BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4633
Toplam
:
16691261
MİLLETVEKİLİ BAŞER:YOZGATI HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ


AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, kişilerin yaptığı hizmetlerle, projeleriyle ön plana çıkması gerektiğini vurgulayarak, bu bakımdan makamdan güç alan değil makama güç veren olunması gerektiğini söyledi.

YOZGAT’I BEN DEĞİL BİZ OLARAK HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
31 Mart Mahalli ve İdareler seçimi sonrası, Allah nasip ederse Celal Köse’nin seçilmesiyle birlikte Yozgat’ı hep birlikte “ben değil, biz olarak” yöneteceklerini vurgulayan Milletvekili Başer, “Şehrimize değer katmak için toplumun tüm kesiminin ortak görüşünün benimsendiği ve buna uygun kararların alındığı bir yönetim şekliyle Yozgat’ımıza hizmet edeceğiz. “Ben yaptım oldubitti anlayışıyla değil” ortak fikirlerin, çözüm önerilerinin, projelerin değerlendirildiği ve Yozgat’ımız için en uygun hangisi ise o eserin şehrimize kazandırılmasının mücadelesini hep birlikte vereceğiz.”dedi.

MERKEZ VE 13 İLÇEMİZİNDE BAŞKAN YARDIMCISI BİZLER OLACAĞIZ
Seçilecek belediye başkanlarının yapacakları çalışma ve hazırlayacakları projelerin gerçekleşmesi için sürekli istişare halinde olacaklarını vurgulayan Milletvekili Başer, “Merkez ve 13 ilçemizde başkan yardımcısı görevini bizler yürüteceğiz.” dedi.
Başer, şöyle devam etti: “Ben yaptım oldu bitti anlayışıyla değil, herkesin fikir ve görüşlerini alarak ortak paydamız Yozgat ise Yozgat’ımızın menfaatine uygun çalışmalar üzerinde karar kılacağız. STK’larımızın, il yöneticilerimizin, ilgili birimlerimizin, kanaat önderlerimizin görüşlerini alınarak yapılan çalışmalar elbette her kesim tarafından kabul görecektir. Bu bakımdan şehrimizle ilgili yapılacak projelerde birlikte alınacak kararlar daha sağlıklı olacaktır. Biz bu çalışmaların, projelerin gerçekleşmesini de Allah nasip ederse Celal Köse Başkanımızla, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Bey’le ve milletvekilimizle birlikte yapacağımıza yürekten inanıyorum.”
YOZGAT’IMIZI HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Yozgat’ı hep birlikte yöneteceklerini söyleyen Başer, “Şehrimizi ben olarak değil biz olarak yöneteceğiz. Özellikle toplumumuzun her kesimi tarafından kabul gören projeleri hayata geçireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak esnafından çiftçisine, ticaret erbabından emeklisine, işçisine, memuruna kadar toplumumuzun bütün kesiminin faydalanacağı projeleri hayata geçirmenin gayreti içinde olacağız. Tarım ve hayvancılığa elverişli olan şehrimizi bu alanda daha da geliştireceğiz. Üniversitemizde eğitim gören 20 bin olan öğrencimizin her türlü imkan ve olanaklardan faydalanmasını sağlayacak sosyal alanları şehrimize kazandıracağız. İstihdama yönelik yapacağımız çalışmalarla hem şehrimiz ekonomisine hem de Yozgat ekonomisine katkı sunacağız.”dedi.

YOZGAT’IMIZ YATIRIMLARA AK PARTİ İLE KAVUŞTU
Yozgat’ın yatırımlara AK Parti hükümetleri ile kavuştuğunu vurgulayan Başer, “Şehrimize yapılan yatırımları kimsenin görmezden gelmesi mümkün değildir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize ayrı bir sevgisi ve ilgisi vardır. Türkiye’de ilk olarak Yozgat’ımıza açılan adeta beş yıldız konforundaki şehir hastanemiz büyük bir eserdir. Adalet Eğitim Merkezi ülkemizde 4 tane eğitim merkezinden birisi olma özelliği taşıyor. Diyanet Eğitim Merkezi’mizde şehrimize ekonomik ve sosyal yönde önemli katkı sağlayacaktır. Adli Tıp Kurumu, 4 Bin kişilik cezaevi ve burada çalışacak istihdam edilecek vatandaşlarımızı da hesap ettiğimizde esnafımızdan tutunda şehrimizde faaliyetini sürdüren tüm kesimlere artı değer katacaktır. Havaalanı, hızlı tren projesinin de tamamlanması ile Yozgat cazibe merkezi haline gelecektir. Ayrıca cezaevinin hizmete girmesiyle yaklaşık Bin askerimiz daha fazladan ilimize gelmiş olacak. Bunun yanı sıra çalışacak gardiyan ve diğer personeli de hesap ettiğinizde 2 Binleri bulacak ve gerçekten ilimiz ekonomisine faydasını herkes görecektir. Bazı muhalif arkadaşlarımız cezaeviyle övünülür mü diye madalyonun ters tarafından bakıyor. Güzel tarafından bakılması istihdam ve şehrimize katkısıdır. Biz bu yönü ile değerlendiriyoruz. Onlarında bu yönüyle değerlendirmesini istiyoruz.”diye konuştu.

POMEM’DE ÖĞRENCİ SAYISI BİN’E ÇIKACAK
Polis Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenci sayısının bin’in üzerine çakacağını söyleyen Başer, “Yozgat’ta geçtiğimiz günlerde POMEM’de mezuniyet törenine katıldım ve eğitimlerini tamamlayan polislerimizin sayının 339 olduğunu öğrendim. Bu konuyla ilgili hemen ilgili iki bakanımızla görüşmeler yaparak bu rakamın Bin olması yönünde karar alınmasını sağladık. Bizler Yozgat’a hizmet etmek için bu makamda bulunuyoruz. Eğitimden, sağlığa, tarımdan sanayiye şehrimizle ilgili ne varsa taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız. İnşallah Yozgat’ımız için yeni bir sayfa açacağız ve bu sayfayı Allah izin verirse Belediye Başkanımız olarak Celal Köse ve toplumumuzun bütün değerleri ile hep birlikte ben değil biz olarak el birliğiyle gerçekleştireceğiz.”ifadelerini kullandı.

12.01.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45