BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
285
Dün
:
4633
Toplam
:
16993628
'GENÇLER KATILIYOR SORGUN GELİŞİYOR' KONULU ÇALIŞTAY TAMAMLANDI


Sorgun Gençlik Derneği bünyesinde “Gençler Katılıyor Sorgun Gelişiyor” teması ile düzenlenen çalıştay her yaştan, her düşünceden gençlerin yoğun katılımıyla tamamlandı.
Sorgun’un ve gençlerin yarınlarının konuşulduğu, sorunların tespit edilerek çözümlerin sunulduğu çalıştay, ilçenin sosyo-kültürel durumu, kentsel sorunları, ekonomik sorunları, yerel yönetim hizmetleri ve gençliğin ilçenin geleceğindeki konumu üzerine yoğun tartışmalarla geçti.
İlçenin geleceğini şekillendirmek gayesinde olan gençler, ileri gitmek için dayanışmanın, üretimin, bilim ve tekniğin önemine değindiler. Sorgun’un geleceğinde kendilerinin de söz haklarının olduğunu ifade ederek, gençliğin göz ardı edildiği bir gelişimin mümkün olmadığını, bu noktada taze kan olan gençlerin potansiyelinin kullanılması gerektiğini dile getirdiler.
Çalıştayda gençlik meclisleri gibi yapılara olan ihtiyaca dikkat çekilirken, gençlerin fikirlerinin ilerlemenin anahtarı olduğu vurgusu yapıldı.
Sorgun Gençlik Derneği Yönetimi Kurulu Başkanı Halil Uğuz, yaptığı açıklamada “Sorgun Gençlik Derneği olarak daima yeniliğin, gelişimin, hareketin ve umudun mihenk taşı olduğuna inandığımız gençlerin daima yanındayız. Sorgun okuyan, düşünen sorgulayan, araştıran, üreten, sentezleyen, fark yaratan, inisiyatif alan, takımın parçası olabilen takımla çalışabilen gençlerin omuzlarında yükselecektir. Bu noktada gençlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Gençlerin sorun ve çözümlerinin çalıştay kitapçığında toplanarak belediye başkan adaylarına ve diğer yerel yönetim kuruluşlarına bu kitapçıklar ulaştırılacaktır” diye konuştu.

08.02.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45