BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
226
Dün
:
4633
Toplam
:
16250296
BOZOK ÜNİVERSİTESİNİN BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜMÜNE BAŞVURULAR 2 BİNİ AŞTI


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası 300 öğrencilik kontenjan açıklayan Yozgat Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na (BESYO) başvuru sayısı 2 bini geçti.
YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler gitmek istedikleri üniversitelerin tercihlerini yapmaya başlarken, bazı öğrencilerde özel yetenek ile öğrenci alan okullara girmek için çaba sarf ediyor.
Şırnak, Diyarbakır, Hatay, Ankara gibi birçok ilden Yozgat'a gelen öğrenciler, beden eğitimi öğretmeni ve antrenör olmak için Bozok Üniversitesi BESYO'ya başvuru yaptı.
Beden eğitimi öğretmeni, antrenör ve spor yöneticisi bölümlerine 300 öğrenci alacak okula yaklaşık 2 bin 750 kişinin müracaat etmesi bekleniyor.
Bozok Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı Bekir Barış Cihan, müracaatların yarın sona ereceğini, bugün itibariyle başvuru yapan öğrenci sayısının 2 bini geçtiğini söyledi.
Yarın mesai bitimine kadar başvuruların alınacağını ve 2 bin 500 ile 2 bin 750 arasında öğrenci beklediklerini ifade eden Cihan, şöyle konuştu:
"2-9 Ağustos arasında ön başvuruyu alıyoruz. Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük ve yöneticilik bölümlerine öğrenci alıyoruz. Okulumuza yoğun bir talep var. 3 yıldır beden eğitimi bölümü olarak öğrenci alıyoruz. Bu nokta da kendi adımıza rekor kırmış olacağız."
Cihan, bütün öğrencilere başarılar dileyerek, "Cuma günü saat 09.00 itibariyle öğrencileri, koordinasyon parkuru dediğimiz parkurda, spor becerilerini ölçeceğiz. Gücün, kuvvetin, dayanıklılık ve sporculuğun test edileceği bir sınavdan geçecekler. TYT ve buradan aldıkları puanla birlikte en yüksek puanı alan 300 öğrenciyi okulumuza seçeceğiz." diye konuştu.
Şırnak'tan gelen Beyza Artunç, Bozok Üniversitesi BESYO'ya girmek istediğini belirterek, "İnşallah kazanırız çok başvuru olmuş, çok yoğun bir talep var. Buraya kazanmak için geldik. Umarım hakkımızda hayırlısı olur." diye konuştu.
Diyarbakır'dan gelen Muhammet Kaplan da, 4,5 aydır BESYO'ya hazırlandığını söyledi.
Kaplan, "İnşallah emeklerimizin karşılığını alacağız. BESYO emek demektir. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız." ifadelerini kullandı.
Ankara'dan gelen Sena Nur Canan, şunları kaydetti:
"Spora çok düşkünüm, inşallah kazanırım, yoğun talep var en iyisi olmaya çalışacağım. 3-4 saat bekledikten sonra kaydımı yaptırdım. Cuma günü yetenek sınavlarına gireceğiz."Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45