BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.05.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
206
Dün
:
4633
Toplam
:
16393266
Adı Soyadı
E-Posta
Mesajınız

Muhsin Köktürk 16.01.2015 21:30:25
Sayın Başkanım, 1960'lı yıllarda Yozgat'ın faytonları çok ünlüydü. Hele faytonla Çamlık gezisi yapmak bir başkaydı. O fayton gezisinden aldığım zevki anlatamam. Yanlışım varsa özer dilerim ama, bildiğim kadarıyla artık fayton da fayton gezileri de tarihe karıştı. İstanbul'da Büyükada'da, Heybeliada'da yaşatılan faytonla gezi geleneği Yozgat'ta niçin yaşatılmıyor? Yozgat turizmi açısından ne kadar önemli bir konu bence. Belediye olarak bu konuya el atıp üç beş fayton temin ederek söz konusu kültürümüzü yaşatsak kötü mü olur? "Bunca sorun varken bu da nereden çıktı?" diye düşünmeyeceğinizi umarak bir anımsatma yapmak istedim. Saygılarımla.

Kazım Arslan 16.01.2015 21:27:11
Her türlü alacağımı, her türlü kimseden alırım. Milletin 1 kuruşunu bile kimsede bırakmam. Yeni zam yapmadım.Alacaklarımı son kuruşuna kadar topluyorum, yeni borç yapmadım, eski borçları da son kuruşuna kadar ödüyorum. Bu konuda kimseye ayrıcalık yapmıyorum. Makamın bana 80 bin kişinin emaneti olduğunun şuurundayım. Emanete sahip çıkıyorum.

neriman 14.01.2015 08:55:26
sayın başkan deniliyorki,belediye kira alacakları için ak partili esnafın üzerne gidemiyorlar.kazım bey de partililerini koruyor.alacaklarını toplayamadığı için yeni zamlarla vatandaşa yükleniyor.önce alacağınızı alsanız da vurun abalıya demeseniz olmazmı..ayrıca fırıncılarla başetmek için belediye fırınını tekrar açsanız olmaz mı..ayriyeten yaptığınız yol çalışmalarını vatandaş olarak beğenyoruz.teşekkür ederiz.

yaşar 14.01.2015 08:54:45
geçen 50 tl lil su aldım 2 tl evsel atık 0,80 bakım 7 tl atık su gideri 3,86 tl kdv 1,26 çevre temizlik fatura edildi evsel atık ne her ay benim tesisatıma bakım mı yapılıyo atık su... kullanmadığım atığın parası benden aluınıyor atık su gideri ne ki 5o tl den 15 tl si havadan alınan para. Kazım bey seçimden önce hani herşeyi halka soracaktınız.hani ne oldu.

Rami 14.01.2015 08:46:48
kapanları kaldırmışsınız..iyi etmişsiniz..hatadan dönmek fazilettir.iyi de,yazık değilmi belediyenin dolaysiyle vatandaşın parasına puluna..

demir 13.01.2015 08:56:28
sayın başkan sizi seviyoruz-yalnız birşey sormak istiyorum.sayın vekillerimizle görüşmelerinizde yozgat ın içler acısı halini anlatıyormusunuz.Biz türkiyede vali si olan tek köy'üz. Acaba yozgatlı değilmi onlar.ALLAH bunların hesabını sormayacakmı

Dr. Kazım Arslan 12.01.2015 23:45:13
SUYA ZAM YAPILMADI. GEÇEN SENEKİ FİYAT AYNEN DEVAM EDİYOR. 1 OCAK'TAN İTİBAREN YASAL MECBURİYET SEBEBİYLE KATI ATIK BEDELİ OLARAK AYLIK 4 TL FATURALARA EKLENDİ. BU KONUYU ÇARPITMAYA GEREK YOKTUR. SELAM VE SEVGİLER

eyuksel 12.01.2015 11:39:55
Sayın başkanın iskan ruhsatlarının alınması konusunda daire sahiplerinin mağduriyetlerinin giderileceği ve Yozgat Belediyesi logosunun değiştirilmesi için yarışma açılacağı yönündeki açıklamaları ümit vericidir. Umuyorum duyarlı Yozgatlılar bu iki konunun takipçisi olacaklardır. Değerli Yozgatlılar logo bir şehrin, şirketin kimliğinin en belirgin işaretlerinden biridir, sık sık değiştirilmemelidir. Avrupadaki yerel yönetim birimlerinin en küçüğünün bile bir logosu vardır ve en yenisi 150-200 yıllıktır. Türkiyede maalesef her yönetim bir logo yapmaktadır. Umarım sayın başkanın yapacağı logo değişimi son olur, güzel olur, Yozgat kimliğini gösterir, Yozgata son olur, Yozgata uygun renkler kullanılır (örneğin içinde kırmızı ve siyah olmalı), logo ülke çapında ve ilgili herkese duyurusu yapılacak bir yarışma ve konusunda uzman kişilerin jüri üyesi olacağı bir komisyonca seçilir, öyle güzel bir logo olur ki, bundan sonra gelen yönetimler bu logoyu tekrar değiştirmek istemezler. T.C. var oldukça Yozgatımızın logosu olarak kalır. Biz de sayın Başkanımıza bunu kazandırdığı için teşekkür ederiz. Şehrin kimliği olması nedeniyle logo konusu bir çok konudan çok daha önemlidir ve üzerinde herkesin düşünmesi, görüş belirtmesi gereken bir konudur.

Gökhan Günay 09.01.2015 19:03:47
Sayın belediye başkanım ulaştırma bakanının ana sayfadaki sözlerini okumuşunuzdur.Hakkariye bile mayısta havaalanı açılışı yapılcakmış.Gariban yozgatlıyada 2,5 yıl önceki vaatler.Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.Yozgatlı kadar Yozgatı seven biri olarak temennim ayni yorumlarınızıda bakanlığa yada milletvekillerimize göndermenizdir.Selametle...

Dr. Kazım Arslan 08.01.2015 22:02:37
1- Şu anda iskan ruhsatlarının alınması için çok sıkı bir denetim vardır. Gecikenlere çok ağır cezalar uygulanmaktadır. Daire sahiplerinin mağduriyetini gidereceğiz. 2- Logo aynıdır. Ancak mavi renk daha çok resmiyet çağrıştırdığı için daha sıcak ve Yozgat'ın çamlığından esinlenilerek yeşil renk tercih edilmiştir. Ancak daha güzel bir logo için herkesin katılabileceği bir yarışma düzenlenecektir.

selim 08.01.2015 14:03:08
katı atık bedeli mecburiydi de niye yusuf başer kaldırdı.eski başkan da biliyorduki türkiyenin en pahalı suyu yozgatta satılıyordu.mecbur kaldı fiatı şu fiatını düşürmek için katı atık bedelini kaldırdı. ayda 20 lira su parası ödeyen abone bundan sonra 24 lira ödeyecek.. faturalar yüzde 20 kabaracak.bu zam değilde ya nedir sayın başkan..

sevim taş 08.01.2015 09:56:28
ben 1 artıda de oturan mağdur biriyim ben yakıt bedelimi herşeyi günü gününe ödeyen başkaları devlete sırtını dayamış eşleri çalışıyor durumları iyi olmasına rağmen ekmeklerini alıyorlar belediyenin vermiş olduğu ihtiyaç sahiblerine verilmesi gerekenleri hiç ihtiyaçları yokken herkesin hakkını yiyorlar ödemeleri gereken borçları vermiyorlar evlerini kiraya veriyorlar bu sesimizi kime duyuralım ihtiyaç sahiblerine verilmesi gerekeni evi aldılar kiraya verdiler bilginizin olduğuna eminim ama ilmeniz gerektiğini söylüyorum kiraya verilenlerden alıp başka ihtşyaç sahiplerine verilse ben ödüyorum kimse ödemiyor yakıtları buna bir düzen getirilse

eyuksel 08.01.2015 09:56:24
Sayın başkan Yozgat halkının size ilettiği soruların bir kısmına cevap vermiş. Aydınlatıcı bilgileri için teşekkür ederim. Şu sorulara da cevap vermesini bekliyorum: 1- Yozgat Belediyesinin logosunun rengi neden değiştirildi, bu konuda Yozgat halkının görüşleri alındı mı? 2- Yozgat Belediyesinin inşaatı yıllar önce bitmiş, içinde insanların yıllardır oturduğu, ancak iskan ruhsatı alınmaması nedeniyle tapu alamayan insanların mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili bir çalışması veya planı var mıdır? Teşekkürler.

adnan erkoç 07.01.2015 10:32:00
selam günaydın sayın başkanım.dr.kazım arslan.her zamanki gibi yine sabah yazıyorum.yorumları okudukça bazen kızıyorum.esnaf, tüccar mallarını alırken ve satarken illaki kar amaçlı düşünürek alıyor ve satıyor.devlet insanlarımıza şu fiyata alacaksın bu fiyata satacaksın demiyor.üstelik esnaflara ve firmalara kredi teşvik.vs.veriyor.herkes malarını istediği fiyata alıp satıyor.örneğin yüzde 25 ile yüzde 100 arası kar ediliyor.tabi ki edilmesi lazım.insanlar devletten teşvik, uygun kredi vs.devletin sayesinde para kazanıyorlar.yapılan bu zamlar devletin ve belediyelerin diğer kurumların bir hizmet karşığında belediyelerde örneğin yozgat belediyesinde 25 tane encümen üyesinin aldığı resmi kararla yapılmaktadır.maalesef burda sadece encümende diğer üyeler gibi bir oy hakkı olan başkan suçlanmaktadır.keşke yorumları yazan arkadaşlar bu yorumlarına encümen üyelerinide dahil etseler güzel olurdu çünkü tüm encümen kararlarında onlarında oyları var.kaldıkı kazım bey maaş almazken hala belediyenin 10 20 sene önceki borçlarını ödemekle meşgul.daha önceki başkanlar bu kadar işte yapmıyorlardı. belki zamda yapmıyorlardı.ama milletten de 5 kuruş alamıyorlardı.şimdi kazım bey mi suçlu encümen üyelerimi önceki başkanlarmı yoksa halkımız mı karar sizin .yorumumu okuduğunuz için teşekkürler. teşekkürler.adnan erkoç. 5

Dr. Kazım Arslan 07.01.2015 00:24:34
Artık su parasını ödememe gibi bir durum yok, herkes su parasını ödeyecek, kimse kimsenin hakkına tecavüz etmeyecektir. Son üç aya kadar gerekli ihtarlar yapılmış olup, su borcunu yatırmamakta inat edenlerin suları kesilmektedir ve borcunu yatırdıktan sonra suları açılmaktadır. Mesela aralık ayında 900 abonenin bu yüzden suyu kesilmiş. 50 adet kaçak su bağlantısı tesbit edilmiş ve gerekli cezalar uygulanmıştır. 
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45