BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
229
Dün
:
4633
Toplam
:
15746395
ŞEHİDİMİN EMANETİ SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI


Yozgat Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitlerinin kıyafetlerinin de bulunduğu “Şehidimin Emaneti” sergisi açıldı.
Valilik Fuaye Salonunda ki sergi açılışında konuşan Vali Kemal Yurtnaç, 15 Temmuz’un milletimizin hafızasından silinmeyecek bir tarih olduğunu söyledi.
Türk milletinin demokrasiye, seçilmiş hükümetine, cumhurbaşkanına sahip çıktığını belirten Vali Yurtnaç, “15 Temmuz hafızalara kazınmış bir tarihtir. Bu unutulmayacak bir tarihtir. Bir tarafta vatana ihanet eden bir ekip var, öbür tarafta sivil halk var ve sivil halka kurşun sıkanlar var. Bu olayın gençlerimizin ve çocuklarımızın hafızasından silinmesini, unutulmasını istemiyoruz. Her yıl 15 Temmuz’un yıl dönümlerinde bu tür etkinlikler le halkımızın da yoğun katılımı ile yapacağız” dedi.
Sergide 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca şehit edilen asker, polis ve sivil vatandaşların kıyafetlerinin de sergilendiğini kaydeden Vali Yurtnaç, gerek terörle mücadelede gerekse 15 Temmuzda şehit olan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle yad ettiklerini söyledi.
Konuşmanın ardından vatandaşlar sergiyi gezdi.

11.07.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45