BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4633
Toplam
:
14643996
MİLLETVEKİLİ BAŞER'DEN 'ZORU BAŞARANLAR' KONULU KONFERANS


Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yozgat İl Müdürlüğü tarafından "Bilgiden Bilince Zoru Başaranlar" konulu konferans düzenlendi.
KYK Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer katıldı.
Yoğun katılımın olduğu konferansı AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse ile konferansa katılan Başer, Yozgat Merkez Çalatlı köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini belirterek, önce bir şeyi hayal etmek ve onu başarmak için mücadele etmek gerektiğini söyledi.
İmam Hatip lisesi mezunu olduğunu ve o dönemde avukat olmayı hedeflediğini dile getiren Başer, "İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmek istiyordum, Hayalime kavuşmak için çok çalıştım, mücadele ettim ve kazandım. Gençlerimizin de önce hayal etmesi gerekiyor. Hayal et, mücadele et, zafer senindir." dedi.
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başer, eskiden, lise ve üniversite öğrencilerinin en büyük sorununun barınma olduğunu vurgulayarak, “Bugün devletimiz, 5 yıldızlı otel konforunda öğrencilerimize barınma imkanı sunuyor, burs ve kredi imkanları var. Artık kendi evlerimizde olmayan imkanların çoğu yurtlarımızda sağlanıyor. Gençler geleceğimizdir, gençlerimiz her şeyin en iyisine layıktır." diye konuştu.
Planlanan süre dışına çıkılarak geç vakitlere kadar süren programda Başer, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Konferans sonunda KYK Yozgat İl Müdürü Rasim Parlak, Milletvekili Başer'e teşekkür ederek günün anısına bir tablo hediye etti.

06.12.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45