BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 14.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4633
Toplam
:
14960189
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

umut 27.11.2014 08:52:35
sayın başkanım öncelikle hemşehrilerinizin sesine kulak verdiğiniz, zaman ayırıp yorumların bir çoğuna cevap verdiğiniz için teşeşkkür ederim. Ancak bir yorumunuzda diyorsunuz ki yollar da daraltılmamıştır. Zaten dar olan yollar bölünerek daha kullanışlı hale getirilmiştir. Bölmekte daraltmak ufaltmak değilmidir? Ben yaklaşık kırk yılldır yozgatta yol genişletme çalışması yapıldığını görmedim. yozgatta hangi dar sokak caddeye hangi cadde bulvara dönüştü? Sonrada imara açılan yerleşim yerlerinde yollar bile dar ve ileriye dönük şekilde yapılmış halde değil. Mevcutları bölmek mi rahatlamaktır yoksa mevcutları genişletmek mi rahatlamaktır.Haklısınız hatır gönül ahbap çavuş ilişkilerinin çokluğu küçük şehirlerde nizami yapılması gereken işlerin önüne geçmiş geçmişte. Ama geçmişte böyle yapılmış olması yapılan yanlışlıkların ilelebet yerinde kalması demek olmamalı. bu şehir kabuğunu kırmalı yeni imar alanlarına doğru yol almalı yenibir şehir imar edilip bayındır hale getirilmeli bu şehir. Eskiyi yenileyecek imkanlar yoksa eskiyi yerinde bırakıp yeni imar alanlarına açılmazsak çarpık bir şehirde yaşamaya devam etmek zorunda kalırız.

faruk 26.11.2014 17:27:06
memleketi mahvettiniz. tokide oturuyorum iki karyağdı hemen kaymaya başladık ne bir tuzlama ne bir çalışma hiç bişey yok.anca şehir merkezini yapın durun. arabamla çarşıya inip doğru dürüst çekecek bir yer bulamayıp, alış verişimi yapamıyorum. nereye bırakmak istesem bura yasak olmaz yok ceza yersin bilmem ne. nerdesin yusuf başkanım.seni daha da çok arayacağız bu gidişle.

myuksel 26.11.2014 14:56:16
syn başkan sivas caddesi maliye lojmanı önü yol çalışması çok uzadı çamurdan geçilmiyor umarım bir an önce tamamlarsınız

Dr. Kazım Arslan 22.11.2014 23:04:45
İkinci bir hususu da vurgu yapmak istiyorum. Benim başkanlığım süresinde şehrin otopark kapasitesi azalmamış, tam tersine artmıştır. Yapılan sadece gelişigüzel ve keyfi oto parkın önlenmesidir. Herkes her istediği yere değil gösterilen yere park etmek durumundadır. Hiç bir şehirde şehir merkezinde gelişigüzel ve ücretsiz park uygulaması yoktur. Bizim görevimiz insanın huzur içerisinde ve rahat bir şekilde şehri gezmesini sağlamaktır. Yollar da daraltılmamıştır. Zaten dar olan yollar bölünerek, daha kullanışlı hale getirilmiştir. Uygulama esnasında tesbit edilen aksaklıklar ise derhal giderilmektedir. Bugün Sivas caddesinde, Ankara caddesinde, Üzüm pazarında yapılan düzenlemeler 40 yıldır yapılmayan düzenlemelerdir. Herkes de memnundur. Kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz kaldırımlarda rahat bir şekilde gezebilmektedirler. Ayrıca yeni büyük otoparkımızın projesi hazırlanmış ve baharla birlikte inşaatına başlanacaktır. Bu konuda istismara gerek yoktur. Bugünler düşünülmeden izin verilen çarpık yapılaşma Yozgat'ı bu duruma getirmiştir. Yani Otopark sorunu Yozgat'ta zaten vardı ve bizler kararlı bir şekilde bunu çözme gayretindeyiz. 30-40 yıldır süregelen çarpık yapılaşmanın sebep olduğu sorunları çözmede ve yenilerine izin vermemede kararlıyız.

Dr. Kazım Arslan 22.11.2014 22:50:10
Buradaki bütün mesajları okuyor, mümkün olduğunca gereğini yapmaya çalışıyorum. Ancak gazetenin sistemi gereği mail bunlara tek tek cevap vermem mümkün değildir. Sadece su meselesi ile ilgili olarak, Eda Arslan'a üslubu sebebiyle bir kaç cümle ile hatırlatmada bulunmak istiyorum. Şu ana kadar en büyük yatırımı suya yaptım. Su meselesi her zaman gündemimizin 1. sırasında oldu. Hiç ihmal etmedik. Durum bu iken yıllardır çözülmemiş ve bu sene kuraklık ve bazı elde olmayan arızalar sebebiyle daha fazla hissedilmiş olan bir sorunu, göreve başlayalı 7 ay olmuş ve su sıkıntısını gidermek üzere çok ciddi yatırımlar yapmaya başlamış ve inşallah kısa bir süre içerisinde de bu sorunu çözmeye kararlı olan yeni bir belediye başkanına karşı Eda Hanım'ın takındığı üslup ne derece haklıdır? Eleştirebilirsiniz, ama üsluba da dikkat etmek şartıyla olmalıdır, bu! Neticede olan su bizim dönemimizde bitmedi. Biz de olmayan suyu çoğaltmaya çalışıyoruz. Kısacası vicdanımız çok rahattır. Eda Hanım'ın kaba tabiriyle sağda solda türkü söylemek işimizi yapmaya engel değildir. En güzel şekilde işimizi yapıyoruz. Bu konu insani bir yönümüz ve kabiliyetimizdir. Bunu da Yozgat'ın kültür ve sosyal hayatı noktasında teşvik edici olacağı düşüncesiyle sergilemekten kaçınmıyoruz. Hiç bir iş diğerini engellemez. Şu anda Yozgat'ta yapılan belediyecilik hizmetleri ise zaten halkımızın çok büyük bir bölümünün takdirini kazanmıştır. İnanıyorum ki Yozgatlılar, hizmet noktasında başkanına güvenmektedir ve geleceğe yönelik güzel umutlar beslemektedirler.

Selçuk 21.11.2014 08:41:47
Başkan bey artık şu suriyelilerden kurtarın bizi alanı istila ettiler çocukları dövüp ellerindekileri alıyorlar herşeyi yaptın bunada bi el at ;)

zeynep erkılıç gedik 20.11.2014 13:55:56
sayın başkanım; benim ilimiz için daha düzenli ve konforlu olacağını sandığım bir fikrim var şöyleki şu kirlive çirkin metal çöp konteynırları yerine plastik lerden konulsa daha sessiz ve estetik olmazmı,yada çöp günleri olsa herkes o zaman çöpünü çıkarsa,gelişi güzel içine dışına atılmasa... bunun için eğitim şart dediğinizi duyar gibiyim benim fikrimdi teşekkür ederim

Özkan 19.11.2014 09:37:27
gezip gördüğünüz ve sürekli gelişim ve değişim içerisinde olan diğer şehirlerde sokaklar yollara yollar caddelere caddeler bulvarlara genişletilip, sanayileşme, yeşil sahalar oyun parkları oto parklar halk pazarlarının yapıldığını görmeyen ve bunlar buralara nasıl yapılıyor bizde neden yapılmıyor demeyeniniz yoktur. Bizde ise ancak caddeler daraltılarak ufaltılır ufaltılır zaten sanayileşmeye, yeşil alanlara oyun parklarına halk pazarlarına da ihtiyaç yoktur. Bunları yapmak için istimlak bedelini Ankara'dan istemek güç ister, yürek ister, ister de isterse de bu memleket istisnasız her yıl ortalama 10.000 kişiyi başka illere göç verir.Daralan yollarda otoparksız oyun alansız halk pazarsız şehirde yaşamak çoğumuza mutluluk verir fazlasını istemek güç ister yürek ister. Sonra Kayseri Çorum şehirleşme adına alıp başını giderken her yıl ortalama 10.000 Yozgatlı Yozgat'tan alıp başını gider

HÜSEYİN KORKMAZ 17.11.2014 17:18:43
ulaşım yasayla sabitlenmiş bulunan 65 yaş ve üstü tc vatandaşlarının ücretsiz belediye araclarından yararlanması uygulaması yozgat belediyesinde neden uygulanmıyor.

Eda Arslan 17.11.2014 08:25:02
Başkanım sağda solda Türkü söyleyip gezene kadar su sorunumuzla ve otopark sorunumuza baksanız ilgilenseniz

ahmet yaşar 15.11.2014 10:32:28
başkanım hani tokiler yazın teslim oluyordu.Size inandık lütfen başkanım tokilerle ilgilenin tokiler eskidi.

tugba zeki 14.11.2014 21:32:16
su kesintisi sizin dedğiğniz gbi deil arıoruz 185 su yok kesıoruz dıolar ve bızım evde yaklaşık olarak 7 gundur su yok bu nedır ya

lütfi 14.11.2014 18:38:07
sayın başkanım yeni otopark alanlarını oluşurmadan yaptığınız peyzaj çalışmaları otopark sıkıntısını had safhaya çıkarttı.belediyenin park polisleri birer deli dumrul gibi..bu park meselesi yüzünden çok bunaldık.vatandaşın üstüne bukadar gitmeseniz iyi olur.

Kamil 13.11.2014 00:03:33
önceki başkanın (y.b) lise caddesinde gezerken zamanında etrafında onlarca "şakşakçısı" vardı.. aynı şu an senin yanındakiler gibi.. hiç biri mi akıl vermez bu yolları bölüyonda kışın ne olacak millet ne yapacak diye? tamam başkanım emredersin başkanım demekten başka ne yapıyorlar acaba o yanındakiler?

adnanerkoç 10.11.2014 08:16:48
selam,günaydın,,başkanım ,köseoğlu mh.şehit salih çam.sokakta ikamet etmekteyim.bizlerin sorusu ve sorunlarımız sokağımız,ve caddemizde bulunan işçi durağı önünden başlayarak a101 marketi,istikametinden adliye sarayına kadar devam eden ,yolumuzun yapılarak ,açılmasını istiyoruz.belirtilen istikametlerde yaklaşık, 350-400 civarında, insan ikamet etmektedir.şu anyol kapalı bulunmaktadır.yolumuzun,açılarak hizmete geçirilmesini istiyoruz.teşekkürler.


BELEDİYE BAŞKANINA GÖNDERİLEN DİĞER OKUR YORUMLARI

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45