BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
208
Dün
:
4633
Toplam
:
16135905
YOZGAT'IN EN BÜYÜK PARKI YAKINDA HİZMETE GİRECEK


ozgat Beleiyesi tarafından Şeyhosman mahallesinde modern bir şekilde inşa edilen Yozgat park projesi tamamlanma aşamasına geldi.Yaklaşık 6 milyon liraya maledilen YozgatPark projesinin yakında törenle hizmete sunulacağı açıklandı. Kent Park alanından daha büyük bir alanı kapsayan Yozgat park projesi geceleri ışıklandırıldığında adeta göz kamaştırıyor.Mahalle sakinlerinin beğendiği kentimizin en büyük parkı, peyzaj alanları, iş yerleri, lokanta ve sosyal donatıları ve kapalı çocuk oyun alanlarından oluşuyor.Yozgatpark projesi ,estetik ve çeşitlilik hizmetleriyle Şeyhosman ve Eskipazar mahallesi sakinlerine dinlenme ve eğlenme olanağı sunuyor.
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, projeye ilişkin basına yaptığı açıklamada Yozgatpark projesinin şehrin
bir bölgede sıkışmasının önüne geçmek, şehrin daha geniş bir alana yayılmasını ve batıya doğru açılmasını sağlamak amacıyla kurulduğunu söyledi.
Başkan Arslan, Yozgat Park projesinin tamamlanma aşamasına olduğunu ve inşaat alanına son üzenlemelerin yapıldığını belirterek bu konuda özetle şöyle konuştu :
‘’Yozgat'ta kurduğumuz bu yeni bölgedeki yeni Saat Kulesi ve Meydanı etrafında oluşturulan Yozgat Park projemiz , iş, ticaret merkezleri, dükkanları, sosyal ve sportif tesisleri, mescidi, yeşil alanları ile birlikte açılış
için gün saymaktadır. İşyerlerimiz esnaf kardeşlerimiz tarafından tutuldu ve çalışmaya başladı bile. Haziran'ın ikinci haftasında Yozgat Park Meydanı'nda bir araya geldiğimiz 2 bin kişilik iftarda, Yozgat'ımıza güzel bir tesis daha kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Atılan bu adım şehrin imkanlarının Saat
kulesi ve Kent Park'ın dışındaki mahallelere de ulaşması, yeni semtlerin, hayat merkezlerinin oluşturulması açısından önemli bir adımdır. Yozgatın gelişmesi ve güzelleşmesi için yeni projelerle hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

13.09.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45