BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
339
Dün
:
4633
Toplam
:
14850771
AKDAĞMADENİ MYO'DA KİŞİSEL GELİŞİM VE KARİYER PLANLAMA SEMİNERİ


Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu tarafından, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman'ın katılımı, Yrd. Doç. Dr. Hatice Çilsalar ve Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan'nın sunumu ile “Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlama” konulu seminer düzenlendi.
Açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp, "Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünyanın çok büyük bir transformasyon (değişim ve dönüşüm) geçirdiğini, bu transformasyonun 20. yüzyılın sonuna doğru; 1989’da demir perdelerle ifade edilen Berlin Duvarı’nın yıkılması, Sovyetler Birliği’nin dağılması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte daha da hızlandığını" ifade etti.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özalp: “20. yüzyılın sonunda, soğuk savaşın sona ermesiyle birlikte, dünyada liberalleşme hareketlerinin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini, bunun sonucunda da dünyada; milletler, devletler, bölgeler ve insanlar arasında mal, hizmet, sermaye ve insan hareketliliğinin arttı.
Bu yoğun hareketlilik ise dünyada olağan üstü hızlı ilerleyen değişim ve dönüşümü beraberinde getirdi. Öğrencilerin dünyada yaşanan çok hızlı bir şekilde gerçekleşen değişim-dönüşümün gerisinde kalmamaları için, iyi bir şekilde kişisel gelişim ve kariyer planlaması yapmaları gerekir.” dedi.
Öğrencilere yeni gelişim ve oluşumlara daima açık olmaları, ön ayak olmaları ve yaratıcı olmaları hususunda tavsiyelerde bulunan Yrd. Doç. Dr. Özalp, dünyada geçmişte var olan bazı meslek guruplarının ve teknolojik ürünlerin bugün önemini kaybettiği gibi, bugün var olan bazı meslekler ve daktilonun yerini bilgisayarın, tabletlerin alması gibi ürünlerin de dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm sonucunda önemini kaybedeceğini, insanlığın gelecekteki ihtiyaç ve taleplerine göre milli ve manevi değerler çerçevesinde öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerini ve kariyerlerini planlamaları gerektiğini vurguladı.
Seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Tayyip Duman ise, milli beraberlik ve farkındalık duygusuna vurgu yaptı. Öğrencilerin kendi potansiyellerinin farkında olmaları ve bu enerjiyi açığa çıkarmaları gerektiğini belirten Prof. Dr. Duman, her daim yılmadan ve yorulmadan çalışmak gerektiğini belirtti.
Yrd. Doç. Dr. Hatice Çilsalar ve Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan ise doğru öğrenmenin ve verimli çalışmanın yollarını sunum eşliğinde açıkladı.

06.12.2017


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45