BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4633
Toplam
:
16691092
YOZGATTA GAZETECİLERE ÖVGÜ DOLU 10 OCAK KUTLAMA MESAJLARI
Çalışan gazetecilerin 10 Ocak dayanışma gününün 58.yıldönümü tüm ülke genelinde olduğu gibi Yozgatta da kutlandı.Yozgat gazeteciler cemiyetinin yanı sıra Yozgatta görev yapan bürokratlar,politikacılar ve Sivil Toplum Kurumlarının temsilcileri yayınladıkları mesajlarla ilimizdeki çalışan gazeticilerin özel gününü kutladılar.10 Ocak nedeniyle Yozgat Valisi Kadir Çakır ve Bozok Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Salih Karacabey basın mensuplarına kahvaltı,Baro Başkanı Mehmet Şimşek yemek ,Yozgat Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan da arabaşı ikramında bulundu.Bazı STK temsilcileri ve bürokratlar ile siyasetçiler de gazete bürolarını ziyaret ederek çalışan gazetecilerin 10 Ocak gününü tebrik ettiler.
Bugün yayınlanan 10 Ocak mesajlarında da gazetecilerin beklentileri, sorunları,basın özgürlüğü ve benzeri konular ifade edilerek özellikle yerel medyanın görevlerini özveriyle yaptıkları dile getirildi.

10 OCAK MESAJLARINDA NE DEDİLER ?
10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle birer mesaj yayınlayan il yöneticileri,politikacılar ve STK temsilcilerini konuya ilişkin görüşlerini şöyle açıkladılar

VALİ ÇAKIR : GAZETECİLERİMİZİN VERDİKLERİ MÜCADELE TAKDİRE ŞAYANDIR
Bu sabah Yozgat özel idare yemekhanesinde yerel medya mensuplarıyla sabah kahvaltısında buluşan Yozgat Valisi Kadir Çakır,şunları söyledi :
“Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için, her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır.
Kendisinin eleştirilere açık olduğunu vurgulayan Vali Çakır daha sonra şöyle konuştu :
"Herkesin bir denge kurması lazım. Sizin eleştirilerinizin de yapıcı olması lazım. Karşıdaki insanla esas olan bireysel bir çatışmaya girmemektir. Önemli olan hizmettir. Hepimizin hizmet odaklı olması lazım. Güzel bir ülke ve güzel bir şehiriz. Bazen ortak organizasyonlarda sıkıntılar yaşıyoruz. Bunları inşallah hep birlikte aşarız. Belki bizim görmediğimiz sizin gördüğünüz şeyler olabilir. Herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Yozgat'ın kalkınması ilçelerimizin kalkınması için bütün önerilerinize tekliflerinize açığız. Hep birlikte ortak akıl oluşturmamız lazım. Bu vesile ile bütün çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyorum.
Bu duygu ve düşüncelerimle, basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tekrar kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim."

AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLİ BAŞER’DEN : 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Ak Parti Yozgat milletvekiili ve seçim işleri başkan yardımcısı avukat Yusuf Başer,gazetelere yolladığı mesajında görüşlerini şöyle ifade etti :
“Doğru ve tarafsız haberciliği cesaretle sürdüren ,ilkelerini ve değerlerini işlediği kalemini toplumun sağlıklı bilgi alması için kullanan,zor şartlarda da olsa gazete cilik ahlakından taviz vermeden görevini yürüten basın emekçilerinin çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyor,görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum”
Ak parti Yozgat milletvekili Bekir Bozdağ ise her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak ile herhangi bir kutlama mesajı yayınlamadı.

MHP MİLLETVEKİLİ SADEF : BASIN MENSUPLARINA BAŞARILAR DİLİYORUM
“Toplumun bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılamanın yanında, toplumu aydınlatma, bilinçlendirme gibi önemli bir görevi yerine getiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinmiş, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, fedakarca çalışan basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diler, sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı temenni ederim “

REKTÖR KARACABEY : HER ALANDA İNSANA SAYGIYI ESAS ALAN HİZMET ÜRETİLMELİDİR
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada gazetecilerin doğru haber verme, tarafsızlık ve kişilik haklarına saygıyı gözetip toplumu bilgilendirmek adına çok önemli bir vazifeyi yerine getirdiğini belirterek k tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Prof. Dr. Karacabey konuya ilişkin şunları söyledi:
“Her mesleğin amacının insana hizmet olduğu için kendi içerisinde belli kuralları ve uyması gereken belli değerleri var. Madem insana hizmet ise insana insan onuruna insan şerefine insan haysiyetine yakışır bir hizmet üretilmesi gerekiyor. Dolayısıyla insana saygıyı esas alan bir hizmet üretilmesi de gerekiyor. Bu noktada basınımızın yaptığı hizmet hem ahlaki değerlere bağlı kalarak belli ilkelere bağlı kalarak insanlara doğruyu bildirmektir. Toplumu doğru yönlendirmek ve insanlar arasında iletişimi sağlayarak toplumun sosyal bütünlüğünü, dayanışmasını ve kaynaşmasını temin etmek gibi çok önemli bir sorumluluğu ve görevi yerine getiriyorsunuz. Bu açıdan gerçekten yaptığınız hizmet bilhassa toplumun bütünlüğünü ve toplumu bilgilendirmek adına çok önemli bir hizmettir. Bu çalışmanızın daim olmasını, sizlerin de rahat ve huzurlu çalışabileceği bir ortamda devam etmesini diliyorum. Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.”


İL MÜFTÜSÜ SEZİK: TARAFSIZ ve OBJEKTİF BASIN DEMOKRASİLERİN OLMAZSA OLMAZIDIR
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Hak ve hürriyetlerinizi elde edişinizin yıl dönümünde, milletimizin sesi, vicdanı olan, yedi gün yirmi dört saat vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması için mesai harcayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun.
Tarafsız ve objektif basın, demokratik toplumların olmazsa olmazı, milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında önemli bir mihenk taşıdır.
Şüphesiz ki, basın mensupları, halkımızın kanaat ve beklentilerinin tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak hayati bir görevi yerine getirmektedir. Her an, her yerde ve büyük bir özveri ile görevinin başında olan basın çalışanları bu görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz.
Yerelden ulusala, uluslararasına, çok sayıda önemli organizasyona, güven içerisinde ve başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Yozgat’ta, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları bulunmaktadır. Yakaladığımız istikrarı devam ettirmek ve daha büyük başarılara imza atmak için de bizlere olduğu kadar basın mensuplarına da büyük bir sorumluluk düşmektedir.
Bu inanç ve düşüncelerle, daha iyi çalışma imkân ve koşullarına kavuşmaları temennilerimle, basın şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum. “


MEHMET ERDEMİR : BASIN TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİ SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ YAPIDIR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, gelişen teknolojiye rağmen iletişim dünyasının en güçlü organları arasında basının yer aldığını belirterek, basının halkın haber alma kaynağı olduğunu, kamuoyunu bilinçlendiren ve toplumsal birlikteliği sağlayan en önemli yapı olduğunu söyledi.
MHP Belediye Başkan Adayı Erdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada gazetecilerin gününü kutladı.
Erdemir, mesajında şunları kaydetti: “İlimizin soru ve sorunlarını tarafsız ve ilkeli bir şekilde gündeme taşıyan basın mensuplarımızın bu duruşu takdire şayandır. Bugüne kadar büyük bir özveriyle yerine getirdikleri görevlerini bundan sonrada aynı duyarlılıkla yerine getireceklerine inancım tamdır. Her türlü zor koşulda fedakarca çalışan, Türk milletini bilgilendiren, kamuoyunun aydınlatılmasını sağlayan basın çalışanlarımızın bu anlamlı gününü kutlar, ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, zor koşullarda görevlerini yürüttükleri sırada yaşamlarını yitiren tüm basın şehitlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerim."

CELAL KÖSE : GAZETECİLERİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN VİCDANININ SESİDİR
AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal KÖSE, demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında gazetecilik mesleğinin geldiğini belirterek, gazetecilerin bulundukları şehirlerin gelişmesindeki rolünün tartışılmaz olduğunu söyledi.
Belediye Başkan Adayı Köse, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında tüm gazetecilerin gününü kutladı.
Gazetecilerin zor şartlarda özverili bir şekilde görev yaptığını anlatan Köse konuya ilişkin şunları söyledi
“Gazetecilerimiz mesai saati gözetmeksizin zor ve meşakkatli bir görevi yerine getiriyor. Halkımızın ilimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan haberdar olmalarını sağlayarak toplumumuzun da bilgilendirilmesinde önemli bir görevi yerine getiriyor. Bu anlamda, gazetecilerimiz; doğru, tarafsız, objektif olarak, kişilerin hak ve hukukuna saygılı diğer değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra ederek, vatandaşlarımızın da vicdanının sesi olmaktadır. Demokrasimizin temel taşlarından olan basın yayın organlarımız, demokrasimizin güçlenmesinde en etkili araçtır. Gazetecilerimiz, yaptıkları haberlerle sadece kamuoyunun bilgilendirilmesinden ziyade şehrimizin de gelişmesi ve tanıtımına da önemli katkı sunmaktadır. Bu vesile ile gece gündüz demeden günün her saatinde fedakarca görevlerini yapmayan çalışan tüm basın yayın temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum”dedi

ABDULLAH DOĞAN : GAZETECİLİK ZOR ŞARTLARDA YAPILAN ÖNEMLİ BİR MESLEKTİR
Demokrat Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Abdullah Doğan yayınladığı 10 Ocak mesajında görüşlerini şöyle özetledi :
Gazetecilik zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin ve ilimizin sportif, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Halkın doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik bir toplum olmanın şartlarından biridir. Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını sağlamıştır. Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Büyük bir özveri ve fedakarlık içerisinde görevlerini yürüten gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar, tüm basın camiasının sağlık, mutluluk ve huzur içinde yaşamlarını sürdürmelerini en kalbi dualarla niyaz ederim.

BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BEKİR KORKMAZ : 10 OCAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
Bir toplumun.ekonomi.siyasi.spor.külltürel.değışim gelisiminde büyük katkıları olan .
Basının güzüde emektarları.
10 Ocak Gazetecilik gününüz kutlu olsun.
BEKIR KORKMAZ


AK PARTİ İL BAŞKANI DURSUN : GAZETECİLER ASLINDA KAMU GÖREVİ YAPIYOR
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak gazetecilerin gününü kutladı.
İl Başkanı Çelebi Dursun, mesajında gazetecilik mesleğinin toplumun bilgilendirilmesi adına kamu görevi yaptığını dile getirdi.
Dursun, “Gazetecilerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin zor şartlarda fedakarca ve özverili bir şekilde görevlerini yaparak kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlıyor. Görevlerini yaparken de doğru, tarafsız, ilkeli, özel hayata saygılı, hukukun evrensel kurallarına, basın yayın ilkelerine uyan bir misyona sahip olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu anlamda Yozgatımızın sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine yaptıkları haberlerle katkı sunuyorlar. Bu vesile ile tüm basın temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.

MHP İL BAŞKANI ALTAN : BAĞIMSIZ BASININ OLMADIĞI ÜLKELERDE DEMOKRASİDEN BAHSEDİLEMEZ
Bağımsız ve tarafsız basının olmadığı tüm ülkelerde, demokrasiden bahsedilmesi kesinlikle doğru değildir, günümüzde insanların çevresi, ülkesi ve dünyadaki gelişmeler karşısında doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilenmesinde medyanın vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Günümüzde iletişim dünyasının en güçlü organları arasında yer alan basın; halkın haber alma kaynağı, kamuoyu oluşturma, kamuoyunu bilinçlendirme ve ifade özgürlüğünün en büyük teminatlarındandır. Basın; her tür şartlarda ve her daim Kamunun yüksek menfaatlerini göz önünde bulundurarak, doğru, ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemelidir.
Kötü düşünce, gaye ve emellere destek veren, toplumunun-milletinin-devletinin ve dünyanın öz değerlerinden, menfaatlerinden kopuk bir anlayışa ise asla sahip olmamalıdır. Kişi haklarına, özel yaşama saygı da sorumlu yayıncılık anlayışının bir gerçeği ve gereğidir. Basının tüm çalışanlarının bu konuda sorumluluklarını azami düzeyde yerine getireceklerinden ve bu ilkelerden her ne sebeple olursa olsun uzaklaşanları da dışlayacaklarından hiçbir şüphe duymamaktayız.
Kamu görevini yerine getiren tüm gazetecilerimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerçeklerine, Milletimizin yüksek manevi ve moral değerlerine karşı çok daha duyarlı davranmalıdır. Aynı zamanda tüm basın çalışanları kişisel çıkar, menfaat ve aşırı maddi kaygılardan da mutlak surette uzak kalmalıdırlar. Basının başarı ve kalite kriterlerinin yükselen bir ivme kazanmasında bu alanda çalışanların niteliklerinin de önemli bir parametre olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen görev anlayışı ve sorumluluk bilinci içerinde, güç şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarına yardım ve desteklerimizin artarak süreceğini ve hizmet kapılarımızın her daim kendilerine açık olacağını bu vesile ile belirtmek isteriz.
Büyük bir özveri ile görevlerini yürüttükleri sırada yaşamlarını yitiren tüm basın çalışanlarına da Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Teşkilatım ve Şahsım adına Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Basınımızın güzide çalışanlarının da sağlık, mutluluk içerisinde başarılarla dolu nice yıllar geçirmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ÖZIŞIK : BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİNİN GELİŞMİŞLİK GÖSTERGESİDİR
Bir ülkedeki basın özgürlüğü, o ülkedeki demokrasinin gelişmişlik göstergesidir. Unutulmamalıdır ki basını özgür olmayan bir ülkede, demokrasiden, özgürlükten ve insan haklarından söz edilemez.
Bugünkü hükumet, 17 yıllık görev süresi boyunca yapılan reformlarla basının özgürleştiği, zenginleştiği ve çeşitlendiği bir zemin oluşturulduğunu ifade ederken, sayısal veriler aksini anlatıyor. ​
Türkiye, basın özgürlüğü endeksi verilerine göre dünya basın özgürlüğü sıralamasında 2002 yılında 99’uncu sırada iken 2017 yılında 155’inci sıraya gerilemiştir. Bu da Türkiye’deki basın özgürlüğünün her geçen gün daha büyük bir kuşatma altına girdiği anlamına gelmektedir. ​

KÜRŞAT KILIÇ : GAZETECİLER KAMUOYUNU SÜREKLİ BİLGİLENDİRİYOR
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazetecilerin görev yaptıkları illerde yaptıkları haberlerle kamuoyunu bilgilendirdikleri gibi ilin kalkınmasına ve gelişmesine de katkı sunduklarını söyledi.
Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, gazeteciliğin demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Mesai mefhumu gözetmeksizin, gece gündüz, yağmur çamur demeden halka doğru bilgiyi ulaştırmak için çaba sarf eden tüm çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

BARO BAŞKANI ŞİMŞEK:TOPLUMUN ORTAK SESİ BASIN KAMUOYUN VİCDANIDIR
Çalışan gazetecilerin dayanışma gününün 58.yıl dönümü nedeniyle Yozgatta yerel medyada çalışan gazetecilere akşam yemeği veren Yozgat Baro Başkanı Mehmet Şimşek, Toplumun ortak sesi olan basın çalışanlarının kamuoyunun da vicdanını temsil ettiğini belirterek, gazetecilerin toplumun doğru bilgilendirilmesi adına önemli ve hayati bir görev üstlenmekte olduğunu söyledi.
Baro Başkanı Mehmet Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilik mesleğinin önemini vurgulayarak şunları söyledi :
“Gazeteci; geçmişte olduğu gibi günümüzde de doğru, ilkeli ve tarafsız yayın adına emek veren basın çalışanlarının bütünüdür. Tarihte ”dokuz patron olayı” olarak adlandırılan, Türk basın tarihinde önem arz eden, gazete patronlarının gerçekleştirdikleri 3 gün gazete çıkarmama boykotları süresince, çalışanlar “Basın” adlı bir gazete çıkardılar. Gazetenin son sayısında, basın emekçilerinin, elde edilen hakların korunması amacıyla elbirliğiyle mücadele edecekleri yazıyordu. Gazete çalışanlarının bu direnişleri “çalışan gazeteciler gününün” tarihi temeli oldu.
Özgürlük ve demokrasi mücadelesine olan katkıları nedeniyle “Dördüncü Güç” olarak adlandırılan medyanın yeterince özgür olup, halkı olup bitenden zamanında ve doğru biçimde bilgilendirip aydınlatması, ancak kendi aralarında örgütlü ve güçlü olmalarını gerektirmektedir. Halkın bilinçlenmesi, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenirler. Basın çalışanları, toplumun aydınlatılması sürecinde; farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yayınlarken, önemli ve hassas bir görev ifa eder. Kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini yerine getirirken yönetilenler adına yönetenleri denetler, toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlenirler. Basın çalışanları bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte aynı zamanda demokrasimizin de sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle, Yozgat Barosu adına ; ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran , somut ve zengin çözüm seçenekleri sunan, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü en içten duygularımla kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarına da Allah’tan rahmet diliyorum.”

YSMMMO BAŞKANI BULUT : BASIN DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZİDİR
YSMMMO Başkanı Ahmet Bulut çaışan gazeteciler günü nedeniyle yaptığı açıklamada "Basın bilgi paylaşımının halkı bilgilendirmenin ve demokrasinin en önemli vasıtalarından biridir. Halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araçtır. Basın, Toplumun yaşanan olaylardan zamanında haberdar olmaları ve sesini duyurmasını sağlayan, gerçek haberleri tarafsız bir şekilde kamuoyuna duyuran en önemli iletişim araçlarından biridir. Basın, millet olarak ülkenin umumi sesidir." dedi.
Bulut açıklamasında şunları söyledi
"Gazetecilik, halkın haber alma özgürlüğüne aracı olan bir meslektir. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla doğru ve tarafsız bir şekilde hareket ederek fikirlerini özgürce paylaşmak için mücadele veren tüm emekçi gazeteciler zor şartlarda çalışıyor. Maalesef ülkemizde özgür olması gereken basın sektörü gittikçe yapılması en zor, en tehlikeli mesleklerden biri haline gelmiştir. Aldıkları bilgiyi hızlı, doğru ve tarafsız bir şekilde halka ulaştırmak gibi bir kamu görevi yapan basınımızın özgürce hareket etmeleri gerektiği inancımla tüm gazetecilerin maddi ve manevi olarak daha çağdaş ve demokratik şartlarda görevlerini yapabilmelerini diliyorum. Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden, Zorlu koşullarda dahi mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan ve bu sayede kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkıları olan ,Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden, çalışan, çalışamayan tüm emektar basın mensuplarına en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunarak, 10 Ocak Çalışan Gazetecilerini kutluyorum.".

ASKF BAŞKANI BEKTAŞ : GAZETECİLER ÇOK ÖNEMLİ GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR
Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hakan Bektaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. “Gazeteciler çok önemli bir görevi yerinde getiriyor” diyen Bektaş , tarafsız haber alma hakkı, halkımızın doğru bilgiye ulaşması için gece-gündüz demeden emek veren tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, gecesini gündüzüne katarak, her türlü zor ortamlarda işini yaparken, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen basın mensuplarına başarılar diliyorum" dedi

EĞİTİM İŞ SENDİKASI YOZGAT İL TEMSİLCİSİ SEDAT TUYGUN’UN MESAJI :
Her türlü baskıya rağmen “gerçekleri” bize ve halkımıza ulaştırma gayreti içinde olan aydın, demokrat, yurtsever tüm basın emekçilerinin “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum.

GAZETEMİZİ ZİYARET EDİP 10 OCAK GÜNÜNÜ KUTLADILAR
Bu arada gazetemizi ziyaret eden Yozgat Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tahir Demirel,Demokrat Parti Yozgat il başkanı Hüsamettin Üzümveren, Yozgat'ın tanınmış fotoğraf sanatçısı Oktay Yıldırım ile eşi Sibel Yıldırım ve Zafer Tür Mutfağı müdürü Muhammed Emin çalışan gazeteciler gününün 58.yıldönümü nedeniyle gazetemiz ilgililerine tebriklerini bildirdiler.

10.01.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45