BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 10.12.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
254
Dün
:
4633
Toplam
:
14934536
KÜTÜPHANEDE KİTAP OKUYANA BEDAVA ÇAY-KAHVE SERVİSİ


Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde belediye tarafından kurulan kütüphanede kitap okumaya gelenlere ücretsiz çay ve kahve servisi yapılıyor.
Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan AA muhabirine, Türkiye'nin, kitap okuma oranında dünya ülkelerinin çok gerisinde olduğunu söyledi.
Bahadın Belediyesi olarak, beldede okuma oranını yükseltmeye çalıştıklarını dile getiren Özcan, "Kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve öğrencilerimizin derslerinde, ödevlerinde yardımcı olmak amacıyla kurduğumuz Bahadın Halk Kütüphanesi belediye binamızın alt katında hizmet vermeye başladı. Kütüphanemizde kısıtlı olanaklar ile aldığımız 6 bilgisayar, yazıcı ve sınırsız internetin yanı sıra, kütüphanemizi ziyaret edenlerin gündemi takip edebilmeleri amacıyla günlük gazetelerde bulunmaktadır." diye konuştu.
Özcan, kütüphanenin kitap yönünden zengin olduğunu ifade ederek, "Öğrencilerimiz ve halkımız 08.30-17.30 saatleri arasında kütüphanemizi ziyaret ederek bu olanaklardan yararlanabilir. Kütüphanemizde bir görevlimiz var. Kitap okumaya gelen öğrencilere ve diğer vatandaşlarımıza ücretsiz çay ve kahve servisi yapıyoruz. Tüm Bahadınlıları bu olanaktan yararlanmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45