BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
180
Dün
:
4633
Toplam
:
16691711
YOZGAT MİLLİ EĞİTİMİNDE 2023 EĞİTİM VİZYON TOPLANTISI


Yozgat eğitim başarısının artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, özel eğitim kurumları müdürleri ile Yozgat Eğitim Değerlendirme Toplantısı düzenledi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli Salonunda düzenlenen toplantıda; kardeş okul projesi, bayram ve törenlerde uyulması gereken kurallar, derslerin işleyişi ve kazanım elde etme süreçleri ,okul bahçelerinin düzenlenmesi, okul risk analizlerinin çıkarılması ,rehberlik hizmetleri, veli eğitimi, öğrenci koçluk sistemi ,ders kitaplarının kullanımı ,kaynak kitap yasağı, ölçme-değerlendirme sistemi, akademik başarının izlenmesi ,kurumsal iletişim, kurum kültürü, kurum iklimi, stratejik plan, projeler , resmi yazışmalar ve 2023 Eğitim Vizyon Belgesi konuları görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu.
HEDEFİMİZDEN BİRİ DE ÖĞRENCİLERİMİZİN AKADEMİK BAŞARI ELDE ETMESİDİR
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, hedeflerinden birisinin de öğrencilerin sahip olduğu yetenekler doğrultusunda akademik başarı elde etmesi olduğunu vurgulayarak, “Aynı zamanda öğrencilerimiz öğrendiği bilgiyi içselleştirip davranışa dönüştürmesi öneme haiz bir konudur.”dedi.
Öğrencilerin akademik başarısı ve davranış gelişim süreçlerinin izlenmesi ve değerlendirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Yazıcı, tüm süreçlerin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izleneceğini dile getirdi. Öğrenciler için en etkili kaynağın öğretmenler olduğunu vurgulayan Yazıcı, katılımlarından dolayı özel eğitim kurumları müdürlerine teşekkür etti.

11.01.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45