BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
217
Dün
:
4633
Toplam
:
16175005
YOZGATLI ŞAİRLERDEN 'FIRSATÇILIĞA HAYIR' MESAJI


Yozgatlı Şairler ve Yazarlar, Tarihi Hüzni Baba Konağında bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Hakkı Yurtlu ve çok davetlinin katıldığı programda Fırsatçılığa “Hayır” dediler.

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı gazeteci şair- yazar Ahmet Sargın, yaptığı açıklamada, ülkede belirli odakları tarafından ekonomik bir savaş başlatıldığını belirterek, şair ve yazarlar olarak “fırsatçılığa hayır” dediklerini belirtti.

Sargın, “Ülkemize karşı belirli güç odakları tarafından başlatılmış olan bir “ Ekonomik Savaş” var. Döviz üzerinden başlatılan bu savaş, ülke ekonomisini zayıflatmaya, bitirmeye ve çökertmeye yönelik bir saldırı harekâtıdır. Bu milleti Anadolu’dan atmak isteyenler askeri müdahalelerle, iç kargaşa ve soğuk savaş oyunları ile bunu başarmak istiyorlar. Türk insanı üzerine kurulan ihanet tuzaklardan birisi de bu ekonomik savaştır… Hedef Türkiye’dir, hedef Türk Milletidir, hedef Anadolu’dur. Türk- İslam dünyasının umudu olan Türkiye Cumhuriyetini çökertmek, zayıf düşürmek ve yok etmek isterler. Ülke bizim, vatan bizim, bağımsızlık bizim namusumuz ve şerefimiz. Devletimiz üzerine oynanan bu oyunlara seyirci kalamayız. Bu ihaneti kim neden yapıyor, bunun bilincinde olmalıyız. Ekonomik saldırının nedeni de biliyoruz. Türkiye düşmanı güçlerin, FETO- PKK alçaklarının ülke gerisinden başlattığı bir ihanet hareketidir. Bu saldırının Kurtuluş Savaşı, Çanakkale ve 15 Temmuz darbe girişiminden farkı yoktur. İhaneti iyi tespit edemezsek, tedbir almakta da aciz kalırız. Türkiye düşmanı hainlerin Siyasi ve yandaşı ne kadar piyonları varsa devrededir. Yeter ki Türkiye Cumhuriyeti zayıflasın, üç kuruşa muhtaç hale gelsin, halk sokağa dökülsün, kavga- kargaşa başlasın; hainlerin oyunu bu.”dedi.

BİZ BİRLİK OLURSAK BU OYUNU BOZARIZ
Birlik olunursa bu oyunun bozulacağını söyleyen Sargın, “Mademki, birileri dövizle Türkiye ekonomisine bir ayar vermek istiyorlar, biz de el ve gönül birliği ile bu ihanet çetelerine ders vermek için yerli malı kullanımını devreye sokmalıyız. Tüm ürünlerde üç beş ay (Piyasalar sakinleşinceye kadar) ticari malları en uygun fiyata satıp indirime gitmeliyiz. Vatanseverliğe düşen; bu dönemi fedakârca göğüslemek olmalı. İş fırsatçılığa dönüşmemeli, devletimizi yalnız ve çaresiz bırakmamalıyız. Devlet bu hainlere yem olsun diyen, içimizdeki hainler de tef çalıp oynamaya başladılar. Her şey para değil; ülke bizim, vatan bizim, şerefimiz ve devletimiz üzerine oynanan oyunlara seyirci kalamayız. Devletimizin, milletimizin yanında el ve gönül birliği ile bu oyunu da biz bozarız. Yoksa kurda kuşa yem olur, İslam Dünyasını da sahipsiz bırakırız.”ifadelerini kullandı.

09.10.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45