BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4633
Toplam
:
14019461
‘KUTLU DOĞUM HAFTASI’ ETKİNLİKLERİNE BAŞLANDI


Sorgun Belediyesi düğün salonunda İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İslam dünyasında Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlamak amacıyla yapılan ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinliklerine başlandı.

Sorgun Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve Sorgun Müftülüğü tarafından hazırlanan program ve etkinlikler 21 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Sorgun Belediyesi düğün salonunda düzenlenen programa Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse konuşmacı olarakkatıldı.
Yeni Cami İmam HatibininKur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Sorgun İlçe Müftüsü Hasan Görer, bu yılki Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin yoğun bir programla kutlanacağını belirterek, ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ temasını vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacaklarını kaydetti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ konulu konferans verdi. Görer, “Hz. Muhammed’in hayatının her döneminde güvenilir bir insan modeli olduğunu söyledi. Allah Resulü, güvenilir olmayı, güven aşılamayı, güven içinde yaşamayı söz ve uygulamalarıyla bizlere gösterdiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse; “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), kendi kişisel kimliği ve hayatında güven insanı olduğu gibi Medine İslam toplumunu da güven temelinde kurmuştur. Arkadaşları (Ashab) da güvenilir insan ve toplum olma konusunda O’nu model almışlardır” dedi.

Konferans sonrası Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özköse ’ye tablo hediye etti.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45