BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.01.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4633
Toplam
:
15450694
KAZANKAYA KANYONUNDA DAĞCILIK EĞİTİMİ


Dağcılık Federasyonu Yozgat İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere, Bozok Üniversitesi BESYO öğrencilerine uygulamalı eğitimi Kazankaya Kanyonu'nda vererek tanıtıma da katkı sağladı.
Dağcılık Federasyonu Yozgat İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere, Yozgat’ın tanıtım elçisi gibi çalışmaya devam ediyor. Yozgat’ın doğa güzelliklerini okumaya gelen öğrencilere tanıtmak için her fırsatı kullanan, yazdığı köşe yazılarında da bu ayrıntıya dikkat çeken Akdere, Bozok Üniversitesi BESYO öğrencilerine uygulamalı olarak verilen doğa sporları dersini bu kez Yozgat’ın turizme tam anlamıyla kazandırılamayan nadide güzelliklerinden Kazankaya Kanyonu’nda yaptırdı. Oldukça verimli geçen derste Akdere hem teorik hem uygulamalı bilgiler verirken, Yozgat’ın doğa güzelliklerinin de bir kez daha gündeme gelmesine vesile oldu.
Dağcılık sporunun tanıtılması aynı zamanda Yozgat’ın görünmeyen güzelliklerine dikkat çekilmesi için Kazankaya Kanyonu’nda üniversite öğrencilerine uygulamalı eğitim verildi.

Dağcılık Federasyonu Yozgat İl Temsilcisi Kemal Emre Akdere, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ilimize öğrenim görmek için gelen arkadaşlarımıza ilimizin sahip olduğu fırsatların ve güzelliklerin tanıtımı noktasında Bozok Üniversitesi BESYO öğrencilerimizle doğa sporları dersleri kapsamında sürekli farklı bölgelere giderek hem şehrimizi tanıtıyor hem de uygulamalı olarak doğa sporları eğitimi vererek bu sporu aşılamaya çalışıyoruz. Bu hafta kazankaya kanyonu’na gittik. Benim köşe yazılarımda da defaatle üzerinde durduğum bölge doğa turizmi açısından bir cennet. Doğa sporları açısından bir cennet. Biz bu hafta hem buna dikkat çekmek için hem uygulamalı olarak dağcılık ve kampçılık eğitimi vermek için bu bölgeyi seçtik. Kazankaya kanyonunda büyük bir potansiyel var. El ele verirsek şehrimizin tanıtımı noktasında bölgeden hak ettiğimiz turizm payımızı kolaylıkla alırız.” Sonsöz

17.05.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45