BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
191
Dün
:
4716
Toplam
:
17039728
SORGUN'DA 140 KÖMÜR İŞÇİSİ 3 AYDIR MAAŞ ALAMADI


Sorgun'da özel olarak faaliyet gösteren kömür ocağında çalışan 140 işçi yaklaşık 3 aydır maaş alamadıkları için 15 gündür çalışmıyor.
MADEN İŞÇİLERİ ZOR DURUMDA
Kömür ocağında çalışan maden emekçisi işçiler 3 aydır zor durumda olduklarını söyleyerek, "İşletmede çalışan yaklaşık 140 maden işçisi olarak 3 aydır maaş alamıyoruz. Evimize ekmek götüremez duruma geldik. Zorlu kış şartlarında evin ihtiyacını karşılayamaz durumdayız. Bu durumda yetkililerden bizlere yardım elini uzatmalarını bekliyoruz." dediler.
MADENCİLER GÜNÜNÜ
KUTLAYAMADILAR
Çalışanlar geçtiğimiz salı günü kutlanan Dünya Madenciler Günü'nü kutlayamadıklarını belirterek, "Bizler evimize helalinden ekmek götürebilmek için yerin altında çalışan emekçileriz. Bizlerin tek amacı evimize ekmek götürüp çoluğumuzu çocuğumuzu kimseye muhtaç etmemek. Bunun içinde mücadele ediyoruz. Son üç ayda şirketimiz bizlere sahip çıkmadı. Sıkıntımız her geçen gün biraz daha büyüyor. Bizler maaşlarımızın gününde verilmesini, içerde olan 3 aylık maaşımızın ödenmesini istiyoruz. Şirkete döktüğümüz alınterinin karşılığı olan maaşlarımızı alamadığımız için eş dosttan uzanan yardım eliyle geçinmeye çalışıyoruz."
"ŞİRKET KRİZDE"
Madenciler, kömür ocağının elektriklerinin kesildiğini bundan dolayı kömür üretiminin durdurulduğunu söylediler. İşçiler yetkililerden bu konuda yardım beklediklerini, biran önce bu soruna çözüm bulunarak bu zor günleri atlatmak istediklerini söylediler.

06.12.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45