BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 10.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
262
Dün
:
4633
Toplam
:
14934558
İYİ PARTİ YOZGAT İL BAŞKANI ÖZIŞIK,VALİ YURTNAǒIN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YOZGATA HAFİF RAYLI SİSTEM HATTI TALEBİNİ ELEŞTİRDİ


İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık,bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak 14 Ocak Pazar günü Yozgata gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Valilikce sadece şehir merkezinde hafif raylı sistem hattı hattının talep edilmesini “şaka”gibi algıladığını belirterek “Bu talihsiz açıklamaya müdahale edilmesi ve bu yanlış talepten dönülmesi gerekir”dedi.
Özışık yazılı açıklamasında Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra Belediye Başkanı Kazım Arslan,Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse,Yozgattaki STK başkanları ve Basın mensuplarına da seslenerek konuya ilişkin eleştiri ve uyarılarını dile getirdi.
İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık’ın açıklaması aynen şöyle :
“Sayın Valim,
Cumhurbaşkanı Yozgat'a geldiğinde kendisinden sadece hafif raylı sistem isteyeceğiz" konulu haberi okudum. Önce şaka yapıyorlar diye düşündüm. Sonra aynı haberi bir kaç farklı yerde görünce gerçekten sizin tarafınızdan söylendiğini büyük bir üzüntü ile gördüm.
Bu şehrin o kadar acil öncelikleri varken cumhurbaşkanından hafif raylı sistem istemek neden? Evet bende isterim şehir merkezi ile kampüs arasında hafif raylı sistem ama Allahaşkına bir acil eylem planı yapsak en acil on yatırımı sıralasak ilk ona girer mi ?
Sayın Belediye Başkanım,
Göreve başladığınız günden beri yaptığınız ve yapmak istedikleriniz ile ilgili sizi çoğunlukla takdir ettim. Hatta sizin tüm çalışmalarınızda dürüstlüğünüzle ilgili kimsenin bir söz edemeyeceğini de her ortamda söyledim. Fakat dürüstlük sadece kendi işini doğru yapmak olmamalı yanıbaşımızdaki bu talihsiz açıklamaya yozgat için müdahale etmelisiniz.

Sayın AK Parti İl Başkanı ,
Bu şehirde doğmuş büyümüş şehrin sorunlarını bilen başarılı saygın işadamı bir arkadaşımızsın. İl başkanlığından önce TSO başkanlığına adaylığınız sürecinde Yozgatın öncelikleri konusunda sohbet etmiştik. Son sözümüzde hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz sorunları biliyoruz öncelikle ve yapılması gerekenler belli demiştik. Hafif raylı sistem öncelikle rimiz içinde hiç yoktu hiç konuşmadık. Bu talihsiz açıklamaya müdahale edeceğinize vali beyi bu yanlıştan döndereceğinize inanıyorum

Sayın STK Başkanları
Bugüne kadar yapılan hiç bir toplantı çalıştay panel yada benzer bir organizasyon da gündeme bile gelmeyen bu konuda lütfen sessiz kalmayın. İki organizemizde ihtisas OSB olur her ikisinde çalışan sayısı 20.000 olur. Hava alanı açılır , hızlı tren yolcu taşımaya başlar. hayvancılık OSB hayvan pazarı buğday pazarı biter. Çevre yolu hizmete açılır. yeni küçük sanayi Sitesi planlandığı gibi yapılır şehrin nüfusu 200 bine üniversite öğrenci sayısı 50.000 bine ulaşır. O zaman hafif raylı sisteme sıra gelir.

Sevgili Basın Mensupları
Et süt kurumu içerisinde günlük 100 ton kapasiteli bir fabrika 7 senedir kaderine terk edilmiş yatıyor. Bu fabrika açılırsa süt aldığı aile işletmelerinde yaratacağı istihdam en az 3000 olur. Bu fabrikanın açılması için sayın Bekir bozdağ 2014 mart ayında Yozgat'tan 9 kişilik bir heyete söz vermişti.bu fabrikayı kurum isterse kendide açar fakat bizim önerdiğimiz model farklı idi
Süt üreticisininde ortak olarak korunduğu, isim hakkı, fason imalat hakkınıda içeren detaylı bir çalışma idi bu çalışma TSO da mevcut. Fabrika'nın ziraat odası damızlık Birliği süt üreticileri birlikleri ve TSO ve borsaya devrini içeriyordu . Bir kaç kurum ve bakanlık onayı gerekiyordu bu sebeble Cumhurbaşkanı oluru şarttır. Cumhurbaşkanı na arz edilirse yozgat için mükemmel bir kazanç olur
Sevgili Yozgatlılar
Önceliklerimiz mevcut OSB'lerin ihtisas osb ye dönmesi, özel teşvikler alabilmesi, tarım ve hayvancılık ihtisas OSB'lerin, havaalanı hızlı tren Yozgat'ın Türkiye lojistik sisteminin aktarma merkezlerinden biri olması, hayvan pazarı buğday pazarı et kombinesi ve fuar alanının entegre bir tesis olarak Yozgat sorgun arasına yapılması, Çevreyolu ve yararacağı yeni imar alanlarının şehrin sosyoekonomik gelişmişlik seviyesine yapacağı katkılar gibi öncelikler sayılır. Ama hafif raylı sistem tabiri caizse "ayranın yok içmeye tahtıravalli ile gidiyon çeşmeye" tarzı bir şey olmuş.
Lütfen bu fırsatı kaçırmayalım. Hiç bir şey yapmasak şu süt fabrikasını açsak büyük hizmet olur
Sayın Valim
TSO başkanını yanınıza çağırın fabrika ile ilgili modeli dinleyin inanın cumhurbaşkanına arz edilecek ehemmiyette özel bir proje
Arz ettiğinizde kesin kabul edecektir ve sizde büyük bir hizmete vesile olacaksınız isminiz yıllar sonra muhabbet ve hizmetle anılacak..Saygılarımla”

11 Ocak 2018 Perşembe


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45