BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 13.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
202
Dün
:
4633
Toplam
:
14954742
AKGÜL,COŞKUN,SEDEF,ARSLAN,ÖZTÜRK ve ERDOĞAN’DAN ’10 OCAK’ MESAJLARI


AKGÜL,COŞKUN,SEDEF,ARSLAN,ÖZTÜRK ve ERDOĞAN’DAN ’10 OCAK’ MESAJLARI

Ak Parti Yozgat milletvekili ve TESKOBM genel başkanı Abdulkadir Akgül, Ak Parti eski milletvekili Osman Coşkun,MHP Yozgat il Başkanı Ethem Sedef,Sorgun Ticaret Odası Başkanı Üzeyir Arslan,Yozgat OSB Müdürü Erdoğan Öztürk ve Sorgun Ticaret Odası genel sekreteri Sami Erdoğan 10 Ocak nedeniyle yayınladıkları mesajlarla çalışan gazeteciler gününü kutladılar.Konuya ilişkin gazetemize ulaşan mesajlar şöyle :

COŞKUN :BASIN MENSUPLARI ÖNEMLİ BİR KAMUSAL HİZMETİ YERİNE GETİRİYOR

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Yozgat ve ilçelerinde görevini fedakarca yerine getiren basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.

Coşkun, gazetecilerin toplumu bilgilendirmek adına gece gündüz demeden her türlü rahatından, sevdiklerinden fedakarlık ederek görevini yapan meslek erbapları olduğunu söyledi.

“Tabi gazeteciler bizleri bilgilendirmek için gece gündüz her türlü rahatından fedakarlık yapıp bu görevini yapan meslek sahipleridir” diyen Coşkun, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“O ilin basın mensuplarının o basın medya dünyasının gelişmişlik seviyesi ile ilin gelişmişliği de aynı ölçülüyor. Dolayısıyla başta siyasiler olmak üzere, il yöneticileri olmak üzere Yozgat’ımızın gelişmesini arzu eden herkesin önce basın mensuplarının en üst teknoloji ile en üst seviyede ulusal ve uluslarası seviyede çalışmalarını kolaylaştıracak ve o bölgede hizmet veren basın kuruluşlarının gelişmesini sağlayacak çalışmalar yapması önemli. Bunun arkasına ilin gelişmişliği de zaten kendiliğinden gelecek.”

Coşkun, “Hepimizin amacı milletimize hizmet etmek. Bu noktada ben en çok hizmet eden meslek grubu olarak basın mensuplarını görmekteyim” ifadelerine yer verdiği açıklamasına şunları söyledi:

“Gazeteciler mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet eden meslek mensuplarıdır. Gecesi-gündüzü olmayan bir mesleğin erbabıdır gazeteciler. Yozgat’a hizmet aşkı ile görevini yerine getiren tüm gazeteci arkadaşlarımın bu önemli günü bekliyor, hastalara şifa, vefat edenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef, bağımsız ve tarafsız basının olmadığı tüm ülkelerde, demokrasiden bahsedilmesi kesinlikle doğru olmayacağını kaydetti.
Sadef, günümüzde insanların çevresi, ülkesi ve dünyadaki gelişmeler karşısında doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilenmesinde medyanın vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu ifade etti.
MHP İl Başkanı Sadef, "Günümüzde iletişim dünyasının en güçlü organları arasında yer alan basın; halkın haber alma kaynağı, kamuoyu oluşturma, kamuoyunu bilinçlendirme ve ifade özgürlüğünün en büyük teminatlarındandır. Basın; her tür şartlarda ve her daim Kamunun yüksek menfaatlerini göz önünde bulundurarak, doğru, ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemelidir.
Kötü düşünce, gaye ve emellere destek veren, toplumunun-milletinin-devletinin ve dünyanın öz değerlerinden, menfaatlerinden kopuk bir anlayışa ise asla sahip olmamalıdır. Kişi haklarına, özel yaşama saygı da sorumlu yayıncılık anlayışının bir gerçeği ve gereğidir. Basının tüm çalışanlarının bu konuda sorumluluklarını azami düzeyde yerine getireceklerinden ve bu ilkelerden her ne sebeple olursa olsun uzaklaşanları da dışlayacaklarından hiçbir şüphe duymamaktayız.
Kamu görevini yerine getiren tüm gazetecilerimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerçeklerine, Milletimizin yüksek manevi ve moral değerlerine karşı çok daha duyarlı davranmalıdır. Aynı zamanda tüm basın çalışanları kişisel çıkar, menfaat ve aşırı maddi kaygılardan da mutlak surette uzak kalmalıdırlar. Basının başarı ve kalite kriterlerinin yükselen bir ivme kazanmasında bu alanda çalışanların niteliklerinin de önemli bir parametre olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen görev anlayışı ve sorumluluk bilinci içerinde, güç şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarına yardım ve desteklerimizin artarak süreceğini ve hizmet kapılarımızın her daim kendilerine açık olacağını bu vesile ile belirtmek isteriz.
Büyük bir özveri ile görevlerini yürüttükleri sırada yaşamlarını yitiren tüm basın çalışanlarına da Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Teşkilatım ve Şahsım adına Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Basınımızın güzide çalışanlarının da sağlık, mutluluk içerisinde başarılarla dolu nice yıllar geçirmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum"

SORGUN TİCARET ODASI BAŞKANI ÜZEYİR ARSLANIN MESAJI

“Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım."

SORGUN TSO GENEL SEKRETERİ ERDOĞAN:GAZETECİLER SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE KATKI SAĞLIYOR

“Dünya ve ülke gündemine ait sıcak gelişmeleri kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan, kalemini halkı bilgilendirmek ve aydınlatmak için kullanani gazetecilerimiz, toplumsal sorumluluğu yüksek olan zor ama saygın bir mesleği icra ediyor.Şartlar ne olursa olsun günün her saatinde görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz, teknolojinin imkânlarını da kullanarak haber niteliği taşıyan her olayı doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırmanın gayreti içerisindedir.Bilgilendirici ve yol gösterici işlevinin yanı sıra basınımız, halkımızın talep ve beklentilerini dile getirerek sorunların çözümüne katkı sağlamaktadır.


İlimizde ve ilçemizde ise yerel basınımız, ilimizin tanıtılması, sorunların dile getirilmesi, talep ve beklentilerin çözüme kavuşturulması noktasında farklı fikirleriyle bizlere yol göstermektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm zorluklarına rağmen mesleğini fedakârca yürütmeye çalışan basın mensuplarımıza başarı ve mutluluklar diliyorum. “

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45