BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
296
Dün
:
4633
Toplam
:
16993629
SİGARANIN ZARARLARINA MAKET SİGARAYI İDAM EDEREK DİKKAT ÇEKTİLER


Yeşilay Yozgat Şube Başkanlığı üyeleri, Cumhuriyet Meydan’ında kurdukları stantta maket sigarayı idam ederek sigaranın zararlarına dikkat çekti.
Yeşilay Yozgat Şubesi tarafından 9 Şubat Dünya Sigarayı bırakma günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlediği etkinlikte maketten yapılan sigarayı idam ederek, vatandaşlara da sigaranın verdiği zararları anlatan broşür dağıttı. Ayrıca çocuklara da boyama kitabı ve kalem hediye eden Yeşilay Şubesi üyeleri sigara konusunda farkındalık oluşturdu.
Yeşilay Yozgat Şube Başkanı H. İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
Coşkun, “Ülkemizde her yıl binlerce insan sigaradan kaynaklanan sebeplerden dolayı yaşamını yitiriyor. Sigaranın zararlarını saymakla bitiremeyiz. Sigara kullanıcısı kendi sağlığının yanı sıra çevredeki insanlara da verdiği zararın farkında olmaz. Bugünü fırsat bilerek bütün sigara kullanan vatandaşlarımızı sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlık bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakalım.”ifadelerini kullandı.

09.02.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45