BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.04.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
171
Dün
:
4633
Toplam
:
13775169
AK PARTİ İL BAŞKANI LEKESİZ DE KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI YAYINLADI


AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile yayınladığı mesajında; “Bu önemli haftada alemlere nur olarak gönderilen Peygamber Efendimizin hayatını daha çok anlamalı, Peygamber gönüllü yarınlar için çocuklarımıza uygulamalı olarak anlatmalıyız” dedi.
Coşkun, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ temalı etkinliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası’nın insanlık için çok önemli fırsatlar tanıdığını söyledi.
Osman Coşkun konuya ilişkin mesajında şunları dile getirdi :
“Sevgili Peygamberimiz Mevla’mızın insanlığa gönderdiği en son elçidir ve karanlıklardan aydınlığa ve sıratı müstakime ulaştırmak için gönderilmiştir.O’nun dünyamıza teşrifi dünyamızın akışını değiştirmiş dünyamız onunla istikametini bulmuştur. O’nunla bulutlar dünyamıza rahmet yağdırmıştır. O’nun rahmet ve merhamet yüklü mesajları ve ahlak-ı hasenesi dünyamızın ve insanlığın kurtuluşunun ve huzurunun tek çaresi olmuştur.
O’nu anlamak ancak O’nun hayatını yaşamak ve yaşarken çocuklarımıza, dünyamızı emanet edeceğimiz yarınlarımıza örnek olmakla gerçekleşir. Bu yıl ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ teması ile haftanın kutlanıyor olması Peygamber Efendimizi anlama ve anlatma adına oldukça önemlidir. İnşallah O’nun ahlakı ile ahlaklanan, hayatına O’nun gibi istikamet veren yeni nesiller yetiştirme adına bu hafta bir vesile olur.
Sevgili Peygamberimizin güzel ahlakını, hayatını kendimize örnek almalıyız, sünnetini yaşama ve yaşatma gayretiyle emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. Yolumuzu aydınlatan, gönüllerimizi sevgiyle dolduran Peygamber Efendimizin şefaatine nail olabilmek duasıyla, tüm İslam Alemi’nin Kutlu Doğum haftasını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum”
İL BAŞKANI LEKESİZ DE MESAJ YAYINLADI
Öte yandan Ak Parti Yozgat il başkanı Harun Lekesiz de kutlu doğum haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.Lekesiz mesajında aynen şunları söyledi :
'Kâinat, Cenab-ı Hakk’ın insanoğluna emanetidir. Bu kıymetli emanet, her anlamda güveni, istikrarı, huzuru ve barışı hak etmektedir.
Rabbimizin tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderdiği, peygamberlik zincirinin son halkası olan Sevgili Peygamberimiz (sav)’in doğumu vesilesiyle kutladığımız Kutlu Doğum haftasını 14-20 Nisan tarihleri arasında idrak ediyoruz.
Kutlu Doğum haftası kutlamalarında, Hz. Peygamber´i bütün yönleriyle daha iyi tanımak, tanıtmak, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirerek hayatımıza yansıtmak, güzel ahlakını davranışlarımızın rehberi yapmak, toplumda peygamber sevgisini yaymak, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmek, İslam´ın mesajını, yediden yetmişe toplumun her kesimine ulaştırmak hedef olarak belirlenmiştir.

Hz. Peygamberi örnek almak, ancak O’nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın merkezi yapmakla mümkündür.

Kur’an-ı Kerim’de “Andolsun ki Rasûlullah’ta sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için mükemmel bir örnek vardır.” buyrularak Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere yaşanabilir ‘en güzel örnek’ olarak takdim edilmiştir.

Bütün ahlaki erdemleri şahsında toplayan Hz. Peygamber, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. İşte Kutlu Doğum Haftası ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde ve hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir.

Bu duygu ve temennilerle, Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Teşkilatı olarak Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesi vesilesiyle kutladığımız Kutlu Doğum Haftasının bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyor, vatandaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyoruz.'

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45