BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
232
Dün
:
4633
Toplam
:
16991125
YOZGATTAKİ ÇEÇEN AİLESİNE DİYANET VAKFI SAHİP ÇIKTI


Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi ihtiyaç sahibi ailelere el uzatmaya devam ediyor. İl Merkez’inde bulunan Çeçen asıllı Getova ailesinin yardım talebine TDV Yozgat Şubesi kayıtsız kalmadı.
Evlerinde hiçbir eşya bulunmayan ve geçinmekte zorluk yaşayan yetim ailenin (19) yaşında ki kızı Zeynep Getova (20) yaşında ki engelli kardeşinin ve okula giden iki kardeşinin bakımı ile ilgileniyor. Evin annesi Dagmara Getova ise iş bulamadığı için ailenin herhangi bir gelir kaynağı bulunmuyor.
Yardım talepleri TDV Yozgat Şubesi’ne ulaşan aileye İl Müftüsü ve Şube Başkanı Salih Sezik’in talimatları doğrultusunda, 3 baza, 3 yatak, çamaşır makinesi, halı, kışlık odun, gıda paketleri, kira yardımı ve nakdi yardım yapıldı. Evin annesi iş bulmakta zorluk yaşadığı için Yozgatlı işadamlarına çağrı yaparak iş talebinde bulundu.
Kardeşlerinin bakımı ile ilgilenen evin ablası Zeynep Getova (19) ise okula gitmek istediğini vakıf görevlilerine bildirdi. Okula giderse engelli kardeşinin bakımı ile kimsenin ilgilenemeyeceğini dile getiren Getova, 10 yıl önce babalarının Çeçenistan da savaşta öldüğünü ve bu yüzden Türkiye’ye sığınmacı olarak geldiklerini söyledi. Evde hiç kimsenin çalışmadığı için geçinemediklerini söyleyen Zeynep Getova, TDV Yozgat Şubesi’ne teşekkür etti.
İl Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Salih Sezik, “Türkiye Diyanet Vakfı olarak mazlumların ve mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. Ailemiz bize yardım talebinde bulundukları zaman vakıf personelimiz inceleme başlattı. Evlerinin durumlarını gördüğümüz zaman kahrolduk. İvedilikle ailemizin başlıca ihtiyaçlarını karşıladık. Bundan sonra da ailenin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45