BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
247
Dün
:
4633
Toplam
:
16991120
SAĞLIKTA KALİTE VE TASARRUF BİR ARADA


Yozgat Şehir Hastanesinin ideal bina şartları hizmet kalitesini yükseltirken, önemli oranda da tasarruf sağlanıyor.

Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olarak birçok ilke imza atan Yozgat Şehir Hastanesi, sadece verilen sağlık hizmetleriyle değil, aynı zamanda tüm yeni teknolojilerin birlikte ve uyum içinde çalıştığı örnek bir tesis olarak dikkati çekiyor. İdeal bina şartları, sağlık hizmetlerindeki kaliteyi yükseltirken, önemli oranda da tasarruf sağlanmasına imkan veriyor.

Sağlık hizmetindeki kalitenin yanı sıra tesis yönetiminin büyük önem taşıdığını günümüzde, hizmete açıldığı günden itibaren birçok ilkleri hayata geçiren Yozgat Şehir Hastanesi, akıllı bina teknolojilerine sahip ideal bina şartlarıyla sağlık hizmetindeki kaliteyi yükseltip, önemli oranda da tasarruf sağlanmasına imkan veriyor.

Akıllı bina uygulaması

“Akıllı Bina” uygulaması sayesinde hastanede, ayaktan ve yatan hastalara, hastaneye girişlerinden taburcu oluncaya kadar aldıkları sağlık hizmetleri ideal ve güvenilir bir ortamda, tatmin edici bir hizmet sunumuyla veriliyor. Akıllı bina teknolojileriyle aynı zamanda hasta ve çalışan sağlığına ve güvenliğine en üst düzeyde katkı sunuluyor.

Leed sertifikalı çevre dostu hastane

LEED sertifikalı çevre dostu binaya sahip olan hastanede, kullanılan elektrik enerjisinin bir kısmı gün ışığından elde edilirken, ihtiyaç duyulan sıcak su güneş enerjisi panelleri ile temin edilerek, enerjiden yüzde 26,5 oranında tasarruf sağlanıyor. Yürütülen enerji verimliliği çalışmaları sonucunda toplam elde edildiği ve bilimsel verilerin ön planda tutulduğu hastanede, planlı kesintiler dışında yoğun bakım, ameliyathane gibi yüksek öneme sahip alanların tamamında 7 gün 24 saat yüzde yüz kesintisiz hizmet veriliyor.

Yozgat Şehir Hastanesindeki "Su Yönetim Sistemi" uygulamaları ile de bahçe ve peyzaj alanlarının sulaması, yağmur sularının yeniden kazanımı ile sağlanan sularla yapılıyor. Bu uygulama sayesinde kullanım suyundan yüzde 50 oranında tasarruf elde ediyor.

08.11.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45