BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
165
Dün
:
4633
Toplam
:
14019416
YOZGATTA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN KAR ALTINDA BAYRAKLI YÜRÜYÜŞ


Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Sarıkamış Harekâtı’nda şehit olan 90 bin asker için Yozgat’ta düzenlenen yürüyüşe yüzlerce vatandaş kar altında Cumhuriyet alanına kadar yürüdü.
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan ile kurum müdürleri ile öğrenciler tekbir ve türküler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.
Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup Sarıkamış Şehitleri için saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı okudu. Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer yaptığı konuşmasında “Bugün bu toprakların vatan olması uğrunda canlarını feda eden şühedaları anmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun.” dedi.
Sarıkamış Harekâtı’nın gençlerin geçmişini öğrenmeleri adına önemli olduğuna değinen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Tarihimizin her anı önemli olaylarla doludur. Bu olaylar içerisinde bazıları var ki unutulmaz ve unutulmaması gerekir. Sarıkamış şehitleri bunlardan biridir. İstiklâl Savaşı yıllarımızın en önemli olaylarından ve gençliğimizin mutlaka bilmesi gereken, bir Türk evladı olarak bu memleketin değerlerini koruma adına, kendilerini, kimliklerini bilmeleri ve anlamaları açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Bugün üniversite gençliğinin, lise gençliğinin burada olması özellikle tarih bilinci oluşması ve çocuklarımızın tarihlerine sahip çıkmaları adına çok önemli bir olaydır.
Geçmişimizi iyi bilir iyi değerlendirirsek geleceğimizi ona göre kurgular ve ona göre koruruz. Bu memleketin geleceğinin korunması ve bu vatanın Türk yurdu olarak devam etmesi, gençliğimizin geçmişini çok iyi bilmesine bağlıdır. Sarıkamış bu manada unutulmaması gereken olaylardan biridir. Sarıkamış şehitleri her zaman anılmak zorundadır. Allah hepsine rahmet etsin.” dedi.
Konuşmaların ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Sahil Sezik şehitler için dua etti. Duanın ardından ise programa katılanlara salep ikramında bulunuldu.

11.01.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45