BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.01.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
278
Dün
:
4633
Toplam
:
15450814
BOĞAZLIYAN YÖRESİNİN EN ZENGİN KÜTÜPHANESİ UZUNLU BELDESİNDE AÇILDI


Uzunlu Cumhuriyet Ortaokulu Kütüphanesini açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İl Genel Meclis Üyesi Bayram Eroğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okul Müdürü Ayfer Dalaslan’ın gayret ve girişimleri sonrasında Uzunlu Beldesi’ne kazandırılan ve 5 bine yakın kitabı bünyesinde barındıran kütüphaneden, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilere de istifade edebilecek. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Kaymakam Davut Sinanoğlu, kitabın önemine değindi. Sinanoğlu,"Cumhuriyet Ortaokulumuzda ’Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında kütüphanenin oluşturulması ile öğrencilerimizin, velilerimizin ve çevre, mahalle halkının da bundan yararlanmasını ve güzellikleri paylaşmasını istiyoruz." dedi.

Okul Müdürü Ayfer Dalaslan ise, "Kitap, hiç şüphesiz fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileştiren ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan biridir. Bizi maddi manevi yönden üstün kılan bilgiler, kitap sayfaları arasındadır. İyi kitap, insanda olumlu ilgilerin uyanıp gelişmesine yardım eder." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi sonrasında kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar, kütüphane başta olmak üzere öğrenciler tarafından hazırlanan yıl sonu sergisini gezdi.

17.05.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45