BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
194
Dün
:
4633
Toplam
:
14644031
ENGELLİYİ ANLAMAK İÇİN 'ENGELLİ' OLMAYA GEREK YOK


Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engellilerin yaşadığı zorlukları tecrübe etme, yaşadığı zorluklara ilişkin onlarla empati kurma amacıyla “Engelleri Anlama Platformu” kuruldu.
Fen-Edebiyat Fakültesi önüne kurulan platformda gönüllü öğrenciler parkuru tamamlayarak engelli bireylerin günlük ve sosyal yaşamlarında karşılaştıkları zorlukları deneyimleyerek öğrendi. Koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyeyle bariyeri aşmakta zorlanan öğrenciler gözleri kapalıyken de akıllı bastonla yürüme ve bardağa su koymakta zorlandı.
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Murat Korkmaz yaptığı açıklamada “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özellikle engellilerin Türkiye’de normal yaşamı sırasında karşılaşabileceğini düşündüğümüz engellerle ilgili bir platform oluşturduk. Amacımız öğrencilerimizi bu platformdan geçirmeye çalışarak bir engellinin günlük yaşamında karşılaşabileceği engelleri ortadan kaldırmasını sağlamak ve bunu hakkında bilinçlendirmek istedik. Bu konuda empati kurarak bilinçlenecekler ki ilerideki dönemde bu engellerin kaldırılması için çaba sarf etsinler. Hepimiz birer engelli adayıyız ve en önemlisi bir engelliyi anlamak için "engelli" olmaya gerek yok.

05.12.2017
Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45