BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 23.09.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
247
Dün
:
4633
Toplam
:
14483325
REHBER ÖĞRETMENLERE YÖNELİK 'SOSYAL HİZMET PROGRAMI'


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Yozgat Sevgi Evlerinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, amaçlarının, öğrencilerin okulda ve dışarıda yaşadığı sorunları yaşamadan önce tedbir almak olduğunu söyledi.

Çocuklara davranışın, onların sorunlarına eğilim biçimlerinin önemli olduğunu anlatan Yılmaz, "Hepimiz birer yönetici, birer anne baba, birer psikolojik danışman, adına ne derseniz deyin bir bütün olarak kavramların hepsini uhdemizde toplayıp, karşımızdakileri problemlerden uzaklaştırmak adına ne yapabiliriz, en iyi şekilde bunu topluma sunmak zorundayız." dedi.

Yılmaz, öğretmenlere seslenerek, "İşiniz kolay değil. Sizler öğretmen olarak memuriyetin insanlara ve çocuklara en yakın iki unsurundan birisiniz. Yoruluyoruz, birşey olmuyor diye sakın düşünmeyin. Çocuklarımızı ne kadar koruyabilir ne kadar bir şeyler kazandırabilirsek bizim için o kadar avantajlıdır. Mücadelemizi devam ettireceğiz. Bu hayat mücadelesinde hep beraber yoğun bir tempo ile gelecek nesillerimizi kurtarmak adına yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışalım." diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli de çocuklara okul dışında da sahip çıkılması gerektiğini anlatarak, "Bu noktada sorun hepimizin sorunu. Bizler de bu konuda üzerimize düşen görevi yapıp geleceğimize katkı sunmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantıda, milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerin okul dışında da kazandırılması bakımından öğretmenlere düşen görevler, sunum eşliğinde izlettirildi.
Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Öner Tikilo ve çok sayıda rehber öğretmen katıldı.

12.10.2017


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45