BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.05.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
222
Dün
:
4633
Toplam
:
13883968
FETÖ/PYD DAVASINDA 11 KİŞİ HAKKINDAKİ İDDİANAME TAMAMLANDI


FETÖ/PDY tarafından kurulan ve Kanun Hükmünde Kararname ile hazineye devredilen Özel Zirve Eğitim Yayıncılık AŞ bünyesinde bulunan okul, dershane ve yurtlar vasıtasıyla "örgüte eleman kazandırdıkları" ve "silahlı terör örgütünü üye oldukları" gerekçesiyle tutuklanan A.O.T, B.A, D.D, D.A, E.K, G.K, H.S, M.V.A, P.D, R.E. ve S.Y. hakkında iddianame hazırlandı.

Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, müşteki, sanık ve tanık ifadelerine yer verildi.

Müşteki İ.Y, ifadesinde FETÖ'ye bağlı yurt dışı ekipleri olduğunu belirtti.

Bu kişilerin yurt dışından toplanan himmet parası üzerinden yüzdelik prim aldıklarını, yurt dışına giden Metin hoca ile okul müdürü Ali A. arasında geçen konuşmaya tanık olduğunu kaydeden İ.Y, "Metin hoca, yurt dışına Fransa'ya çıktığında prim olarak kazandığı parayla otomobil aldığını söyledi. Ali A. da 'O da bir şey mi ben bu çıktığımda şu marka araç aldım seninkinde ne var' dedi." ifadelerini kullandı.

İ.Y, okulun büyük olduğundan sık sık bahçenin sulanması gerektiğini ve su sarfiyatının fazla olduğunu anlatarak, 17 Aralık sürecine kadar normal şebekenin yanında gizli bir şebeke hattı oluşturulduğunu, bu hattan kaçak su kullanıldığını öne sürdü.

Kaçak su kullanılmasının kul hakkına girdiğini söylediğinde okul müdürü ve öğretmenlerin "Biz devlete o kadar hizmet yapıyoruz, bir suyun lafımı olur" diye kendisini susturduklarını anlatan İ.Y, "Okulun bahçesinde ve spor tesislerindeki elektrik direkleri, projektörler ve ışıklandırmaların hepsinin elektriği kaçak olarak sağlanıyordu. Bu elektriğin kaçak olduğunu da yeni yapılan lisenin alt kısmından kablolar geçirildiğinde gördüm. 'Bu kablolar neden buradan geçiyor' diye sorduğumda sorumlu kişi 'buranın elektriği şirketten' diyerek gülümsedi." ifadelerine yer verdi.

İ.Y, 17 Aralık sürecinin ardından okulu denetlemeye müfettişlerin geldiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Müfettişlerin geleceği bilgisi alınması üzerine okulda hemen bir karmaşa ortamı olurdu ve alelacele kendileri açısından sıkıntı doğuracağını düşündükleri tüm evrakları toplarlardı. Okulun kalorifer işinden sorumlu P.D. ve M.B. toplanan bu evrakları kalorifer dairesinde bulunan kalorifer kazanında imha ederlerdi. Yine okulun işlerinde kullanılan flash diskler, CD'ler çekiçle iyice parçaladıktan sonra yine aynı kazana atılarak yakılırdı."

Müşteki İ.K. da ifadesinde 17 Aralık sürecine kadar okulun suyunu kaçak kullanarak herhangi bir su faturası ödenmediğini kaydetti.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45