BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
248
Dün
:
4633
Toplam
:
16250320
FİZİKSEL ENGELLİLERE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ


Yeşilay ve Fiziksel Engelliler Federasyonunca yürütülen ‘Fiziksel Engelliler Bağımlılıkla Mücadele Ediyor; Ülkenin Geleceğine Sahip Çıkıyor’ projesi semineri Akdağmadeni’nde yapıldı.
Akdağmadeni Kaymakamlığı, Akdağmadeni Belediyesi ve Akdağmadeni Tüm Engelliler Derneği işbirliği ile yürütülen program Akdağmadeni Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı.
Proje yürütücüsü Tüm Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Nedim Kılıç, yaptığı açılış konuşmasında, toplumun geneli için geçerli olan bu sorunun engelli camiası için daha da büyük bir tehlike arz ettiğini söyledi. Toplumsal ve ekonomik hayata yeterince katılamayan engellilerin bağımlılığa daha açık bir durumda olduklarını belirten Kılıç, “Engelli vatandaşları toplum içine çıkarmak için çaba gösteriyoruz. Konfederasyon olarak, Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak engelli vatandaşlarla bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinliyor, çözüm yolları arıyoruz. Federasyon olarak böyle bir destekle proje yürütmekten büyük onur duyuyoruz” dedi.
Yeşilay Temsilcisi Ümit Altıkulaç ise tütün ve tütün mamulleri, teknoloji bağımlılığı, alkol ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerin zararları hakkında bilgilendirmede bulundu. Altıkulaç, “Gençlerimizin zararlı alışkanlıklarının başında, maalesef sigara gelmektedir. Biz de gençlerimize farkındalık programıyla faydalı olmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin yaşadıkları sosyal hayatta etkin ve bilinçli birey olmaları için, çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.
Programa İlçe Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Tüm Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Nedim Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Önder Gürel, Tüm Engelliler Akdağmadeni Başkanı Sait Ünlü, Daire Amirleri Engelliler ve öğrenciler katıldı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45