01.2015 08:47:47
MESAJLARIMA CEVAP VERMİYORSANIZ DAHA YAZMAYACAĞIM.BEN SİZE İNANIYOR-GÜVENİYORUM.

yakup 18.01.2015 21:09:45
başkanım ,seçim vaadleriniz arasında kaldırım vergisini ve su zammı yoktu.vergiyle zamla bizi üzüyorsunuz sayın başkan..Ayrıca il başkanlığı seçiminde sizin taraf olmanızı istemiyoruz.hele harundan yana hiç olmayın.. 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45