BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.01.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
201
Dün
:
4633
Toplam
:
15450823
GİMATTAN YOZGATTA RAMAZAN BOYUNCA HALİL İBRAHİM SOFRASI GELENEĞİ


Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, bu Ramazan’da kurduğu “Halil İbrahim Sofrası” ile yüzlerce kişiyi iftar masasında bir araya getiriyor.
Yozgat’ın kendi markası Gimat Mağazaları Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği “İftar Sofrası”nı Ramazan da açtı.
On bir ayın sultanı Ramazan ayında Yozgat’ta her yıl geleneksel olarak iftar sofraları kurduklarını hatırlatan Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, yaklaşık 300 kişiye iftar yemeği verdiklerini söyledi.
Daha önce çadırda verilen iftar yemeklerinin bu kez Lise Caddesi Necip Alakoç İş Merkezi giriş katında verdiklerini hatırlatan Özışık; “Bu yıl “Halil İbrahim Sofrası” olarak kurduğumuz iftar buluşmalarında tüm Yozgatlı hemşerilerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. İftar soframızda sıcak bir çorba güler yüzlü insanlar halkımızı ağırlıyor. Suyun soğuk, çorbanın çok sıcak, ortamın aile sıcaklığı gibi olması bu iftar sofrasının ayrı bir özelliğini yansıtıyor. Her gün farklı menülerin oluşturduğu iftar yemeğinde çorba, ana yemek, pilav veya makarna, salata, tatlı ve su veriliyor. Öğrenciler, mülteciler, iftar saatinde Yozgat’a denk gelen yolcular, iftara yetişemeyenler ve imkanı kısıtlı olan tüm vatandaşlarımız bu kardeşlik ve gönül sofrasını oluşturuyor. Tüm hemşerilerimizi Halil İbrahim Sofrası’nda buluşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
İftar öncesi hazırlık aşamasından yemeklerin dağıtımına kadar Oktay Yıldırım, organizasyonun gerçekleşmesinde büyük gayret gösteriyor.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45