BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.05.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4633
Toplam
:
16393266
KADEM SOSYAL HAKLAR VE KAMUYA ERİŞİM EĞİTİMLERİ‘NE BAŞLADI


Kadın ve Demokrasi Derneği’nce (KADEM) “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” eğitimlerine başlandı. Ramazan Ayı dolasıyla mahalle sakinleri ve üniversite öğrencileri ile iftarda bir araya gelen KADEM yetkilileri, iftar sonrası Dernek Toplantı odasında eğitim verdi.
KADEM’den yapılan açıklamaya göre, dernek, Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde hayata geçirdiği “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” eğitimleriyle, ihtiyaç sahibi kadınlar ve aileleri, devlet tarafından sunulan destek ve bunlara nasıl ulaşabilecekleri konusunda aydınlatıyor.
Kadın ve aileye yönelik devletin farklı kurumları aracılığıyla verilen 100’e yakın yardımın bir araya toplanarak hazırlandığı “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim El Rehberi” başta KADEM’in genel merkezi olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilindeki temsilciliklerde eğitimlerle anlatılıyor. Eğitimlerle web sitesi ve el rehberi aracılığıyla birçok kadın ve aileye ulaşılarak; “eğitim ve çocuk”, “aile ve ev yardımları”, “sağlık yardımları”, “tarım destekleri”, “iş kurma ve işsizlik destekleri” gibi birçok başlık altındaki yardımları aktarabilmek amaçlanıyor.
Eğitimlerde bir araya gelinen kadınlara, bulundukları illerin yerel yönetimlerini de takip ederek ilgili hizmetlere ulaşmaları noktasında bilgilendirmeler yapılıyor.
Yayınlanan el rehberi aracılığıyla da değişik nedenlerden dolayı ekonomik sorunlarla karşı karşıya kalan kadınlara yol gösterebilmek hedeflenirken, eğitimlerde, teorik bilgilerin pratikteki uygulamalarının nasıl olacağına dair bilgiler, interaktif olarak aktarılıyor.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45