BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
300
Dün
:
4633
Toplam
:
16993628
DÜNYA YOZGATLILAR KONFEDERASYONU YÖNETİMİNDEN TBMM ZİYARETLERİ


Geçtiğimiz ay 1. Olağan Kongresini yaparak Dünya üzerinde yaşayan 2 Milyona yakın Yozgatlıya tek çatı olma yolunda ilk adımı atarak kurulan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) ilk ziyaretini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ ne yaptı.
Yozgat dışında, farklı ülke, şehir, ilçelerde yaşayan Yozgatlıların 11 Federasyon, 1 Vakıf ve 350 hemşeri derneğini bir araya getirerek kurdukları Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu geçtiğimiz hafta yapılan Yönetim Kurulu ve Komisyon belirleme toplantısının ardından ilk ziyaretini gerçekleştirdi. DUYKON Genel Başkanı Ahmet Koç ve beraberinde bulunan başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet TBMM’ de bulunan Yozgatlı Milletvekillerini ziyaret ettiler.
Öncelikle; AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, MHP Milletvekili Ethem Sedef, CHP Milletvekili Ali Keven’ e ziyarette bulunan heyet devamında Yozgatlı olan, ancak farklı şehir ve partilerden seçilen, MHP Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda MHP Genel Başkan Yardımcısı olan Fethi Yıldız, İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ı ziyaret ettiler.
VEKİLLER “BİZ DE VARIZ” DEDİLER
Ocak ayında gerçekleştirilen kongreye teşrif eden ve geçerli mazeretlerinden ötürü katılamayan Milletvekillerine iadeyi ziyarette bulunan DUYKON heyeti adına konuşan Genel Başkan Ahmet Koç, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi düşünülen ve hazırlanan -hazırlanacak projelerin görüşüleceği, fikir alışverişinin yapılacağı Yüksek İstişare ve Danışma Kurulu Toplantısı için davette bulundu
Ziyaretlerde vekillerin tamamından “memnuniyetle olur” yanıtı aldıklarını ifade eden Koç, “ Her bir Yozgatlı hemşerimiz aynı zamanda bizim Danışma Kurulu üyemizdir. Yozgat için, Yozgatlı için neler yapabileceğimizi bu kurulda kıymetli hemşerilerimiz ile paylaşacağız ve onlardan güç birliği yapmak için desteklerini isteyeceğiz. Bu anlamda bugün yaptığımız ziyaretlerle de bizlerin içerisinden çıkıp, yine bizleri temsil için Mecliste mesai harcayan vekillerimize, yapacak olduğumuz Yüksek İstişare ve Danışma Kurulu toplantısı için davette bulunduk. Kendileri de sağ olsunlar bu isteğimizi büyük bir heyecan ve mutlulukla kabul ederek biz de varız dediler. Biz biliyoruz ki birleştikçe büyüyecek, büyüdükçe de güçleneceğiz. Güçlü ve büyüyen bir Yozgat için ise bir sivil toplum örgütünün yapması gereken ne varsa daha fazlasını yapmak için mücadele vereceğiz.”diye konuştu.

08.02.2018Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45