BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
189
Dün
:
4716
Toplam
:
17039726
İŞKUR MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA DEVAM EDİYOR


Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Şefaatli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında bayanlara yönelik Föncü (Kuaför Elemanı) ve Düz Dikiş Makineci mesleklerinde kurslar düzenlenecektir.
İşgücü piyasasının eleman ihtiyacını karşılamaya devam eden İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları açmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak bölgemizdeki işgücü piyasasının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bu amaçla Şefaatli ilçemizde bayanlara yönelik olarak hem Föncü (Kuaför Elemanı) hem de Düz Dikiş Makineci mesleklerinde kurslar açıyoruz dedi. Yıldız, Mesleki Eğitim Kursları ile işgücü piyasasında dezavantajlı konumda olan bayanların avantajlı konuma geçtiğini ifade ederek, çalışmak isteyen bayanlara İŞKUR daima destek olacaktır dedi. Yıldız, desteklerimizin bununla sınırlı kalmadığını hatırlatarak diğer projeler hakkında bilgiler verdi.
İş’te Anne projesi ile istihdam garantili mesleki eğitim kurslarımızdan veya işbaşı eğitim programlarımızdan yararlanan annelerimize günlük 70 TL ödeneceği bilgisini verdi. Ayrıca Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen en az % 50 istihdam garantili mesleki eğitim kurslarından ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanan annelerimizin 2-5 yaş arasındaki kreşe/gündüz bakımevine devam eden çocuğu için 400 TL bakım desteği alabileceğini hatırlattı.
İşe İlk Adım projesi hakkında da bilgiler veren Yıldız, proje kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerimizi 6 aya kadar olan işbaşı eğitim programına alarak mesleki deneyim kazandırıyoruz dedi. Bununla birlikte İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere 6 aya kadar net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında destek sağlanacağını söyledi. Ayrıca bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerimizin 6 aya kadar süren işbaşı eğitim programından sonra en az bir buçuk yıl daha istihdamda kalmalarının sağlanacağını sözlerine ekledi.

08.11.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45