BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
177
Dün
:
4633
Toplam
:
16136121
ŞEHİR HASTANESİ ÇALIŞANLARINDAN MEHMETCİKLERE DESTEK İÇİN KAN BAĞIŞI


14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Yozgat Şehir Hastanesi çalışanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.
Yozgat Şehir Hastanesi bahçesine kurulan kan bağış tırında sabah başlayan kan alımına bütün hastane çalışanları katıldı. Mesai bitimine kadar devam eden kan bağışı sonrası 50 bin ünite kan toplandı.
Kan bağışının önemine de değinen Op. Dr. Aziz Ahmet Surel, “14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla farkındalık oluşturmak ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttü Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla tüm hastane çalışanları olarak Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunduk” dedi.
Sağlık çalışanlarının her türlü çaba ve fedakarlığı göstererek hastalara hizmet verdiğini belirten Surel, “Bu onurlu mesleğin mensupları olarak bizler, vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve bunun için gayret gösteriyoruz. İlimiz başta olmak üzere yurdumuzun her köşesinde özveriyle insan sağlığına hizmet eden hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.
Şehir Hastanesi yönetiminin 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kan bağış talebinde bulunduğunu söyleyen Türk Kızılayı Yozgat Şubesi Dr. Selçuk Cansız ise, hastane personelinden gün boyunca 50 ünite kan alımı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

14.03.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45