BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
209
Dün
:
4633
Toplam
:
16991124
YAZ KUR’AN KURSLARI 17 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK


Yozgat’ta okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan ve il genelinde 30 bin çocuğun Kur’an-ı Kerim ve temel dini eğitimlerini aldığı yaz Kur’an kursları 17 Ağustos tarihinde sona erecek.
Yozgat’ta okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan ve il genelinde 30 bin çocuğun Kur’an-ı Kerim ve temel dini eğitimlerini aldığı yaz Kur’an kursları 17 Ağustos tarihinde sona erecek.
Okulların tatil olması ile birlikte aileler, manevi anlamda çocukların doğru dini bilgileri öğrenmeleri için çocuklarını yaz Kur’an kurslarına yönlendirdiler. Bu kapsamda Yozgat’ta çocuklar temel dini eğitim ve Kur’an-ı Kerim eğitimini alarak manevi anlamda gelişimlerini tamamlama yolunda ilk adımlarını atmış oldular. İl genelinde ise 18 bin öğrenci Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.
“MANEVİ GELİŞİMLERİNE KATKI SUNDU”
İl Müftüsü Salih Sezik, kursların çocuklar açısından son derece önemli olduğunu söyledi.
Müftü Sezik, “Bu yaz kursunda öğrencilerimiz hem Kur’an-ı Kerim öğrendiler hem de temel dini bilgiler derslerini aldılar. Bunun ile birlikte vatanına, milletine yararlı olma hususunda bilgiler aldılar.
Çocuklar anne babaya, komşulara saygı, insanlar ile daha sağlıklı ve güzel ilişkiler kurma hususunda gelişme gösterdiler. Çocukların azim ve gayreti ile ailelerin fedakarlıkları çocukların manevi gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Bu kurslarımızda il genelinde 30 bin Merkez’de 6 bin öğrencimiz eğitim gördü. Bu çocuklarımızdan 18 bini Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi” dedi.
“KUR’AN KURSU BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT OLDU”
Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler kurs sayesinde dini bilgileri öğrendiklerini belirterek, “Kur’an kursunda namaz kılmayı, Allah’a ibadet etmeyi, oruç ile ilgili bilgileri, zekât ile ilgili bilgileri, imanın esasları ile birlikte büyüklere saygılı olmayı burada öğrendik.” diye konuştu.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45