BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
216
Dün
:
4633
Toplam
:
16175005
İL MÜFTÜSÜ SALİH SEZİK: ÇOCUKLARINIZI CAMİYE GETİRİN


İl Müftüsü Salih Sezik, TOKİ Cami’nde cemaatle buluştu. Cemaate önemli mesajlar veren Müftü Sezik, çocukların camiye alıştırılmasının ebeveynlerin elinde olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” projesini hayata geçirdiğini cemaate hatırlatan Müftü Sezik, önemli hatırlatmalarda bulundu.
“ÇOCUKLARINIZI CAMİYE GETİRİN”
Çocuklarımızın ve hanım kardeşlerimizin camiye alıştırılması gerektiğini söyleyen İl Müftüsü Salih Sezik, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı camilerde daha sık görmek istiyoruz. Bu konuda siz ebeveynlere büyük gayretler düşmektedir. Biz din görevlileri olarak manevi yönden gençlerimizin gelişimi için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Gerek cami içerisinde gerekse cami dışında gençlerimiz ve çocuklarımızın milli ve manevi bir birey olarak yetiştirilmesi için herkes üzerine düşen görevi yapmakla yükümlüdür. Ağaç yaş iken eğilir sözünü unutmayalım. Çocuklarımızın temiz, saf dimağlarına aynen mermere işler gibi Kur'an-ı Kerim'i nakşetmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın gönüllerini, zihinlerini, Peygamber (s.a.s.)'ın ahlakıyla doldurmaya gayret edeceğiz. Eğer ki dolduramazsak birileri çocuklarımızın dimağlarını yanlış bilgilerle doldurur ve bizlerde nasıl olduğunu dahi anlamadan çocuklarımızı elimizden uçup giden kuş misali kaybetmiş oluruz. İşte bu yüzden Rabbimizin Kur'an-ı Kerimdeki emri gereği kendimizi ve çocuklarımızı yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten korumamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
“AİLELER HUZURDA BULUŞUYOR´´
İl Müftüsü Salih Sezik konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi. “Her Cuma Çapanoğlu Cami’nde sabah namazı buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalara tüm Yozgatlı kardeşlerimizi bekliyoruz. Vatandaşlarımızın bu buluşmalara aileleri ile katılmalarına büyük önem veriyoruz.”

06.12.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45