BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 26.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
283
Dün
:
4716
Toplam
:
17039799
SURİYELİ ANNE DOĞUMA ALININCA 4 ÇOCUĞUNA HASTANE PERSONELİ BAKTI


Yozgat'ta, doğum sancıları başlayıp hastaneye yatırılan Suriye uyruklu Helat Ebu Tıhne'nin en büyüğü 4 yaşında olan 4 çocuğunun bakımını acil serviste sağlık personeli üstlendi. Aynı gün kazada yaralanan ve tedavileri ayakta yapılan 3 kardeş de gece acil serviste misafir edildi.
Yozgatlı olan eşi cezaevinde bulunan Suriyeli Helat Ebu Tıhne, dün doğum sancıları başlayınca, 1-2-3-4 yaşlarındaki 4 oğluyla Şehir Hastanesi'ne gitti. Tıhne, doğum servisine yatırıldı. Kadının, yanlarında bırakacak bir yakını olmadığı için hastaneye getirdiği çocukları Muhammed Ali, Muhammed Selim, Muhammed Kasım ve Muhammed Sani ise bu sırada acil serviste kaldı. Hastane çalışanları, hemşire odasına yerleştirdikleri çocukların bakımını üstlendi. Sağlık çalışanları, çocukların altlarını değiştirip, karınlarını doyurup, bakımlarını yaptı. 4 çocuk, gece geç saatlerde Göç İdaresi Müdürlüğü'nce geçici olarak hastaneden teslim alındı.
Helat Ebu Tıhne ise sabaha karşı 5'inci erkek bebeğini dünyaya getirdi. Anne ve bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğu, taburcu olduktan sonra diğer çocuklarıyla birlikte evine gönderileceği belirtildi.
KAZA YAPAN AİLENİN 3 ÇOCUĞU DA ACİL SERVİSTE MİSAFİR EDİLDİ
Dün Sivas'tan Ankara'ya giderken Yozgat'ın Sorgun ilçesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında anne ve babalarıyla birlikte hafif yaralanan 3 kardeş de Yozgat Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne ve babaları farklı bir hastanede tedaviye alınan 3 kardeş ayakta tedavi edilirken, yanlarında gelen dedeleri daha sonra hastaneden ayrıldı. 3 kardeş, yakınları olmadığı için acil serviste misafir edildi. Sağlık personelinin ihtiyaçlarını giderdiği 3 kardeş, daha sonra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlilerine geçici olarak teslim edildi. 3 kardeşin, anne ve babalarının tedavileri tamamlanıncaya kadar burada kalacağı belirtildi.

29.12.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45