BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
162
Dün
:
4633
Toplam
:
14019823
KAMU ÇALIŞANLARINDAN MİLLİ PARK ÇAMLIKTA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ


Yozgat’ta görev yapan kamu çalışanları, sağlıklı yaşam için Vali Kemal Yurtnaç öncülüğünde Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü gerçekleştiren kamu çalışanları, mesai bitiminde Vali Kemal Yurtnaç ile birlikte 2 km boyunca çamlık turu attılar.

Haftanın bir günü sağlıklı yaşam için yürüyecek olan kamu çalışanlarının bu sayede daha dinç kalmaları ve kamu hizmetlerinde de daha verimli olmaları sağlanacak.

Doğa yürüyüşündeki en önemli amaçlardan birisinin de kamuda birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu açıklayan Vali Kemal Yurtnaç, “Biz buradaki kamu birimleriyle ve sivil toplum kuruluşlarındaki arkadaşlarla zaman içerisinde toplanıyoruz. Birlik ve beraberliği sağlamak adına ayda bir gün Yozgat Çamlığı’nda kahvaltı yapıyoruz. Bu kahvaltıların amacı kamuda ortak hareket etmeyi sağlamaktır. Bu arada Yozgat’ın da doğal güzellikleri var. Çamlık, Türkiye’nin ilk milli parkı. Biz Yozgat’ı kongre ve spor turizminin yeni adresi olarak ilan ederken bu tür aktivitelerle de çamlığın oksijenini herkes alsın ve burayı hem gezsinler hem de buradan yararlansınlar ve arkadaşlıklar gelişsin istedik” dedi.

Bu tür aktivitelerin kamu hizmetine olumlu yansıyacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Kamu çalışanları burada spor yapacaklar ve dinç kalacaklar. Dinç kalınca da daha iyi hizmet edecekler. İletişimleri güzel olacak. Dolayısıyla haftada bir gün bundan sonra çamlıkta yürüyeceğiz. Tüm Yozgatlıları, Yozgat dışındaki Türkiye’deki tüm vatandaşlarımızı Türkiye’nin ilk milli parkı olan Çamlık Parkı’nda oksijeni solumaya sağlıklı ve dinç kalmaya davet ediyorum” diye konuştu

Vali Yurtnaç son olarak ise milli bayramlarda Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda vatandaşlarla birlikte halk yürüyüşleri de planlayacaklarını söyledi.

11.08.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45