BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.09.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4633
Toplam
:
14477686
YOZGAT'TA YENİ BİR KURAN KURSU DAHA HİZMETE AÇILDI


Kurs bünyesinde bulunan 6 sınıfta yaklaşık 170 öğrenci eğitim görecek.
Kursun açılışına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Müftüsü Salih Sezik, AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an Kursu açılışı öncesinde Büyük Cami İmam Hatibi Cemal Şahiner Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.
Vali Yardımcısı Şükrü Çakır kursun yapımında emeği olan İdris Duyar ailesi ve Belediye Başkanı Kazım Arslan’a teşekkür etti. Şehrin manevi ve kültürel imarı için bu tür eserlerin yapıldığını kaydeden Çakır,"Allah rızası için samimi duygularla bir şeyler yapıldığında Allah yaptıranı koruyor. Hayırsever vatandaşların ve müftülüğün yaptığı hayır hizmetleri büyük bir güç buluyor. Toplumun ıslahında ve mimarında daha büyük bir çaba ve çalışmayı yürütüyoruz. Ben bu Kur’an kursumuzun hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Kur’an kursunun hayırlı olması temennisinde bulunarak,"Yozgat kabuk değiştiriyor. Yozgat şekil değiştiriyor. Yozgat gerçekten yaşanabilir bir şehir oluyor. Bunu yaparken de bunun bir takım sıkıntıları var. Zaman zaman üzdüğümüz, kırdığımız insanlarda oluyor. Onlarda kusurumuza bakmayacaklar. Birkaç ay öncesinde buradaki manzara başkaydı. Bugün çok güzel hayırlı bir hizmet var" diye konuştu.
Kur’an kursunu yaptıran iş adamı İdris Duyar da böyle bir hayır işinin kendisine nasip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kursun açılışını yaparak, sınıfları gezdi. Açılışa katılanlara Yozgat Belediyesi tarafından etli pilav ikram edildi.

12.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45