BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
203
Dün
:
4716
Toplam
:
17039726
TEKNİK DİREKTÖR BAŞ: HER MAÇA 3 PUAN İÇİN ÇIKIYORUZ


Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü İbrahim Baş, ligde ilk yarının bitimine iki hafta kaldığını belirterek, her maçın önemli olduğuna dikkat çekti. Baş, her maça üç puan almak için
çıktıklarını ifade etti.
Baş, “Sezon başından bu yana her maça üç puan için çıkacağımızı söylüyoruz. Önümüzdeki Sungurlu maçı da bunlardan bir tanesi. Buradan da bir üç puan almamız gerekiyor. Ama maçı hafif görmek, maçı zayıf görmek, maçı ne biliyim nasıl olsa geçeriz anlayışı hepimize zarar verir. Çünkü en iyi acı tecrübeyi Yozgatspor geçen sezon bu ligde yaşadı zaten. Şampiyonluğa aday olan üç tane takımı kendi sahasında ve deplasmanda yenmiş olmasına rağmen basit gördüğü maçlarda kaybettiği puanla ligde maalesef istediği sonuçları alamadı. Bu sene de gerçekten çok iyi gidiyoruz. İyi bir ambiyans yakaladık, seyircisi ve yönetimi ile. Bu ortamın ileriye taşınabilmesi için ciddiyetimizi hiç bırakmadan devam ettirmemiz gerekiyor. Bunu sadece futbolcu kısmından değil, taraftar ve yönetim kısmı ile de birlikte yapmalıyız. Çok ciddiye alınarak hareket edilmesi gereken haftalara giriyoruz. Herkesin bizi ne zaman tökezleyecek diye beklediği bir ortamda bunu kimseye fırsat olarak vermememiz gerekiyor. O yüzden Sungurlu maçı da ligin belki sondan ikinci sırada bulunan bir takım olarak değerlendirilse de deplasmanda oynayacağımız için sene başlangıcındaki bir amacımızın dışında bir amaç taşımıyoruz. Evet her şey çok güzel gidiyor. Ama bu güzelliğin karı işin devamlılığında bu işi devamlı hale getirmemiz lazım” dedi.
‘Bu takımın 24 tane oyuncusu bizim oyuncumuz’ diyen İbrahim Baş, “Herkesi her an kullanabilme becerisine sahip olabilmeliyiz. Sonradan gelen oyuncumuzda bizim oyuncumuz. Takımda banko oynayan da bizim oyuncumuz. Ligin binbir hali var. Her türlü durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaldığınız her duruma karşı bir B planınızın olması gereken bir ortamda oyuncuları hazırlamanız gerekiyor. Oyuncularımızdan maksimum nasıl faydalanırız onun planını yapıyoruz” şeklinde konuştu.

06.12.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45