BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
199
Dün
:
4633
Toplam
:
13779228
ŞEYHZADE AHMET EFENDİ ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE SORGUNDA DA ANILDI


Yozgatın tanınmış isimlerinden ve manevi mimarlarından "Şeyhzade Ahmet Ergin Efendi" ölümünün 15. yıl dönümünde Sorgun ilçesinde de yadedildi.

Şeyhzade Ahmet Ergin hocaefendi için Sorgun Garajlar Yeni Cami'de düzenlenen anma programına, Ahmet Şevki Ergin Kültür Vakfı Başkanı ve Şeyhzade Ahmet Efendinin oğlu Dr. Ali Şakir Ergin, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ile İlçe Müftüsü Hasan Görer ve vatandaşlar katıldı.

Merhumun aziz ruhuna ithaf edilmek üzere Mevlid-i Şerifin okunduğu anma programında bir konuşma yapan Vakıf başkanı Dr.Ali Şakir Ergin, babası Ahmet Şevki Ergin Efendinin 2002 yılında 96 yaşında ebediyete intikal edinceye kadar ilim ve irfan dünyasına rehberlik yaptığını, yaşantısı ile insanlara hep iyi bir örnek olduğunu belirterek "O bir manevi miras bıraktı. Bizi yetiştiren, bu günlere ulaştıran, bize duygu ve inancı bağışlayan büyüklerimiz, o manevi mirasını sonsuza kadar yaşatmak gayesiyle Allah rızası için yola çıktık." Dedi.

Dr.Ergin anma proğramına ve mevlide katılan Sorgunlular ile programı hazırlayanlara teşekkür etti.Anma programı İlçe Müftüsü Hasan Görer'in duasıyla son buldu.

Programın ardından Ahmet Şevki Ergin Kültür Vakfı Sorgun Temsilciliği vakıf binasında cami cemaatine yemek ikramında bulundu..

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45