BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4633
Toplam
:
16135905
ARSLAN : KAPALI OTOPARKI YIL SONUNA KADAR HİZMETE AÇACAĞIZ


Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, önceki yıl yapımına başlanılan 350 araçlık kapalı otopark inşaatında sona gelindiğini belirterek, yıl sonuna kadar kapalı otoparkı hizmete açacaklarını söyledi.
Yozgat'ın otopark sorununun yeni olmadığını vurgulayan Başkan Arslan, şehrin otopark sorununun 30- 40 yıldır devam ettiğini ve bu zamana kadar ilk defa kendilerinin ciddi bir çalışma içerisine girdiklerini belirtti.
Arslan,"Geçmiş dönemlerden kaynaklı çarpık yapılaşma ve imar sorunlarından dolayı şehrimiz plansız bir şekilde gelişti. Göreve geldiğimiz günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdik ve yapmaya da devam ediyoruz. Metruk binalar, hem tehlike arz ediyordu, hem de görüntü kirliliğine neden oluyordu. Biz bunları yıkarak ve yeni yollar açarak kentimizin adeta nefes almasını sağladık. İlimizin bugün otopark sorunu varsa bu yeni bir sorun değil. Yıllardır artarak devam eden bir sorundu. Biz bu sorunu çözmek için bugüne kadar kimsenin yapamadığı yer altı katlı otopark inşaatına başladık. Şuan kaba inşaatı tamamlanmak üzere ve inşallah yıl sonuna kadar en kısa sürede hizmete açmış olacağız" dedi.
Çalışmalar yapılırken zaman zaman haklı olarak sıkıntıların yaşandığını kaydeden Arslan,"Elbette bir çalışma yapıyorsunuz ve bu çalışma merkezde ve şehrin yoğunluğu olan bölgelerde olunca haliyle hepimiz etkileniyoruz. Bizim amacımız şehrimize kalıcı hizmetler eserleri üretmektir. Yapılan yatırımlar basit, küçük yatırımlar değil büyük projelerdir. Tabi bitince yatırımın hizmetin değeri daha iyi anlaşılıyor. Bunun örneklerini bütün mahallelerimizde görebiliriz." diye konuştu.

14.09.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45