BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
223
Dün
:
4633
Toplam
:
13779234
SORGUN İLÇESİNE YENİ HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ


AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Sorgun’a yapılması planlanan yeni Hükümet Konağı için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Soysal gazetemize yaptığı açıklamada, Sorgun’da bulunan mevcut Hükümet Konağı’nın çok eski olduğunu, şehrin tam ortasında kalması nedeniyle park sorunu yaşandığını ve yetersiz kaldığını belirtti.
Uzun süreden beri Sorgun’a yeni Hükümet Konağı yapılması yönünde çalışmalar yapıldığını dile getiren Soysal “Aslında yeni yapılacak olan Hükümet Konağı daha öncede yapılabilirdi. Bize sunulan projelerin dışında daha iyi bir proje yaptırmak istedik.

Bunun için Hükümet Konağı’nın yapımı biraz gecikti. Şu anda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bulunduğu yeri satın aldık. Bunun için 1milyon 600 bin lira ödendi. Toplam 13 bin metrekarelik bir alan. Yeni Hükümet Konağı buraya yapılacak. Böylece ilçemiz hem yeni bir Hükümet Konağı’na kavuşacak, hem de yaşanan sorunlar ortadan kalkacak” dedi.

Soysal, yeni proje için 100 bin lira çıkartıldığını ve projenin hazırlanmasında sona yaklaşıldığını da sözlerine ekledi.

10.01.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45